Wykorzystanie lasera w problemach z naczynkami

Wśród urządzeń, które są najczęściej wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej, możemy wymienić między innymi laser. Sprzęt jest kojarzony przede wszystkim z zabiegami usuwania nadmiernego owłosienia, jednak jego zastosowanie jest znacznie szersze. Stosuje się go również w przypadku problemów z naczynkami. Jakie zabiegi są przeprowadzane z jego udziałem i jakie efekty można dzięki nim uzyskać?

Kiedy warto zdecydować się na laserową korekcję pękających naczynek?

Pękające naczynka to problem, z którym boryka się wiele osób. Przyczyną mogą być słabe naczynia krwionośne (zaburzenia prawidłowego krążenia krwi w układzie żylnym dolnych kończyn) albo styl życia. Najczęściej występują na udach, podudziach oraz w okolicach podkolanowych.

Są widoczne w formie „pajączków”. Za pomocą lasera można również bezpiecznie usunąć rozszerzone naczynka na twarzy, rumień oraz zaczerwienienia na nogach. Warto wiedzieć, że laserowe zamykanie naczynek można przeprowadzić właściwie na każdej części ciała, jednak najczęściej są to wspomniane nogi oraz twarz i nos.

Na czym polega laserowe usuwanie naczynek i jakie są efekty zabiegu?

Branża medycyny estetycznej stale się rozwija. W związku z tym otrzymanie satysfakcjonujących efektów, jeśli chodzi o poprawę wyglądu, coraz częściej jest możliwe przy zastosowaniu nieinwazyjnych metod. Z tego powodu laser jest wykorzystywany nie tylko do depilacji laserowej, ale również zamykania naczynek. Zabieg polega na naświetleniu konkretnego fragmentu ciała laserem. Dzięki temu rozszerzone wiązki światła są pochłaniane przez hemoglobinę. W tym samym czasie dochodzi do procesu termolizy, który skutkuje odparowaniem wody z podgrzanego miejsca.

Efekty można zauważyć od razu, ponieważ naczynko staje się bledsze, natomiast do całkowitego usunięcia dochodzi po wchłonięciu przez organizm. Warto również podkreślić, że zabieg jest bezpieczny i właściwie bezbolesny – można odczuwać jedynie delikatne ukłucia ciepła. Jeżeli na skórze widoczne są bardziej zaawansowane zmiany, to konieczne może okazać się kilkukrotne powtórzenie procedury.