Na czym polega elektrostymulacja? 

Podstawą utrzymania zdrowego i smukłego ciała jest oczywiście dobrze zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Coraz więcej osób decyduje się jednak na wsparcie w postaci różnego rodzaju zabiegów. Na popularności zyskuje na przykład elektrostymulacja, która jest wykorzystywana zarówno w działaniach leczniczych, jak i w medycynie estetycznej. Na czym polega i jakie efekty pozwala osiągnąć?

Kto może korzystać z zabiegów elektrostymulacji? 

Na początek warto omówić pokrótce, komu dedykowane są zabiegi elektrostymulacji i jakie efekty pozwalają uzyskać. Otóż korzystają z nich przede wszystkim osoby, którym zależy na smukłej sylwetce, elastycznej skórze oraz wzmocnionych mięśniach. To nie tylko rozwiązanie dla tych, którym zależy na poprawie sylwetki, ale również skutecznym wsparciu w walce z bólem kręgosłupa. Najlepsze efekty elektrostymulacji można uzyskać, łącząc ją z endermologią, czyli masażem usuwającym cellulit i wysmuklającym ciało.

Jak wygląda zabieg elektrostymulacji? Jak długo trwa? 

Podczas przeprowadzania zabiegu elektrostymulacji wykorzystywane są wyłącznie atestowane urządzenia medyczne. Sprzęty generują impulsy, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia i nie powodują skutków ubocznych. Co ciekawe, elektrostymulacja trwa zaledwie 17 minut. Tak krótki czas pozwala na osiągnięcie równie satysfakcjonujących efektów co długotrwałe treningi. W zależności od potrzeb można się zdecydować na skorzystanie z programu pomagającego w walce z bólem kręgosłupa, wzmacniającego mięśnie albo redukującego cellulit. Zabieg składa się z kilku etapów:

  • przyłożenia elektrod do ciała,
  • doprowadzenia prądu do elektrod,
  • stopniowego dostarczania dawek prądu do mięśni – stymulacji skurczów,
  • pracy mięśni poprzez odbieranie bodźców,
  • zużywanie energii i spalanie tkanki tłuszczowej.

Elektrostymulacja to krótki zabieg, który pozwala na szybkie uzyskanie satysfakcjonujących efektów. Warto wykonać 10 zabiegów w okresie 3-4 tygodni, aby skutecznie wyszczuplić ciało. Należy również pamiętać o nawodnieniu organizmu, czyli piciu przynajmniej 2-2,5 litra wody dziennie.