Wykorzystanie lasera w zabiegach fotoodmładzania

Fotoodmładzanie to zabieg, który dzięki swojej kompleksowości i wysokiej skuteczności zyskuje coraz większą popularność. Kilka sesji naświetlania skóry laserem IPL pozwala skutecznie ją zregenerować, pobudzić produkcję kolagenu i zniwelować zmarszczki, a także przebarwienia i inne niedoskonałości cery. Na czym polega działanie Intense Pulse Light i jakie rezultaty przynosi?

Co wyróżnia urządzenia IPL?

IPL to skrót angielskiego wyrażenia oznaczającego „intensywnie pulsujące światło”. W odróżnieniu od laserów charakteryzuje się brakiem stałej długości fali – emituje fale elektromagnetyczne o różnych długościach i częstotliwościach, nierównoległe, polichromatyczne i rozproszone wiązki światła. Ich regulacja jest możliwa dzięki zastosowaniu odpowiednich nakładek. W ten sposób lekarz lub kosmetolog może dobrać optymalne parametry pozwalające uzyskać najlepsze efekty w każdym indywidualnym przypadku.

Urządzenia IPL, potocznie zwane laserami, tak naprawdę stanowią dla nich alternatywę. Wykorzystuje się je przede wszystkim do leczenia trądziku, usuwania przebarwień, depilacji, zamykania naczyń krwionośnych oraz oczywiście fotoodmładzania, czyli niwelowania zmarszczek i bruzd poprzez stymulację fibroblastów do wytwarzania kolagenu i elastyny.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Decydując się na oferowany przez nas zabieg fotoodmładzania w Warszawie, możesz liczyć na wyraźną poprawę kondycji skóry, która staje się gładsza i jędrniejsza, lepiej dotleniona i nawilżona. Przy okazji wyrównuje się jej koloryt, a plamki, blizny potrądzikowe i różnego rodzaju przebarwienia zanikają. Co ważne, efekty zabiegów utrzymują się przez długi czas, a szeroki zakres fal emitowanych przez IPL sprawia, że fotoodmładzaniu może poddać się każdy, kto chce zahamować procesy starzenia się skóry i usunąć jego objawy – niezależnie od swojego rodzaju skóry.