Kiedy można wykonać pierwszy botox?

Nawet najlepsze kremy i preparaty drogeryjne nie są w stanie poradzić sobie ze zmarszczkami – te natomiast mogą pojawić się nawet w wieku 25 lat. Są to najczęściej zmarszczki mimiczne, które powstają wskutek ruchów mięśni twarzy. Choć początkowo mają one charakter dynamiczny, z czasem przekształcają się w zmarszczki stałe. W artykule podpowiadamy, kiedy warto zastanowić się nad wykonaniem pierwszego botoxu.

Czym jest botox?

Botox jest nazwą stosowaną do określania toksyny botulinowej typu A, czyli innymi słowy – jadu kiełbasianego. Jest to substancja, która w dużych dawkach może być silnie toksyczna, jednak podczas zabiegów medycyny estetycznej wykorzystywana jest jej niewielka ilość. Współcześnie botox stosowany jest przede wszystkim do wygładzania zmarszczek. Jego działanie polega na zablokowaniu połączeń pomiędzy nerwami a mięśniami, czego efektem jest rozluźnienie mięśnia i wygładzenia zmarszczki. Skóra zyskuje wówczas jędrność, elastyczność, a także młody wygląd.

Kiedy warto wykonać botox?

Zabieg botoxu polecany jest wszystkim osobom, które borykają się z problemem wyraźnych zmarszczek mimicznych, a są to najczęściej:

  • zmarszczki wokół oczu (kurze łapki),
  • zmarszczki poprzeczne czoła,
  • pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami (lwie zmarszczki),
  • opadające powieki,
  • opadające kąciki ust,
  • bruzdy na dekolcie czy szyi.

Ponadto botox wykorzystywany jest także w tradycyjnej medycynie, w przypadku leczenia migren, bruksizmu czy nadmiernej potliwości.

W medycynie estetycznej botox stosuje się bez względu na wiek – zabiegi z toksyną botulinową mogą być wykonywane zarówno u osób młodszych, jak i u osób dojrzalszych. Jest to metoda, która jest w pełni bezpieczna i nieinwazyjna, dzięki czemu nie niesie za sobą pojawienia się ryzyka powikłań.

Jak wybrać gabinet, który wykonuje botox?

Należy pamiętać, że choć zabiegi wykonywane przy użyciu botoxu są bezpieczne, na efektywność rezultatów w dużej mierze wpływają kompetencje pracowników oraz jakość wykorzystanej substancji. Obecnie metoda praktykowana jest w klinikach na terenie całego kraju – osoby zainteresowane likwidacją zmarszczek w Warszawie zapraszamy do naszego gabinetu Studio Laser.

Każdy zabieg powinien być poprzedzony szczegółowym wywiadem, podczas którego kosmetolog wykluczy ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Warto wobec tego wybierać wyłącznie sprawdzone i zaufane miejsca, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem oraz renomą.