Krok po kroku: jak depilować pachy?

Choć depilacja różnych części ciała stała się swego rodzaju standardem, wciąż wiele osób boryka się z problemami, które dotyczą całego procesu. Zaczynają się one od wyboru niewłaściwej metody, a kończą na powstawaniu licznych podrażnień, które nijak się mają do zamierzonego efektu. Przed samą depilacją pach warto odpowiednio przygotować się do zabiegu – jak? Zarówno ten, jak i wszystkie inne etapy depilacji opisujemy w artykule!

Przygotuj swoją skórę

Pamiętaj, że skóra pod pachami jest szczególnie cienka i właściwa. Jej nieodpowiednie przygotowanie lub całkowity jego brak może więc skutkować komplikacjami – zarówno w trakcie, jak i tuż po zabiegu. Depilację warto rozpocząć po kąpieli -  w momencie, w którym skóra jest odpowiednio nawilżona. Można dodatkowo zastosować peeling, który złuszczy naskórek, uwalniając spod jego warstwy włosy, które chcesz usunąć.

Wybierz odpowiedni rodzaj depilacji

Depilacja pach nie musi ograniczać się wyłącznie do usuwania włosów maszynką do golenia! Wśród dostępnych opcji znajdziesz m.in. wosk do depilacji, depilator mechaniczny, a także depilację laserową. Ważne jest, abyś w przypadku ostatniej metody skorzystała z pomocy specjalisty. Profesjonalne gabinety kosmetyczne przeprowadzą bowiem zabieg laserowego usuwania owłosienia sprawnie i bezpiecznie, a efekt końcowy z pewnością przerośnie Twoje oczekiwania.

Jesteś zwolenniczką tradycyjnych maszynek do golenia? Pamiętaj o tym, aby podczas depilacji pach zastosować specjalne pianki lub żele.

Zadbaj o pielęgnację po zabiegu

Po samodzielnym wydepilowaniu pach musisz pamiętać o tym, aby odpowiednio zadbać o swoją skórę. Możesz użyć specjalnych preparatów po goleniu, które nie tylko ją nawilżą, lecz także spowolnią odrost włosków. W przypadku depilacji laserowej przeprowadzanej w gabinecie kosmetycznym, nie musisz martwić się o pielęgnację po zabiegu – specjaliści z pewnością objaśnią Ci, jak zadbać o skórę swoich pach tuż po jego zakończeniu.

Pozbądź się włosków raz na zawsze!

Choć tradycyjne metody depilowania pach są wyjątkowo popularne i niedrogie, po pewnym czasie mogą stać się uciążliwe – zwłaszcza w sezonie letnim. Skorzystanie z laserowej depilacji pozwoli Ci na całkowite pozbycie się włosków w przeciągu zaledwie 3-4 zabiegów. Koszt całego przedsięwzięcia waha się w granicach 300-500zł, co w ostatecznym rozrachunku wcale nie jest dużą kwotą. Oszczędność czasu i brak konieczności nieustannej depilacji pach sprawi, że zyskasz spokój ducha i pewność siebie, co warte jest absolutnie każdych pieniędzy!