Strona głównaZamykanie naczynek

Laserowe usuwanie naczynek

Usuwanie rozszerzonych naczynek jeszcze nigdy nie było tak proste! W naszych gabinetach oferujemy unikalne systemy do laserowego zamykania naczynek na twarzy i innych częściach ciała. Skuteczny laser sprawi, że naczynko obkurczy się i zniknie, stąd można liczyć na długotrwałe efekty.

Laserowe zamykanie naczynek to obecnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej. Skąd ta popularność? Z jednej strony współczesny styl życia sprawia, że coraz łatwiej o nieestetyczne popękane naczynka. Jednocześnie laser to dziś najlepszy sposób na zamykanie naczynek. Nie tylko jest to metoda całkowicie bezpieczna, ale też cechująca się wysoką skutecznością i precyzją działania. Za pomocą lasera w szybki sposób usunąć można rozszerzone naczynka na twarzy, rumień, zaczerwienienia czy nieestetyczne „pajączki” na nogach. Co ważne, zamykanie naczynek laserem jest możliwe do przeprowadzenia praktycznie każdej części ciała – najczęściej jednak realizowane jest na twarzy, na nosie czy też na nogach.

Zamykanie naczynek laserem w Studio Laser

Nasze gabinety kosmetyki laserowej Studio Laser oferują zamykanie naczynek w takich lokalizacjach, jak: Warszawa, Poznań oraz Częstochowa. Wykorzystujemy wysokiej jakości sprzęt, a parametry konkretnego zabiegu dostosowujemy indywidualnie do charakteru zmian naczyniowych. Doświadczenie i profesjonalizm naszego personelu oraz bezpieczeństwo sprzętu sprawia, że jesteśmy w stanie zlikwidować nawet najbardziej uporczywe zmiany. Dlatego oferujemy usuwanie uporczywych pajączków zlokalizowanych na nogach. Kosmetyka laserowa znakomicie sprawdza się także w eliminowaniu naczyniaków oraz zmian powstałych po trądziku różowatym. Przystępna cena zabiegów w połączeniu z wysoką ich skutecznością sprawia, że nasza oferta jest niezwykle konkurencyjna!

Laserowe usuwanie naczynek – przebieg zabiegu

Laserowe usuwanie naczynek polega na dostarczeniu do rozszerzonego naczynka wiązki światła, która jest następnie pochłaniania przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę. Jednocześnie dochodzi do procesu termolizy, a więc wytworzenia się energii cieplnej, która odparowuje wodę z podgrzanego miejsca. W efekcie ściany naczynka krwionośnego zostają wysuszone i ulegają obumarciu. Potraktowane laserem naczynko staje się od razu bledsze. Całkowite usunięcie naczynka następuje po wchłonięciu go przez organizm.

Zamykanie naczynek laserem – efekty

Laserowe zamykanie naczynek i innych zmian na twarzy czy też usuwanie pajączków na nogach to zabiegi bezpieczne i właściwie bezbolesne. W trakcie zabiegu zamykania rozszerzonych naczynek, odczuwać można jedynie delikatne ukłucia ciepła. Mniejsze naczynka mogą wchłonąć się zaraz po zabiegu. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian, zabieg laserowego zamykania trzeba powtórzyć kilka razy. Zaczerwienienie lub niewielki obrzęk, jakie pojawiają się bezpośrednio po zabiegu, znikają całkowicie od kilku do kilkunastu godzin po kontakcie z laserem.

Zachęcamy do poznania się z pełną ofertą laseroterapii, dostępnej w gabinetach Studio Laser w Warszawie, Poznaniu i Częstochowie.

Zamykanie naczynek i usuwanie pajączków – w zabiegach wykorzystujemy jedynie najlepszy sprzęt i nowoczesne technologie

Zabiegi zamykania naczynek realizujemy przy wykorzystaniu wysokiej klasy innowacyjnego sprzętu, tj.:

  • Laser ND:YAG GEMINI KTP
  • IPL Quantum SR

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii uzyskujemy znakomite rezultaty w walce z rozszerzonymi naczyniami. Dysponując zróżnicowanym sprzętem możemy z kolei dopasować technologię do indywidualnych potrzeb i typu skóry danej osoby.


Laserowe usuwanie naczynek – wskazania do zabiegu

Podstawowymi przesłankami do przeprowadzenia zabiegu laserowego zmykania naczynek są:

  • niewielkie uszkodzenia naczyniowe
  • rozszerzone światło małych naczynek
  • trądzik różowaty
  • nadmierne czerwienienie
  • choroby żył nóg

Pajączki i rozszerzone naczynia krwionośne to obecnie problem ponad 60% populacji.

A przyczyn tych szczególnie nieestetycznych zmian skórnych jest wiele. Najczęstsze z nich to predyspozycje genetyczne, czynniki zewnętrzne, niewłaściwa pielęgnacja skóry, a także stosowane leki. Typowym, klinicznym objawem zaburzenia jest tutaj rumień, potocznie zwany zaczerwienieniem. W początkowych fazach nieestetyczny rumień zanika, jednak z wiekiem utrwala się, aż wreszcie zostaje na skórze na zawsze.

A jak dochodzi do powstawania tzw. pajączków? Otóż niektóre naczynia krwionośne są zbyt słabe, by wytrzymać ciśnienie krwi. Rozszerzają się i stają się widoczne przez skórę. To, co popularnie nazywamy pajączkami, w medycynie nosi miano teleangiektazji. Zjawisko to najczęściej występuje na twarzy, nogach, szyi oraz dekolcie. Pajączki mogą mieć zabarwienie jasnoczerwone, bordowe, a nawet fioletowe.

Jeśli nasze żyły są szczególnie osłabione, możemy być narażeni także na powstawania naczyniaków (hemangioma), które pojawiają się głównie na nogach. Dla każdego z wymienionych problemów skutecznym, a zarazem w pełni bezpiecznym rozwiązaniem jest zastosowanie laseroterapii.

Dlaczego warto zdecydować się na laseroterapię?

Jak już wspomnieliśmy, zastosowanie lasera w zabiegu zamykania naczynek i usuwaniu pajączków to rozwiązanie wysoce skuteczne i w pełni bezpieczne. Znakomite rezultaty i bezpieczeństwo idą jednak w parze także z wieloma innymi zaletami przedstawianej metody.

Otóż dzięki temu, że laser wyposażony został w dodatkowy system chłodzenia głowicy, przeprowadzany zabieg jest w większości przypadków bezbolesny dla pacjentów, oraz – co jest jego największym atutem – nie parzy skóry. Zabiegi laserowego zamykania naczynek mogą być wykonywane na większości typów skóry twarzy i ciała, nawet tej opalonej. Rekonwalescencja ma tutaj wyjątkowo szybki przebieg, a znakomite efekty widoczne są już po kilku zabiegach i mają charakter długofalowy lub trwały.

Pamiętaj, że laserowe zamykanie naczynek krwionośnych wymaga najczęściej od 1 do 3 zabiegów rozłożonych w czasie kilku miesięcy. Jest to uzależnione od ilości, koloru, średnicy oraz głębokości położenia naczyń.

PRZED ZABIEGIEM

Zamykanie naczynek przed zabiegiem

PO 4 ZABIEGACH

Zamykanie naczynek po 4 zabiegach

Laser Gemini Nd:Yag KTP

to zaawansowany technologicznie system laserowy. Zamyka i usuwa popękane naczynka o różnej średnicy nawet do 4 mm, co daje nam szerokie spektrum działania. W technologii lasera Gemini zastosowano dwie długości fali tzn. 532nm oraz 1064nm. Dzięki temu oddziałuje on na różnego rodzaju naczynia umiejscowione na różnej głębokości i o różnym kolorze.

Laser wyposażony został w dodatkowy system chłodzenia głowicy, który zapewnia komfort podczas zabiegu i w większości przypadków jest bezbolesny oraz – co jest jego największym atutem – nie parzy skóry. Zabiegi mogą być wykonywane na większości typów skóry twarzy i ciała, nawet tej opalonej.

PRZED ZABIEGIEM

Naczynka przed zabiegiem

PO 3 ZABIEGACH

Naczynka po zabiegu

IPL Quantum SR

Istotę laserowego zamykania naczynek (fotoregeneracji) w przypadku tego systemu stanowi zastosowanie intensywnego, niespójnego światła pulsującego (IPLTM) o niskiej fluencji, które pozwala na odnowę skóry bez odparowania tkanki. Jest to metoda skuteczna zarówno podczas usuwania naczynek płytszych na twarzy, jak i tych głębszych zmian obejmujących większą powierzchnię, np. żylaków na nogach, żył siateczkowatych czy też dużych skupisk pajączków.

IPL kieruje na zmienione chorobowo miejsce wiązkę światła o dokładnie określonych parametrach, dzięki czemu możliwe jest działanie w obrębie danej tkanki. Naczynie krwionośne zostaje zniszczone od wewnątrz pod wpływem działania energii świetlnej emitowanej z IPL, która zostaje pochłonięta przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę). W ten sposób krew ścina się lub odparowuje. Jest to tak zwane kontrolowane oparzenie (fototermoliza selektywna). Zniszczone naczynie samoczynnie zostaje usunięte z organizmu.

Laserowe zamykanie poszerzonych naczynek krwionośnych wymaga od 1 do 3 zabiegów rozłożonych w czasie kilku miesięcy. Jest to uzależnione od ilości, koloru, średnicy oraz głębokości położenia naczyń. Duże naczynia lub duża powierzchnia ich występowania skutkuje pojawieniem się siniaka, zaczerwienienia lub obrzęku, który znika w ciągu kilku godzin lub dni.

PRZED ZABIEGIEM

Naczynia krwionośne przed zabiegiem

PO 3 ZABIEGACH

Naczynia po 3 zabiegach

Na korzyść wykonania zabiegu zamykania naczynek pacjenci zaliczają krótki czas rekonwalescencji, brak bólu, a także znaczną poprawę już po kilku zabiegach.

Dodatkowo są one niezwiązane z odparowaniem tkanki. Opracowana procedura powoduje satysfakcję pacjenta, pożądane rezultaty długofalowe oraz minimalizuje skutki uboczne.

PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem - naczynka

PO 4 ZABIEGACH

Po 4 zabiegach

Zobrazowanie działania IPL Quantum SR

Częstochowa

Studio Laser

ul. Waszyngtona 58 lok. 1

42-217 Częstochowa

tel. +48 34 367 15 93

kom. +48 604 261 661