Na czym polega zabieg presoterapii?

W ofercie profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej znaleźć można najróżniejsze zabiegi – od tych, które pomagają w walce z cellulitem, przez te likwidujące nieestetyczne zmiany skórne, aż po takie, które poprawiają ogólny stan organizmu. Jednym z nich jest presoterapia, która wykorzystywana jest także w fizjoterapii oraz kosmetyce. W artykule podpowiadamy, na czym polega zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować.

Czym jest presoterapia?

Presoterapia, nazywana często drenażem limfatycznym, to zabieg, który polega na wykonywaniu masażu pneumatycznego, czyli uciskowego, na określonej części ciała. Przed jego rozpoczęciem pacjent zakłada specjalny kombinezon, który wypełniony zostaje powietrzem – to właśnie ono oddziałuje na poszczególne partie ciała.

Zadaniem masażu jest m.in. pozbycie się obrzęków i oczyszczenie organizmu, lecz także uzupełnienie efektów innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Idealnie sprawdzi się w połączeniu z endermologią, czyli z masażem pneumatycznym wyszczuplającym sylwetkę.

Jakie efekty daje presoterapia?

Zabieg presoterapii niesie za sobą szereg korzyści, wśród których wyróżnia się m.in.:

  • pobudzenie układu krwionośnego i limfatycznego,
  • usunięcie z organizmu toksyn i innych odpadów metabolicznych,
  • zlikwidowanie obrzęków limfatycznych i żylnych,
  • redukcję cellulitu i poprawę elastyczności skóry,
  • redukcję ogólnego zmęczenia pacjenta.

 

Efekty zależą jednak w dużej mierze od sposobu przeprowadzenia zabiegu, a wpływają na nie przede wszystkim umiejętności i predyspozycje kosmetologa, a także jakość wykorzystanego sprzętu. Warto więc decydować się na wizyty w sprawdzonych salonach medycyny estetycznej – profesjonalną presoterapię w Warszawie wykonasz w naszym gabinecie Studio Laser.

Kto powinien zdecydować się na zabieg presoterapii?

Na zabieg presoterapii powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, które na co dzień zmagają się z obrzękami limfatycznymi i żylnymi – także tymi, które powstały wskutek operacji czy urazów ciała. Jest on także polecany osobom, których problemy obejmują bezskuteczną walkę z uciążliwym cellulitem lub otyłością. Z zabiegu korzystają także pacjenci, którzy cierpią na przewlekłe nerwobóle mięśni lub nadmierne zatrzymywanie wody w organizmie.

Należy pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia presoterapii – na pierwszej wizycie specjalista powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem, podczas którego zostanie wykluczone ryzyko podjęcia zabiegu. Istotne jest więc, aby był on wykonany w zaufanym i rzetelnym gabinecie, w którym kosmetolodzy zadbają nie tylko o bezpieczeństwo pacjenta, lecz także o jego satysfakcję i jak najlepsze efekty końcowe.