Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to popularny zabieg mający na celu usunięcie niepożądanego owłosienia. Wiązka promieniowania dociera do głębokich warstw skóry i prowadzi do kontrolowanego podgrzania mieszka włosowego, w efekcie doprowadzając do jego trwałego uszkodzenia i rozpadu. Laser nie wpływa na otaczające tkanki, dzięki czemu może być stosowany nawet na najbardziej wrażliwe części ciała (również na miejsca intymne). W przeciwieństwie do innych metod (depilacja maszynką, depilatorem, woskiem) depilacja laserowa wywołuje trwały efekt. Z uwagi na różne fazy wzrostu włosów, do osiągnięcia w pełni satysfakcjonującego rezultatu, niezbędne jest wykonanie 3-4 powtórzeń.

Depilacja laserowa w Studio Laser

W Studio Laser wykonujemy depilację laserową z wykorzystaniem technologii LightSheer. To nowoczesne, w pełni bezpieczne rozwiązanie, dające doskonałe rezultaty. Już podczas pierwszego zabiegu można usunąć 40-60% owłosienia. Zabieg można wykonywać na różnych partiach ciała i twarzy. Oferujemy możliwość wykonania depilacji porównawczej. Skorzystaj z darmowej usługi próbnej depilacji laserowej wybranego fragmentu ciała, a następnie porównaj efekty z próbą wykonaną w innym salonie.

Depilacja laserem diodowym

Depilacja laserem diodowym jest obecnie najskuteczniejszą metodą trwałego usuwania owłosienia. Mimo wszechobecnie pojawiających się haseł reklamowych, które określają laser aleksandrytowy najnowocześniejszym, z naszych doświadczeń wynika, że wykorzystywane podczas przeprowadzanych przez nas zabiegów lasery pozwalają na osiągnięcie bardzo satysfakcjonujących rezultatów już po 3-4 wizytach. Inne urządzenia zapewniają podobne efekty dopiero po 10-15 sesjach. Efektem depilacji laserem diodowym jest więc nie tylko usunięcie włosów poprzez zniszczenie mieszków, ale również wygładzenie skóry oraz zniwelowanie przebarwień spowodowanych często wrastającymi włoskami. Należy jednak pamiętać, że przy wyborze gabinetu nie można sugerować się tylko rodzajem lasera – kluczowa jest marka oraz długoletnie doświadczenie personelu. Wykonujemy zabiegi depilacji laserem diodowym z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu światowej klasy. Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści z wykształceniem kierunkowym, którzy mają za sobą mnóstwo teoretycznych i praktycznych szkoleń – również tych, które są zalecane przez producentów poszczególnych laserów. Najważniejszą zaletą naszego personelu jest jednak długoletnia praktyka.

Przeciwskazania do zabiegu depilacji laserowej

W trosce o Twoje bezpieczeństwo przed przystąpieniem do depilacji laserowej, prosimy o zapoznanie się z przeciwskazaniami do zabiegu. Umów się na wizytę wyłącznie jeśli spełniasz wszystkie warunki! Przeciwskazaniami do wykonania depilacji laserowej są:
 • ciąża
 • włosy siwe, blond i rude
 • opalenizna(5 tygodniowa z solarium/słoneczna lub 2-tygodniowa wywołana samoopalaczami/kremami brązującymi)
 • terapia miejscowa kremami z retinolem Vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi(3 tygodnie przed zabiegiem)
 • terapia doustna retinoidami – Roaccutane, Izotek(6 miesięcy od zakończenia kuracji)
 • przyjmowanie antybiotyków i leków światłouczulających(2 tygodnie przed zabiegiem)
 • terapia lekami i ziołami światłouwrażliwiającymi(dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1,2, Persen, Deprim, 2 tygodnie przed zabiegiem)
 • depilacja woskiem, depilatorem mechanicznym lub pęsetą(1 miesiąc przed zabiegiem)
 • depilacja kremami chemicznymi(1 tydzień przed zabiegiem)
 • fotoepilacja IPL(1 miesiąc przed zabiegiem)
 • stosowanie peelingów(1 tydzień przed zabiegiem)
 • aktywne infekcje skóry
 • nowotwory i guzy
 • łuszczyca(w fazie aktywnej, w miejscu zmienionym chorobowo)
 • bielactwo(zalecana konsultacja z lekarzem)
 • zdjęcie RTG(1 tydzień przed zabiegiem)

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

 • Skóra do zabiegu powinna zostać ogolona na gładko, najlepiej tego samego dnia w którym został wyznaczony zabieg (tak, aby włosy nie zdążyły odrosnąć).
 • Lasery nie działają na włosy w kolorze siwym, blond i rudym (ze względu na brak melaniny). Jeśli masz wątpliwości w określeniu koloru włosa, prosimy o pozostawienie nieogolonego fragmentu skóry wielkości 2x2cm w celu oceny barwy i grubości włosów.
 • Skóra musi być umyta i nie można jej niczym smarować.
 • Przy depilacji pach prosimy o niestosowanie dezodorantów, antyperspirantów lub dokładne zmycie ich bezpośrednio przed zabiegiem.
 • Przy depilacji okolic twarzy prosimy o dokładne zmycie makijażu, można zrobić to także na miejscu.
 • Jeśli skóra jest bardzo sucha i podrażniona w obrębie depilowanego miejsca, dopuszcza się użycie kremu kojącego lub łagodzącego, co najmniej na 8 godzin przed zabiegiem.
 • Przy depilacji bardzo wrażliwych okolic takich jak pachy i bikini głębokie polecamy skorzystanie z dodatkowego znieczulenia – zamrażacza Active Ice Spray lub kremu Emla. Krem należy nałożyć na minimum 1,5 godziny przed zabiegiem i owinąć depilowane miejsce plastikową folią, można to zrobić samemu lub u nas w gabinecie. Folię zdejmujemy bezpośrednio przed samym zabiegiem.

Zalecenia po zabiegu depilacji

 • Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra może być delikatnie podrażniona. Lekkie zaczerwienienie, obrzęk lub miejscowe strupki znikną samoistnie po kilku dniach.
 • Kolejne zabiegi można przeprowadzać w czasie od 8 do 12 tygodni, w zależności od indywidualnych predyspozycji (zmiana częstotliwości zabiegów może skutkować osiągnięciem gorszych rezultatów).
 • Przez dwa tygodnie po zabiegu należy zrezygnować z opalania (warto stosować filtry UVA i UVB).
 • Skórę należy pielęgnować z zastosowaniem łagodnych środków higienicznych.
 • Zakaz wyrywania włosów.
 • Zakaz stosowania leków i kosmetyków złuszczających do przynajmniej 2 tygodni po zabiegu.
Na 3-4 dni po depilacji laserowej:
 • zakaz stosowania spirytusu, mydła, toników na bazie alkoholu, antyperspirantów aptecznych (np. antidral, etiaxil),
 • zakaz podrażniania skóry, w okolicach w których był wykonywany zabieg,
 • zakaz moczenia depilowanych okolic w gorącej wodzie, wskazane są kąpiele i prysznic wyłącznie w umiarkowanej temperaturze,
 • zakaz chodzenia na basen oraz saunę,
 • należy używać kremu alantan, bepanthen, panthenol lub maści solcoseryl – 2 do 3 razy dziennie.

Ważne rady – nie daj się oszukać

Na polskim rynku działa kilka typów urządzeń do wykonywania depilacji laserowej, jednak nie wszystkie przynoszą takie same efekty w usuwaniu niechcianego owłosienia. Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność co do uczciwości salonu kosmetycznego.
Przekalibrowane głowice Niestety sama marka LightSheer nie jest już gwarancją 100% jakości. W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej laserów z przekalibrowanymi głowicami – co to znaczy? Każda głowica lasera ma określoną żywotność. Bardzo ważne jest, aby w odpowiednim czasie wymienić głowicę na nową. W wielu salonach powszechna staje się praktyka wykonywania zabiegów na starych, zużytych głowicach. Bardzo ciężko rozpoznać taką głowicę – na ekranie lasera może wyświetlać się informacja o mocy 30J, jednak w rzeczywistości będzie ona odpowiadała mocy jedynie 15J. W rezultacie efekt takiego zabiegu będzie dużo słabszy lub nie będzie go wcale.
Szukaj napisu LightSheer Na rynku można spotkać mnóstwo sprzętu do depilacji laserowej, niestety większość to tanie, chińskie podróbki markowego systemu LightSheer. Lasery diodowe LightSheer są najskuteczniejsze i działają najsilniej, co udowodnił szereg badań i testów klinicznych przeprowadzonych w USA. Koniecznie zwróć uwagę czy laser, na którym masz wykonywany zabieg, posiada widoczny napis „LightSheer”. Poniżej przedstawiamy zdjęcia wszystkich modeli laserów LightSheer dostępnych na rynku – porównaj je i nie daj się nabrać na podróbki:
Studio Laser
Studio Laser
Studio Laser
Niepokojąco krótki czas trwania zabiegu
Aby zabieg depilacji laserowej był dokładny i skuteczny, należy poświęcić mu odpowiedni czas. W trakcie zabiegu na ogoloną skórę przykłada się głowicę lasera i oddaje tzw. strzał. Powierzchnia głowicy lasera (ET, ST) ma wielkość 1 cm2 i takiej wielkości jest także wiązka lasera. Głowicę należy przykładać miejsce przy miejscu, centymetr przy centymetrze, aż działaniu lasera zostanie poddana cała depilowana okolica. Przykładowo na głowicach ET i ST depilacja łydek powinna zająć około 1,5 godziny, natomiast ud 2 godziny. Na głowicy XC, która jest dwukrotnie większa, zabieg będzie proporcjonalnie krótszy. Nigdy nie należy przesuwać głowicy po skórze wysmarowanej żelem do usg – zabieg wtedy wydaje się dużo szybszy, ale bardzo niedokładny i może spowodować poparzenia. Jeśli depilacja nóg zajmuje kilkanaście minut, a depilacja całego ciała godzinę, zabieg na pewno nie jest prawidłowo przeprowadzony.
 
Czystość i higiena
Sprzęt, którym wykonuje się zabieg, musi być każdorazowo dokładnie dezynfekowany odpowiednimi środkami. Należy zwrócić uwagę, czy osoba wykonująca depilację laserową korzysta z jednorazowych rękawiczek, a także czy w gabinecie używane są jednorazowe waciki, maszynki, chusteczki, ręczniki i prześcieradła. Sprawdź, czy pomieszczenie jest utrzymane w czystości, a pracownicy są schludni i zadbani. Prawidłowo przestrzegane procedury sanitarne mają na celu zabezpieczenie zarówno klientów, jak i personelu przed niebezpieczeństwem przenoszenia i zarażenia chorobami zakaźnymi oraz podnoszenie jakości świadczonych usług.
 
Cena wykonywanych usług
Zbyt niskie, a także zbyt wysokie ceny depilacji laserowej powinny zwrócić Twoją uwagę. W naszym gabinecie cena zabiegu jest adekwatna do wartości sprzętu, utrzymania higienicznych warunków w salonie, a także wynagrodzenia pracownika. W razie wątpliwości sprawdź ceny w konkurencyjnych salonach cieszących się popularnością i zaufaniem wśród klientów.
 

Przyczyny nadmiernego owłosienia

Oczywiście skłonność do nadmiernego owłosienia może być dziedziczna. Może też wynikać z pochodzenia etnicznego (np. narody południowe i wschodnie mają ciemne włosy i bujniejsze owłosienie). Najczęściej jednak problem ten wynika z zaburzeń gospodarki hormonalnej. U kobiet winą jest nadprodukcja androgenów czyli męskich hormonów płciowych.

Cykl wzrostu włosa

Fazy wzrostu włosa liczone są od momentu, w którym stary włos wypada. Katagen to faza rozpadu komórek korzenia włosa. Etap trwa 2-3 tygodnie. Telogen to faza odpoczynku – włos wypadł, a komórki nie dzielą się. Etap trwa ok. 3 miesięcy. Anagen to faza aktywnego wzrostu. Zajmuje od 2 do 6 lat. Włos przyrasta średnio w tempie 1,2 cm na miesiąc.

FAQ depilacji laserowej

Tutaj zapoznacie się Państwo z najczęściej zadawanymi pytaniami na temat depilacji laserowej. Mamy nadzieję, że choć w pewnym zakresie uda nam się rozwiać wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu z naszymi gabinetami w Warszawie, Poznaniu i Częstochowie, gdzie prowadzimy zapisy na konsultacje osób chcących poddać się depilacji laserowej.