Zabiegi anti-aging dla mężczyzn

26Widok mężczyzny w gabinecie kosmetycznym obecnie już nikogo nie dziwi. Choć do niedawna panował stereotyp, że medycyna estetyczna jest zarezerwowana wyłącznie dla kobiet, w dzisiejszych czasach już dawno odszedł w niepamięć. Panowie coraz chętniej dbają o swój wygląd. Z jakich zabiegów odmładzających najczęściej korzystają mężczyźni? Odpowiadamy w poniższym wpisie!

Mezokoktajl aplikowany pod skórę

Jednym z zabiegów mających na celu spowolnienie procesów starzenia, które cieszą się olbrzymią popularnością zarówno w gronie kobiet, jak i wśród mężczyzn, jest mezoterapia próżniowa. Metoda doceniana za niebywałe efekty. Doskonale nawilża, wygładza i rozjaśnia skórę.

W Studio Laser zabieg mezoterapii próżniowej przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów i polega na zaaplikowaniu specjalnego mezokoktajlu pod skórę za pomocą jednorazowego kartidża wyposażonego w dziewięć cienkich igieł. W celu ograniczenia bólu oraz powstawania skutków ubocznych do absolutnego minimum stosujemy system vacum, który odciąga warstwę skóry od naczyń krwionośnych.

Odmładzanie światłem impulsowym

Innym zabiegiem z zakresu anti-aging z którego chętnie korzystają mężczyźni jest fotoodmładzanie. To nieinwazyjny zabieg poprawiający wygląd i kondycję skóry szybko i niemal bezboleśnie. To metoda polegająca na użyciu impulsowego światła (IPL) o niskiej gęstości energii. Pod jego wpływem następuje przebudowa włókien kolagenowych, co w efekcie doprowadza do ujędrnienia skóry i wygładzenia zmarszczek. Zabieg fotoodmładzania najczęściej wykonywany jest na twarzy, jednak może być stosowany także na innych częściach ciała, w tym między innymi szyi, dłoniach, klatce piersiowej.

Podanie toksyny botulinowej

Odmłodzenie skóry może nastąpić także poprzez terapię botulinową, czyli botox. Mężczyźni w ten sposób chcą zahamować (lub usunąć skutki) zbyt silnej mimiki. Często za jego pomocą wygładzają lwią bruzdę, kurze łapki czy likwidują „brukowaną” brodę. Po zabiegu skóra staje się wygładzona, a twarz nabiera łagodniejszego wyrazu. Odpowiednio wykonany botoks prezentuje się bardzo naturalnie i nie wpływa na mimikę twarzy. W naszym gabinecie likwidowanie zmarszczek wykonują wykwalifikowani lekarze, którzy precyzyjnie dobierają dawkę do indywidualnych potrzeb klienta.