Strona głównaFotoodmładzanie

Fotoodmładzanie laserowe - zabiegi odmładzające

Starzenie się skóry jest nieodłącznym procesem u każdego człowieka, który pogłębia się wraz z wiekiem. Na wyglądzie skóry odbijają się zarówno radości i przyjemne chwile, jak i również smutki czy stres życia codziennego. Naszej skórze lat dodaje także promieniowanie słoneczne, niewłaściwa pielęgnacja skóry, niezdrowa dieta oraz używki. Oznaki starzenia się i uszkodzenia skóry najbardziej widoczne są w obrębie twarzy. Fotoodmładzanie laserowe to nieinwazyjna metoda, która pozwala cofnąć czas w wyglądzie skóry.

Istnieje oczywiście rozmaite zabiegi odmładzające, które mają poprawić stan skóry -od zwykłych kremów po poważne operacje chirurgiczne. Specjaliści dermatolodzy od dawna poszukiwali jednak nieinwazyjnej metody, która pozwoli na odmłodzenie skóry, jednak przy minimalnym ryzyku powikłań i bez potrzeby przerywania normalnego trybu życia. Odpowiedzią na te potrzeby jest fototerapia, która jest alternatywą do konwencjonalnych metod odmładzających. Te często nie tylko pozwalają wyłącznie na usunięcie pojedynczego problemu, ale też wiążą się długą rekonwalescencją, bólem czy występowaniem skutków ubocznych.

PRZED ZABIEGIEM

Studio Laser

PO 3 ZABIEGACH

Studio Laser

Odmładzanie laserowe

„Photorejuvenation”, czyli odmładzanie za pomocą światła to współczesny trend w terapii skóry. Fotoodmładzanie laserowe jest dynamiczną i nieinwazyjną metodą, która wykorzystuje do odmładzania impulsowe światło (IPL) o niskiej gęstości energii. Fotoodmładzanie nie tylko doraźnie poprawia wygląd skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwiduje objawy starzenia się skóry: niweluje zmarszczki, likwiduje zmiany naczyniowe, takie jak: rozszerzone naczynka, „pajączki”, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia oraz usuwa wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.

PRZED ZABIEGIEM

Studio Laser

PO 2 ZABIEGACH

Studio Laser

Odmłodzenie skóry poprzez laserowe zabiegi polega na przebudowie włókien kolagenowych, przez co skóra zyskuje na jędrności i elastyczności. Wygładzeniu ulegają też zmarszczki, a rozszerzone pory zmniejszają się. Najlepsze efekty daje fotoodmładzanie przy użyciu nowoczesnego urządzenia IPL D-Light SR. W urządzeniu tym zastosowano technologię intensywnego światła pulsującego (Intene Pulsed Light - IPL).

PRZED ZABIEGIEM

Studio Laser

PO 3 ZABIEGACH

Studio Laser

Fotoodmładzanie metodą IPL

Rozszerzone pory, zmęczona cera, zmarszczki i innego rodzaju problemy skórne – to wszystko może mieć negatywny wpływ zarówno na wygląd, jak i samopoczucie i to bez względu na wiek czy stan zdrowia. Na rynku dostępnych jest wiele laserów o rozmaitym przeznaczeniu, które mają za zadanie rozprawić się defektami skóry. Niektóre z nich usuwają czerwone plamki, inne likwidują przebarwienia, a jeszcze inne powodują wygładzenie zmarszczek. Żadna z tych technologii nie działa jednak tyle kompleksowo, ani nie daje też długofalowych efektów odmłodzenia skóry tak, jak fotoodmładzanie IPL. Metoda ta nie tylko poprawia stan i wygląd cery, ale także nie powoduje przerwy w aktywnym trybie życia.

Fotoodmładzanie laserowe IPL znacząco poprawia wygląd naskórka, jak i też skutecznie działa na głębokie warstwy skóry. Oprócz zewnętrznego efektu odmłodzenia zabiegi laserowe dostarczają dobroczynnej energii termalnej, transportując ją do głęboko położonych tkanek. Dzięki temu skóra staje się gładsza i odżywiona, a nieestetyczne przebarwienia i inne niedoskonałości znikają. Odmładzanie laserowe najczęściej stosuje się na skórę twarzy – z powodzeniem może być jednak wykonywane w przypadku szyi, klatki piersiowej i rąk.

Zabiegi odmładzające laserem polegają na naświetlaniu skóry impulsami światła, odczuwalne jako chwilowe pieczenie. Bezpośrednio po zabiegu skórka jest lekko zaczerwieniona, jednak to jedyny skutek uboczny. Fotoodmładzanie to bezinwazyjna terapia – bez użycia skalpela i naruszania ciągłości skóry. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i towarzyszy mu krótka rekonwalescencja. Bez problemu można więc kontynuować pracę zawodową. Dla uzyskania pełnego efektu zabiegi fotoodmładzające należy powtórzyć 2-5-krotnie w odstępach 3-4 tygodniowych.

Przeciwskazania do zabiegu fotoodmładzania:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • opalenizna (1 miesiąc)
 • stosowanie kremu z retinolem (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
 • leki światłouczulające (retinoidy)
 • zioła (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
 • spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
 • cukrzyca
 • bielactwo, łuszczyca
 • peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)

Zasady postępowania po fotoodmładzaniu:

 • zabiegi należy powtarzać co 3-4 tygodnie (wydłużenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt),
 • bezwzględnie należy chronić skórę przed słońcem, minimum przez jeden miesiąc po zabiegu,
 • nie wolno stosować: leków uczulających na słońce, dziurawca i nagietka oraz kosmetyków i leków złuszczających (1 miesiąc po zabiegu),
 • przez kilka dni po zabiegu:
  • nie można stosować mydła, spirytusu i toników na bazie alkoholu,
  • nie można wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem,
  • nie można drażnić skóry w okolicy zabiegu,
  • 2-3 razy dziennie należy stosować krem alantan, bephanthen lub panthenol (celem intensywnego natłuszczania skóry)

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzany zabieg fotoodmładzania. Może wystąpić rumień lub obrzęk okolic poddawanych naświetlaniu. Zarówno zaczerwienienie, jak i opuchlizna ustępują po kilku godzinach. Po zabiegu usuwania naczynek lub przebarwień mogą wystąpić niewielkie strupki, które utrzymują się do ok. 7 dni po zabiegu.

Proponowany zabieg - depilacja laserowa

Najczęściej wybieranym zabiegiem przez naszych klientów jest depilacja laserowa. Zabieg jest wykonywany przy użyciu technologii LightSheer. Wiązka lasera dociera do najgłębszych warstw skóry, gdzie dopasowuje się do rozmiaru mieszka włosowego oraz ilości zawartej w nim melaniny. Proces trwa krótko, a sam zabieg przebiega bezboleśnie. Usługę depilacji laserowej dla kobiet i mężczyzn oferujemy w trzech miastach - zapraszamy do umówienia się na wizytę!

Częstochowa

Studio Laser

ul. Waszyngtona 58 lok. 1

42-217 Częstochowa

tel. +48 34 367 15 93

kom. +48 604 261 661