Letnia pielęgnacja twarzy – kilka, ważnych wskazówek

Latem skóra wymaga szczególnej uwagi. Choć kąpiele słoneczne wpływają na dobre samopoczucie i ładują pozytywną energią, w rzeczywistości ciało za nimi nie przepada. Jak powinna wyglądać letnia pielęgnacja twarzy? Jak jej zapewnić odpowiednią ochronę? Podpowiadamy kilka, cennych wskazówek, które pomogą Ci utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Krem z filtrem UV  

Ochrona przed promieniowaniem UV to BEZWZGLĘDNA PODSTAWA letniej pielęgnacji. Nadmierna ekspozycja na słońce może być tragiczna w skutkach. Pozornie opalone ciało wygląda promiennie i zdrowo, jednak w rzeczywistości – w strukturze skóry zachodzą nieodwracalne zmiany doprowadzające do przebarwień i zmarszczek. Aby temu zapobiec sięgnij po kosmetyki ochronne. Wybierz taki preparat, który posiada wysoki filtr SPF – odpowiadający za ochronę przed promieniami UVB oraz największą liczbę plusów przy współczynniku Pa – tworzący barierę przed promieniami UVA.

Ważne! Niezależnie od tego, jaki rodzaj filtra wybierzesz – krem, mleczko, olejek – Twoja twarz potrzebuje aż 1,25ml preparatu, by zyskać odpowiednią ochronę. Do odmierzenia odpowiedniej ilości sięgnij po najprostszą łyżkę miarową lub zastosuj zasadę dwóch palców: 1,25ml to w przybliżeniu długość palca wskazującego i środkowego.

Nawilżanie

Słońce i gorące powietrze sprawiają, że skóra się odwadnia, a co za tym idzie – traci swoją elastyczność i jędrność. W okresie letnim szczególnie istotne jest nawadnianie organizmu. Pij minimum 2 litry wody dziennie oraz stosuj kosmetyki o działaniu nawilżającym. Podkład zamień delikatniejszym kremem BB lub CC. Jeśli czujesz, że cera stała się bardzo przesuszona – skorzystaj z błyskawicznych, silnie nawilżających zabiegów.

Zabiegi estetyczne

Wbrew błędnie utartym zasadom zabiegi estetyczne można wykonywać również latem. Choć z niektórych rzeczywiście warto zrezygnować (m.in. z zabiegów złuszczających), istnieje także duża grupa zabiegów, które są całkowicie bezpieczne. Co więcej – naprawdę warto je zrobić! Odwodniona skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów, polecanych przez specjalistów, jest mezoterapia. Najnowocześniejsze gabinety stosują z powodzeniem mezoterapia próżniową. W odróżnieniu od tradycyjnej mezoterapii ręcznej, jest ona wykonywana specjalnym urządzeniem, które powoduje, że zabieg jest całkowicie bezbolesny, a do tego niewiarygodnie precyzyjny. Wygładzone zmarszczki, jędrność, nawilżona i odżywiona skóra, czyli wszystko to, czego Twoja cera potrzebuje latem. Tak, jak wspomnieliśmy powyżej,  w  przeciwieństwie do większości gabinetów – w Studio Laser mezoterapię igłową wykonujemy z wykorzystaniem specjalnego urządzenia – Aqua Injector Plus. Zabieg polega na aplikowaniu preparatu na zasadzie zasysania próżniowego za pomocą specjalnego, jednorazowego kartidża z dziewięcioma, cienkimi igłami. Takie rozwiązanie daje gwarancję niebywałej precyzji i doskonałych, niemal natychmiastowych efektów. Dodatkowo, dzięki tej maszynie mezoterapia jest całkowicie bezbolesna.