Maszynka, depilator, krem czy laser? Co wybrać?

Gładkie, pozbawione niechcianego owłosienia ciało to marzenie wielu z nas. Sposobów depilacji jest sporo. Możesz przeprowadzać ten zabieg samodzielnie w domu lub skorzystać z usług gabinetu kosmetycznego. Podpowiadamy, jaką metodę depilacji wybrać – maszynkę, depilator, krem czy depilację laserem. Poznaj ich zalety i wady i wybierz idealny sposób dla siebie.

Maszynka do golenia

Golenie się maszynką to zdecydowanie najpopularniejszy i najprostszy spośród wszystkich, dostępnych sposobów. Zaletą tej metody jest możliwość błyskawicznego usunięcia włosków. Ponadto, jednorazowe maszynki są niewielkie, dzięki czemu można je mieć zawsze przy sobie, np. podczas wyjazdów. Dużym minusem jest natomiast krótkotrwały efekt. Często już na następny dzień pojawiają się włoski. Ponadto, istnieje ryzyko pojawienia się zranienia skóry oraz podrażnień. By ich uniknąć warto stosować piankę do golenia oraz nawilżać skórę bezpośrednio po goleniu.

Depilator elektryczny

Depilator elektryczny to urządzenie wyposażone w mechaniczne ostrza, które podczas obrotu chwytają nasadę włosa i wyrywają go razem z cebulką. W ten sposób efekt gładkiego ciała utrzymuje się znacznie dłużej, niż w przypadku maszynki ręcznej (nawet do 3 tygodni). Niestety, to metoda dość bolesna. Pomimo coraz to nowocześniejszych rozwiązań – usuwanie owłosienia za pomocą depilatora elektrycznego w dalszym ciągu sprawia duży dyskomfort. Ponadto, bezpośrednio po zabiegu skóra może być podrażniona. Ten sposób nie jest polecany dla osób o niskim progu bólu.

Krem do depilacji

Stosowanie kremu do depilacji to najmniej bolesna forma usuwania owłosienia. Preparat należy nałożyć na suchą, czystą skórę, a następnie odczekać czas określony na opakowaniu i ściągnąć go specjalną szpatułką. Substancje zawarte w kremie rozpuszczają włosy zarówno na poziomie, jak i zaraz pod skórą. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez około tydzień. Metoda nie jest polecana osobom ze skłonnością do podrażnień i alergii. Przed zastosowaniem warto przeprowadzić próbę uczuleniową na małym fragmencie skóry.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to metoda polecana głównie tym osobom, którym zależy na trwałym pozbyciu się włosków z wybranych partii ciała. Zabieg polega na dostarczeniu do głębokich warstw skóry wiązki promieniowania, a tym samym podgrzaniu mieszka włosowego. Efekt? Jego trwałe uszkodzenie i rozpad. Usuwanie owłosienia tym sposobem można wykonać w niektórych gabinetach kosmetycznych. Ważne jest jednak, by wybrać takie miejsce, w którym pracują profesjonaliści, a stosowane urządzenia są na najwyższym poziomie. W Studio Laser wykonujemy depilację laserową z wykorzystaniem technologii LightSheer. To nowoczesne, niezwykle skuteczne, a przy tym w pełni bezpieczne rozwiązanie. Każdy zabieg przeprowadza doświadczona specjalistka. Już podczas pierwszej wizyty jesteśmy w stanie usunąć blisko 50% owłosienia!