Lato w pełni! Zadbaj o idealnie gładką skórę

Wysokie temperatury zmuszają nas do odkrycia nieco ciała. Królują krótkie spodenki, sukienki i spódnice, a na plaży – stroje kąpielowe. Jednak aby prezentować się estetycznie niezbędna jest zadbana, gładka skóra. Depilacja i nawilżanie – dwa kroki do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Przedstawiamy, jak przygotować się do lata.

Po pierwsze – depilacja 

Przede wszystkim – pozbądź się owłosienia. Nogi, pachy, okolice bikini pokryte włosami prezentują się nieestetycznie. Do wyboru masz różne sposoby depilacji. W zależności od Twoich indywidualnych upodobań i efektów, jakie chcesz osiągnąć masz do wyboru m.in.:

  • Golenie – opcja ekspresowa, tania i prosta. Minus? Włosy bardzo szybko odrastają, zatem z maszynką najprawdopodobniej będziesz widywać się co kilka dni (albo codziennie).
  • Depilator – efekt ciała bez włosów utrzymuje się od dwóch do trzech tygodni. Niestety, musisz liczyć się z tym, że ta metoda jest dość bolesna.
  • Idealnie gładka skóra na lata, a nie tylko na lato? Postaw na depilację laserową. Usuwanie włosów laserem to rozwiązanie, dzięki któremu możesz mieć pewność, że Twoja skóra będzie perfekcyjnie gładka. Komfort, jaki zapewnia brak owłosienia docenią głównie posiadaczki ciemnych, grubych włosów.

Po drugie – nawilżanie

Nawilżanie to krok, który powinien być stałym punktem Twojej pielęgnacji – zarówno latem, jak i zimą. Sucha, odwodniona skóra traci swój blask. Nawilżaj się od zewnątrz i od środka. Stosuj zdrową, zbilansowaną dietę i pij dużo wody! Każdego dnia przyjmuj minimum 2 litry wody. W ten sposób nawilżysz najgłębsze warstwy skóry oraz pomożesz swojemu organizmowi w oczyszczeniu i regeneracji. Dodatkowo, regularnie korzystaj z kosmetyków z substancjami nawilżającymi. Wybierz balsam, który najlepiej Ci odpowiada i wmasowuj go w skórę każdego dnia. Dodatkowo, raz w tygodniu używaj olejku do ciała.

Po trzecie – odpowiednia ochrona

Zapamiętaj – piękna skóra to zdrowa skóra. Wystawiając swoje ciało na ekspozycję na słońce nie zapominaj o filtrze przeciwsłonecznym. Niezależnie od tego, czy to krótki spacer, czy wielogodzinne plażowanie. Nogi, ręce, dekolt, twarz – zadbaj o każdy, odkryty element. Gładka, nawilżona skóra straci swój urok jeśli… spalisz ją słońcem. Co więcej, poparzenia słoneczne są niezwykle niebezpieczne! Dodaj do swojej letniej pielęgnacji kremy UV. Wrzuć je do kosmetyczki, by mieć zawsze przy sobie.