Kto i kiedy może poddać się fotoodmładzaniu?

Procesy starzenia się skóry prędzej czy później dają się odczuć każdemu. Ich przyspieszeniu sprzyjają nadmierne promieniowanie słoneczne, stosowanie używek oraz niewłaściwa pielęgnacja i niezdrowa dieta. Na szczęście – współczesna medycyna estetyczna proponuje szereg rozwiązań, które pozwalają na efektywną poprawę wyglądu i kondycji skóry. Jednym z nich jest fotoodmładzanie, czyli wyjątkowo nieinwazyjny i skuteczny zabieg, o którym opowiadamy w artykule!

Na czym polega fotoodmładzanie?

Zabieg fotoodmładzania przeprowadzony jest przy zastosowaniu nowoczesnego lasera, który wykorzystuje impulsowe światło (IPL) o niskiej gęstości energii. Pozwala to na osiągnięcie spektakularnych efektów bez konieczności naruszania ciągłości skóry. Wskutek promienia laserowego odnowione zostają jej tkanki, co stymuluje przebudowę włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się jędrna i elastyczna. Skutkuje to ponadto zwężeniem porów, wygładzeniem zmarszczek oraz zaniknięciem nieestetycznych przebarwień i innych niedoskonałości.

Poza tym, że fotoodmładzanie laserowe przynosi szereg korzyści wizualnych, jest to zabieg, który także leczy skórę od wewnątrz. Kompleksowo działa na jej głębokie warstwy, dostarczając do nich dobroczynną energię termalną. Może być on wykonywany zarówno na twarzy, jak i w obrębie szyi oraz dekoltu.

Komu polecany jest zabieg fotoodmładzania?

Fotoodmładzanie polecane jest wszystkim osobom, które pragną zarówno spowolnić procesy starzenia się skóry, jak i pozbyć się uciążliwych zmian naczyniowych, trądziku różowatego, rozszerzonych porów oraz przebarwień posłonecznych.

Należy pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia fotoodmładzania, a są to m.in.: ciąża, karmienie piersią, świeża opalenizna, stosowanie leków światłouczulających, cukrzyca, bielactwo czy łuszczyca. Dodatkowo przed zabiegiem nie należy stosować niektórych preparatów, ważne jest więc, aby był on poprzedzony szczegółowym wywiadem lekarskim, podczas którego przeciwwskazania zostaną wykluczone. Na bezpieczeństwo oraz rezultaty wpływa także oryginalność oraz jakość sprzętu, a także umiejętności i predyspozycje personelu. Warto decydować się na korzystanie z oferty sprawdzonych miejsc – profesjonalne fotoodmładzanie w Warszawie wykonasz w naszym gabinecie Studio Laser.

Istotną zaletą fotoodmładzania jest fakt, że zabiegowi towarzyszy krótka rekonwalescencja. Ból podczas jego trwania nie jest duży, najczęściej odczuwalny jest jako chwilowe pieczenie. Jedynym skutkiem ubocznym jest niewielkie zaczerwienienie skóry bezpośrednio po zakończeniu wizyty. W celu uzyskania w pełni satysfakcjonujących rezultatów, zabiegi powinny być powtarzane 2-5 razy w odstępach od 3 do 4 tygodni.

Fotoodmładzanie to świetna i efektywna metoda na zauważalne i odczuwalne polepszenie kondycji skóry. Stanowią idealną metodę na wyraźne odmłodzenie twarzy, co z pewnością przyczyni się do poprawienia komfortu codziennego życia.