Sposoby na poprawienie napięcia skóry i wyrównanie kolorytu

Wiotka, pozbawiona elastyczności czy pokryta przebarwieniami skóra może prezentować się mało estetycznie i być powodem kompleksów. Niestety, to problemy, które dotykają szerokie grono osób. Na szczęście istnieją metody, które mogą temu zaradzić. Wychodzimy naprzeciw i przedstawiamy zabiegi kosmetyczne na poprawę napięcia skóry i wyrównanie kolorytu.

Poprawa jędrności skóry

Wiotczenie skóry może być wynikiem starzenia, nieprawidłowych nawyków lub gwałtownej zmiany wagi. W drodze do przywrócenia jej jędrności pomocne będą takie zabiegi kosmetyczne, jak:

  • Endermologia, czyli metoda polegająca na oddziaływaniu na poszczególne partie ciała z wykorzystaniem głowicy z działającymi podciśnieniowo rolkami. Zabieg wspomaga metabolizm i produkcję włókien kolagenowych. Sylwetka staje się wyszczuplona, a skóra sprężysta i gładka.
  • W celu ujędrnienia nóg, pośladków, brzucha, ramion i biustu pomocne będą zabiegi z bandażami Arosha. To metoda składająca się z kilku etapów, w których każdy odpowiada za inne zadanie. Po zabiegu skóra staje się wyszczuplona, napięta, gładka i nawilżona.
  • Top of the top, czyli fala uderzeniowa Storz. To zabieg polegający na wprowadzeniu do ciała oscylacyjnych fal akustycznych. Ich działanie doprowadza do rozluźnienia tkanki łącznej, uelastycznienia naskórka oraz produkcji kolagenu. Efekt? Napięta, gładka skóra. W naszym gabinecie do przeprowadzenia tego zabiegu stosujemy maszynę Storz D-ACTOR, która jest w stanie usunąć cellulit w 100%.

Usuwanie przebarwień

Plamy o innym kolorze, niż naturalny odcień skóry mogą pojawiać się na całym ciele. Pokrywają dłonie, ramiona, dekolt i twarz. Niejednolity koloryt często prezentuje się nieestetycznie, przez co jest duże zainteresowanie metodami, które pomogą go wyrównać. Polecanym zabiegiem jest laserowe usuwanie przebarwień. W Studio Laser przeprowadzamy go z wykorzystaniem urządzenia IPL-Quantum SR, który zapewnia w pełni bezpieczny przebieg, a przy tym jest niewiarygodnie skuteczny. Metoda opiera się na pochłanianiu melaniny, odpowiedzialnej za powstawanie plam, przez światło lasera. Zmiany bezpośrednio po zabiegu ulegają ściemnieniu, a następnie stopniowo zanikają. W celu całkowitego usunięcia niezbędne jest przeprowadzenie serii zabiegów (od 2 do 5, co 3-6 tygodni).