Wstydliwy problem: kobiecy wąsik – podpowiadamy, jak się go pozbyć

Delikatny meszek nad górną wargą to coś całkiem naturalnego. Zazwyczaj jest na tyle jasny, że pozostaje niemal niewidoczny. Zdarza się jednak, że włoski przybierają ciemniejszą barwę. Kobiecy wąsik skutecznie odejmuje kobiecości i często staje się przyczyną ogromnych kompleksów. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można szybko się go pozbyć. Przedstawiamy dostępne metody na usunięcie niechcianego zarostu.

Preparaty rozjaśniające 

Jednym ze sposobów są preparaty rozjaśniające. To metoda polecana głównie w przypadku cienkich i niezbyt ciemnych włosków. Mocniejszy zarost wymagałby dłuższego stosowania, a to natomiast mogłoby doprowadzać do podrażnień, a nawet odbarwień skóry (z uwagi na wodę utlenioną w składzie kosmetyków rozjaśniających). Niestety, w dobrym świetle meszek pod nosem nadal będzie widoczny, zatem rozjaśnianie sprawdzi się jedynie u kobiet, którym nie zależy na idealnie gładkim ciele.

Maszynka do golenia 

Golenie maszynką to zdecydowanie najszybszy i najtańszy spośród wszystkich, dostępnych sposobów. To także metoda całkowicie bezbolesna. Niestety, efekt jest krótkotrwały, przez co konieczne jest częste powtarzanie. Już po kilku dniach włoski na nowo staną się widoczne. Ponadto, istnieje ryzyko skaleczenia lub pojawienia się podrażnień.

Wosk, pasta cukrowa, plastry do depilacji

Innym sposobem na usunięcie niechcianego owłosienia jest wyrwanie włosków wraz z cebulkami. Można tego dokonać na różne sposoby – woskiem, pastą cukrową czy plastrami do depilacji.  Kluczem do sukcesu jest prawidłowe przeprowadzenie zabiegu. Efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Minusem tej metody jest konieczność odczekania, aż włoski odrosną na długość około 0,5 cm oraz bolesność. Ponadto, przez jakiś czas skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zdecydowanie najskuteczniejsza i najtrwalsza metoda na pozbycie się kobiecego wąsika. Wiązka lasera wnika głęboko w skórę i uszkadza cebulkę włosa wraz z korzeniami trwale go niszcząc. Cały proces trwa zaledwie kilka-kilkanaście minut. Bolesność jest zależna od indywidualnego progu bólu, jednak w zdecydowanej większości przypadków odczuwany jest jedynie niewielki dyskomfort. Dzięki laserowej depilacji można na stałe pozbyć się kobiecego wąsika. Z uwagi na różne fazy wzrostu włosów niezbędne jest wykonanie serii zabiegów (około 4-6 powtórzeń).

W Studio Laser wykonujemy zabieg depilacji laserowej z wykorzystaniem najskuteczniejszej technologii – LightSheer. To urządzenie gwarantujące niebywałą precyzję! Przez 20 lat przetestowaliśmy praktycznie wszystkie urządzenia istniejące na rynku. Wiązka światła działa bezpośrednio na melaninę zawartą we włosach, dzięki czemu skutecznie niszczy cebulkę i mieszki włosowe, jednocześnie nie wpływając na sąsiadujące tkanki. Dzięki laserowi LightSheer i naszemu 20-letniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zagwarantować naszym klientom gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa. Już po pierwszym zabiegu widać ogromną różnicę.