Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie to nieinwazyjny zabieg, którego zadaniem jest poprawa wyglądu i kondycji skóry. Starzenie się jest nieodłącznym procesem u każdego człowieka, który pogłębia się wraz z wiekiem. Na wyglądzie skóry odbijają się zarówno radości i przyjemne chwile, jak i również smutki czy stres życia codziennego. Skórze lat dodaje także promieniowanie słoneczne, niewłaściwa pielęgnacja, niezdrowa dieta oraz używki. Z uwagi na mimikę znaki starzenia się najbardziej widoczne są w obrębie twarzy. Na szczęście, dzięki nowoczesnym technikom szybko i niemal bezboleśnie można przywrócić młody, świeży wygląd. Fotoodmładzanie to metoda, dzięki której bez użycia skalpela i naruszania ciągłości skóry można osiągnąć rewelacyjne efekty!

PRZED ZABIEGIEM

fotoodmładzanie twarzy

PO ZABIEGU

fotoodmładzanie twarzy

Likwidacja zmarszczek laserem

„Photorejuvenation”, czyli odmładzanie za pomocą światła to współczesny trend w terapii skóry. Fotoodmładzanie laserowe jest dynamiczną i nieinwazyjną metodą, która wykorzystuje do odmładzania impulsowe światło (IPL) o niskiej gęstości energii. Fotoodmładzanie nie tylko doraźnie poprawia wygląd skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwiduje objawy starzenia się skóry: likwiduje zmarszczki, zmiany naczyniowe, takie jak: rozszerzone naczynka, „pajączki”, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia oraz podobnie do zabiegu laserowego usuwania przebarwień usuwa wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.

PRZED ZABIEGIEM

fotoodmładzanie twarzy 4

PO ZABIEGU

fotoodmładzanie twarzy 3

Odmłodzenie skóry poprzez laserowe zabiegi polega na przebudowie włókien kolagenowych, przez co skóra zyskuje na jędrności i elastyczności. Wygładzeniu ulegają też zmarszczki, a rozszerzone pory zmniejszają się. Najlepsze efekty daje fotoodmładzanie przy użyciu nowoczesnego urządzenia IPL D-Light SR. W urządzeniu tym zastosowano technologię intensywnego światła pulsującego (Intene Pulsed Light – IPL).

PRZED ZABIEGIEM

fotoodmładzanie twarzy 2

PO ZABIEGU

fotoodmładzanie twarzy

Fotoodmładzanie metodą IPL

Rozszerzone pory, zmęczona cera, zmarszczki i innego rodzaju problemy skórne – to wszystko może mieć negatywny wpływ zarówno na wygląd, jak i samopoczucie i to bez względu na wiek czy stan zdrowia. Na rynku dostępnych jest wiele laserów o rozmaitym przeznaczeniu, które mają za zadanie rozprawić się defektami skóry. Niektóre z nich usuwają czerwone plamki, inne likwidują przebarwienia, a jeszcze inne powodują wygładzenie zmarszczek. Żadna z tych technologii nie działa jednak tyle kompleksowo, ani nie daje też długofalowych efektów odmłodzenia skóry tak, jak fotoodmładzanie IPL. Metoda ta nie tylko poprawia stan i wygląd cery, ale także nie powoduje przerwy w aktywnym trybie życia.

Fotoodmładzanie laserowe IPL znacząco poprawia wygląd naskórka, jak i też skutecznie działa na głębokie warstwy skóry. Oprócz zewnętrznego efektu odmłodzenia zabiegi laserowe dostarczają dobroczynnej energii termalnej, transportując ją do głęboko położonych tkanek. Dzięki temu skóra staje się gładsza i odżywiona, a nieestetyczne przebarwienia i inne niedoskonałości znikają. Odmładzanie laserowe najczęściej stosuje się na skórę twarzy – z powodzeniem może być jednak wykonywane w przypadku szyi, klatki piersiowej i rąk.

Zabiegi odmładzające laserem polegają na naświetlaniu skóry impulsami światła, odczuwalne jako chwilowe pieczenie. Bezpośrednio po zabiegu skórka jest lekko zaczerwieniona, jednak to jedyny skutek uboczny. Fotoodmładzanie to bezinwazyjna terapia – bez użycia skalpela i naruszania ciągłości skóry. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i towarzyszy mu krótka rekonwalescencja. Bez problemu można więc kontynuować pracę zawodową. Dla uzyskania pełnego efektu zabiegi fotoodmładzające należy powtórzyć 2-5-krotnie w odstępach 3-4 tygodniowych.

Przeciwskazania do zabiegu fotoodmładzania

Likwidacja zmarszczek metodą fotoodmładzania to metoda w pełni bezpieczna, jednak z uwagi na użycie lasera w niektórych przypadkach skorzystanie z zabiegu jest zabronione lub ograniczone. Przedstawiamy listę przeciwwskazań:
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • opalenizna (1 miesiąc),
 • stosowanie kremu z retinolem (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
 • leki światłouczulające (retinoidy),
 • zioła (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
 • spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem),
 • cukrzyca,
 • bielactwo, łuszczyca,
 • peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

Jak się przygotować do zabiegu fotoodmładzania?

Zabieg fotoodmładzania nie wymaga szczególnego przygotowania. Podstawą jest zapoznanie się z przeciwskazaniami i upewnienie, że spełniasz wszystkie warunki. Dodatkowo, bezpośrednio przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę i nie smarować jej żadnym kremem.

Jak wygląda zabieg fotoodmładzania?

Zabieg fotoodmładzania polega na emitowaniu wiązki lasera, która pobudzi komórki i zmobilizuje je do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Z biegiem czasu organizm wytwarza ich coraz mniej, dlatego skóra traci swoją sprężystość. Światło lasera na nowo je ożywia przywracając młody wygląd. Urządzenie wytwarza światło o różnych długościach, tym samym docierając do niedoskonałości na różnych głębokościach. Światło pochłania melaninę z przebarwień, rozgrzewa je i w efekcie doprowadza do ich zniszczenia Naświetlanie impulsami odczuwalne jest jako chwilowe pieczenie. Fotoodmładzanie może być stosowane na dowolnej części ciała. Najczęściej jednak zabieg wykonywany jest na twarzy, szyi i dekolcie.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu fotoodmładzania?

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzany zabieg fotoodmładzania. Może wystąpić rumień lub obrzęk okolic poddawanych naświetlaniu. Zarówno zaczerwienienie, jak i opuchlizna ustępują po kilku godzinach. Po zabiegu usuwania naczynek lub przebarwień mogą wystąpić niewielkie strupki, które utrzymują się do ok. 7 dni po zabiegu. W celu bezpieczeństwa oraz osiągnięcia w pełni satysfakcjonujących efektów po wykonanym fotoodmładzaniu niezbędne jest przestrzeganie kilku, ważnych zasad:
 • zabiegi należy powtarzać co 3-4 tygodnie (wydłużenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt),
 • bezwzględnie należy chronić skórę przed słońcem, minimum przez jeden miesiąc po zabiegu,
 • nie wolno stosować: leków uczulających na słońce, dziurawca i nagietka oraz kosmetyków i leków złuszczających (1 miesiąc po zabiegu),
 • przez kilka dni po zabiegu:
  • nie można stosować mydła, spirytusu i toników na bazie alkoholu,
  • nie można wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem,
  • nie można drażnić skóry w okolicy zabiegu,
  • 2-3 razy dziennie należy stosować krem alantan, bephanthen lub panthenol (celem intensywnego natłuszczania skóry).