Fotoodmładzanie w Warszawie

Przeprowadzamy zabiegi, które pomagają w walce z oznakami starzenia i niedoskonałościami skóry i możemy Ci zaproponować na przykład fotoodmładzanie w Warszawie. To jeden ze sposobów na osiągnięcie spektakularnych efektów bez użycia skalpela. Dzięki takim zabiegom szybko zauważysz, jak Twoja skóra będzie stawała się jaśniejsza, bardziej napięta i gładsza. Ponadto fotoodmładzanie to również świetny sposób na redukcję lub pozbycie się zmian związanych ze starzeniem. Mowa tutaj przede wszystkim o drobnych zmarszczkach. Dzięki zabiegowi zredukujesz również liczbę rozszerzonych naczynek i tak zwanych pajączków. Jeżeli zastanawiasz się, czy fotoodmładzanie to coś dla Ciebie, skontaktuj się z nami, a wspólnie wybierzemy najlepszą terapię.

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie to nieinwazyjny zabieg, którego zadaniem jest poprawa wyglądu i kondycji skóry. Starzenie się jest nieodłącznym procesem u każdego człowieka, który pogłębia się wraz z wiekiem. Na wyglądzie skóry odbijają się zarówno radości i przyjemne chwile, jak i również smutki czy stres życia codziennego. Skórze lat dodaje także promieniowanie słoneczne, niewłaściwa pielęgnacja, niezdrowa dieta oraz używki. Z uwagi na mimikę znaki starzenia się najbardziej widoczne są w obrębie twarzy. Na szczęście, dzięki nowoczesnym technikom szybko i niemal bezboleśnie można przywrócić młody, świeży wygląd. Fotoodmładzanie to metoda, dzięki której bez użycia skalpela i naruszania ciągłości skóry można osiągnąć rewelacyjne efekty!

Fotoodmładzanie – Warszawa

Wykonujemy zabiegi fotoodmładzania w Warszawie. Każdy z nich poprzedzony jest szczegółowym wywiadem z pacjentem, podczas którego nasi specjaliści przygotowują spersonalizowaną, indywidualną ofertę. Ich efektem jest nie tylko natychmiastowe zlikwidowanie pierwszych oznak starzenia się skóry, lecz także wyrównanie jej kolorytu. Ponadto fotoodmładzanie skutecznie zmniejsza pory, przez co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemami ze skórą tłustą czy mieszaną. Oferowane przez nas zabiegi fotoodmładzania w Warszawie przeprowadzane są zgodnie z zasadami higieny i sterylności, gwarantując tym samym nie tylko wyjątkowe rezultaty, lecz także maksymalne bezpieczeństwo naszych pacjentów.

PRZED ZABIEGIEM

fotoodmładzanie twarzy

PO ZABIEGU

fotoodmładzanie twarzy

Fotoodmładzanie laserem

„Photorejuvenation”, czyli odmładzanie za pomocą światła to współczesny trend w terapii skóry. Fotoodmładzanie laserowe jest dynamiczną i nieinwazyjną metodą, która wykorzystuje do odmładzania impulsowe światło (IPL) o niskiej gęstości energii. Fotoodmładzanie nie tylko doraźnie poprawia wygląd skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwiduje objawy starzenia się skóry: likwiduje zmarszczki, zmiany naczyniowe, takie jak: rozszerzone naczynka, „pajączki”, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia oraz podobnie do zabiegu laserowego usuwania przebarwień usuwa wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.

PRZED ZABIEGIEM

fotoodmładzanie twarzy 4

PO ZABIEGU

fotoodmładzanie twarzy 3

Odmłodzenie skóry poprzez laserowe zabiegi polega na przebudowie włókien kolagenowych, przez co skóra zyskuje na jędrności i elastyczności. Wygładzeniu ulegają też zmarszczki, a rozszerzone pory zmniejszają się. Najlepsze efekty daje fotoodmładzanie przy użyciu nowoczesnego urządzenia IPL D-Light SR. W urządzeniu tym zastosowano technologię intensywnego światła pulsującego (Intene Pulsed Light – IPL).

PRZED ZABIEGIEM

fotoodmładzanie twarzy 2

PO ZABIEGU

fotoodmładzanie twarzy

Fotoodmładzanie metodą IPL

Rozszerzone pory, zmęczona cera, zmarszczki i innego rodzaju problemy skórne – to wszystko może mieć negatywny wpływ zarówno na wygląd, jak i samopoczucie i to bez względu na wiek czy stan zdrowia. Na rynku dostępnych jest wiele laserów o rozmaitym przeznaczeniu, które mają za zadanie rozprawić się defektami skóry. Niektóre z nich usuwają czerwone plamki, inne likwidują przebarwienia, a jeszcze inne powodują wygładzenie zmarszczek. Żadna z tych technologii nie działa jednak tyle kompleksowo, ani nie daje też długofalowych efektów odmłodzenia skóry tak, jak fotoodmładzanie IPL. Metoda ta nie tylko poprawia stan i wygląd cery, ale także nie powoduje przerwy w aktywnym trybie życia.

Fotoodmładzanie laserowe IPL znacząco poprawia wygląd naskórka, jak i też skutecznie działa na głębokie warstwy skóry. Oprócz zewnętrznego efektu odmłodzenia zabiegi laserowe dostarczają dobroczynnej energii termalnej, transportując ją do głęboko położonych tkanek. Dzięki temu skóra staje się gładsza i odżywiona, a nieestetyczne przebarwienia i inne niedoskonałości znikają. Odmładzanie laserowe najczęściej stosuje się na skórę twarzy – z powodzeniem może być jednak wykonywane w przypadku szyi, klatki piersiowej i rąk.

Zabiegi odmładzające laserem polegają na naświetlaniu skóry impulsami światła, odczuwalne jako chwilowe pieczenie. Bezpośrednio po zabiegu skórka jest lekko zaczerwieniona, jednak to jedyny skutek uboczny. Fotoodmładzanie to bezinwazyjna terapia – bez użycia skalpela i naruszania ciągłości skóry. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i towarzyszy mu krótka rekonwalescencja. Bez problemu można więc kontynuować pracę zawodową. Dla uzyskania pełnego efektu zabiegi fotoodmładzające należy powtórzyć 2-5-krotnie w odstępach 3-4 tygodniowych.

Przeciwskazania do zabiegu fotoodmładzania

Likwidacja zmarszczek metodą fotoodmładzania to metoda w pełni bezpieczna, jednak z uwagi na użycie lasera w niektórych przypadkach skorzystanie z zabiegu jest zabronione lub ograniczone. Przedstawiamy listę przeciwwskazań:
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • opalenizna (1 miesiąc),
 • stosowanie kremu z retinolem (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
 • leki światłouczulające (retinoidy),
 • zioła (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
 • spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem),
 • cukrzyca,
 • bielactwo, łuszczyca,
 • peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

Jak się przygotować do zabiegu fotoodmładzania?

Zabieg fotoodmładzania nie wymaga szczególnego przygotowania. Podstawą jest zapoznanie się z przeciwskazaniami i upewnienie, że spełniasz wszystkie warunki. Dodatkowo, bezpośrednio przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę i nie smarować jej żadnym kremem.

Jak wygląda zabieg fotoodmładzania?

Zabieg fotoodmładzania polega na emitowaniu wiązki lasera, która pobudzi komórki i zmobilizuje je do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Z biegiem czasu organizm wytwarza ich coraz mniej, dlatego skóra traci swoją sprężystość. Światło lasera na nowo je ożywia przywracając młody wygląd. Urządzenie wytwarza światło o różnych długościach, tym samym docierając do niedoskonałości na różnych głębokościach. Światło pochłania melaninę z przebarwień, rozgrzewa je i w efekcie doprowadza do ich zniszczenia Naświetlanie impulsami odczuwalne jest jako chwilowe pieczenie. Fotoodmładzanie może być stosowane na dowolnej części ciała. Najczęściej jednak zabieg wykonywany jest na twarzy, szyi i dekolcie.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu fotoodmładzania?

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzany zabieg fotoodmładzania. Może wystąpić rumień lub obrzęk okolic poddawanych naświetlaniu. Zarówno zaczerwienienie, jak i opuchlizna ustępują po kilku godzinach. Po zabiegu usuwania naczynek lub przebarwień mogą wystąpić niewielkie strupki, które utrzymują się do ok. 7 dni po zabiegu. W celu bezpieczeństwa oraz osiągnięcia w pełni satysfakcjonujących efektów po wykonanym fotoodmładzaniu niezbędne jest przestrzeganie kilku, ważnych zasad:
 • zabiegi należy powtarzać co 3-4 tygodnie (wydłużenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt),
 • bezwzględnie należy chronić skórę przed słońcem, minimum przez jeden miesiąc po zabiegu,
 • nie wolno stosować: leków uczulających na słońce, dziurawca i nagietka oraz kosmetyków i leków złuszczających (1 miesiąc po zabiegu),
 • przez kilka dni po zabiegu:
  • nie można stosować mydła, spirytusu i toników na bazie alkoholu,
  • nie można wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem,
  • nie można drażnić skóry w okolicy zabiegu,
  • 2-3 razy dziennie należy stosować krem alantan, bephanthen lub panthenol (celem intensywnego natłuszczania skóry).