Endermologia

Endermologia to nowoczesna technika masażu, którego celem jest usunięcie cellulitu, ujędrnienie i wysmuklenie ciała. Metoda polega na mechanicznym oddziaływaniu na wybraną część ciała, z użyciem specjalistycznej głowicy z dwiema, działającymi podciśnieniowo rolkami, w efekcie wspomagając metabolizm tkanki tłuszczowej i produkcję włókien kolagenowych. Zabieg doceniany jest za swoją niebywałą skuteczność. Usuwanie cellulitu bez użycia skalpela? Dzięki endermologii to możliwe!

Usuwanie cellulitu w Studio Laser

W Studio Laser wykonujemy masaż endermologii z zastosowaniem najnowocześniejszych urządzeń i innowacyjnej techniki – Endermologie®. Usuwanie cellulitu, pozbywanie się nieestetycznych zmian na skórze, poprawa jędrności i elastyczności, smuklejsza sylwetka, likwidacja lokalnych otłuszczeń, mniejsza widoczność rozstępów czy pomoc w walce z uczuciem „ciężkich nóg” – to wszystko jesteśmy w stanie osiągnąć bez zastosowania inwazyjnych metod. Przekonaj się, jak fantastyczne efekty przynosi endermologia i dołącz do grona zadowolonych klientek.

laser

Jak się przygotować do zabiegu?

Zabieg endermologii nie wymaga szczególnych przygotowań. Poza dobrym stanem zdrowia musisz mieć nieuszkodzoną skórę w miejscu wykonywania masażu. Warunkiem koniecznym jest założenie na siebie specjalnego, przylegającego do ciała kombinezonu (tzw. endermowear), który chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą sprzętu.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Osoba przeprowadzająca terapię przykłada głowicę urządzenia do ciała pacjenta. Podciśnienie powoduje powstanie fałdy skórnej, która jest rolowana w wielu kierunkach za pomocą rolek, które umiejscowione są w głowicy urządzenia. Ten rodzaj masażu oddziałuje nawet na głębokie warstwy skóry, pobudzając krążenie i podkręcając metabolizm. Stymulowany układ limfatyczny usuwa nagromadzone toksyny i uwolnione komórki tłuszczowe. Głęboki masaż pobudza również naturalną syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrna i odmłodzona. Usuwanie cellulitu łączy się tutaj z efektem upiększania sylwetki, a także znakomitym działaniem odprężającym i relaksującym.

Pojedynczy zabieg endermologii na cellulit trwa około 35 minut. Aby jednak uzyskać widoczne i trwałe rezultaty, należy poddać się serii zabiegów. Na początku warto korzystać z masażu 2-3 razy w tygodniu, później wystarczy jeden zabieg tygodniowo. W zależności od indywidualnych predyspozycji optymalne efekty uzyskujemy już po około 10-20 zabiegach. Aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki, zalecamy utrzymywanie zdrowej, zbilansowanej diety, lekką gimnastykę oraz nawadnianie organizmu dużą ilością wody, a także zielonej herbaty.

Jakie efekty daje endermologia?

Najbardziej spektakularnym efektem endermologii jest znaczne wyszczuplenie sylwetki. Już same zabiegi wysmuklają sylwetkę o jeden rozmiar. Jeśli połączymy je ze zdrową dietą i ćwiczeniami, nasza sylwetka zmniejszy się nawet o dwa rozmiary. Endermologia skutecznie usuwa cellulit w miejscach, w których trudno spalić nierównomiernie odkładającą się tkankę tłuszczową. Najczęściej jest to więc brzuch, uda, biodra czy pośladki. Widocznym efektem jest również gładka i sprężysta skóra. Głęboki masaż skóry sprawia, że organizm zostaje skutecznie oczyszczony z toksyn, a krążenie i wymiana międzykomórkowa się poprawiają.

Endermologia, a tradycyjny masaż manualny

W przeciwieństwie do innych metod na cellulit, endermologia to zabieg nieinwazyjny i zupełnie bezbolesny, przy czym jednocześnie jest wysoce skuteczny. Oddziałując na tkankę łączną, usuwa cellulit i likwiduje rozstępy dokładnie w miejscu ich powstawania. Zabieg specjalną głowicą przynosi również o wiele lepsze rezultaty niż tradycyjny masaż manualny.

PRZED ZABIEGIEM

endermologia - przed zabiegiem

PO ZABIEGU

endermologia - efekt po zabiegu

Sprzęt wykorzystywany w metodzie endermologii – Cellu M6 IP oraz Lipo M6 – to najnowsze urządzenia francuskiej firmy LPG System

A połączenie zaawansowanych technologii i nowoczesnego sprzętu to gwarancja najlepszych rezultatów. Lipomasaż, jak w terminologii kosmetycznej określany jest często masaż endermologiczny, działa przede wszystkim na tkankę łączną. Stymulacji podlega zarówno unaczynienie, jak i proces usuwania toksyn z organizmu.

PRZED ZABIEGIEM

endermologia - przed zabiegiem

PO ZABIEGU

endermologia - efekty
endermologia

Automatyczne sterowanie urządzeniami Cellu M6 IP oraz Lipo M6 umożliwia podczas masażu zmiany podciśnienia – na rytmiczne bądź ciągłe. Ponadto rolki w głowicy posiadając szeroki zakres ruchu, poruszają się wokół własnej osi, a także od siebie i do siebie, w zależności od celu danego zabiegu. Nowoczesne urządzenia, jakie wykorzystujemy w naszych gabinetach, pozwalają także na regulację intensywności masażu i perfekcyjne dopasowanie jej do indywidualnych preferencji pacjenta, co czyni przeprowadzany zabieg przede wszystkim bezbolesnym.

Kiedy warto wykonać zabieg endermologii?

Podstawowymi przesłankami do przeprowadzenia zabiegu endermologii są:

 • utrata elastyczności i jędrności skóry,
 • cellulit,
 • nierówna skóra,
 • zastoje krwi i limfy,
 • zwiększenie napięcia skóry,
 • problem ociężałych nóg,
 • lokalne otłuszczenia,
 • rozluźnienie mięśni po wysiłku sportowym.

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii

Pomimo tego, że endermologia jest w pełni bezpieczna, w niektórych przypadkach należy z niej zrezygnować. Poniżej przedstawiamy spis czynników wykluczających z możliwości przeprowadzenia zabiegu:

 • ciąża,
 • okres karmienia piersią,
 • skłonności do żylaków i naczyniaków,
 • ostre stany chorobowe,
 • czynne nowotwory,
 • przyjmowanie antykoagulantów,
 • zapalenie żył,
 • ograniczenia miejscowe: bolesne żylaki, przepuklina brzuszna, naczyniaki i liczne tłuszczaki,
 • niedawny poród – po porodzie naturalnym należy odczekać 5 miesięcy, po cięciu cesarskim 8 miesięcy.