Jedwabiście gładkie nogi – sprawdzone porady

Idealnie gładkie nogi, bez niechcianego owłosienia, wrastających włosków, krostek i szorstkiej skóry to marzenie wielu kobiet. Jednak aby je osiągnąć i – co najważniejsze – cieszyć się nimi jak najdłużej, należy odpowiednio o nie zadbać. Co zrobić, by nogi wyglądały nieskazitelnie, a jednocześnie uniknąć codziennego sięgania po maszynkę? Poznaj nasze sposoby!

Depilacja to podstawa 

Chcąc cieszyć się jedwabiście gładkimi nogami niezbędne będzie pozbycie się owłosienia. Istnieje wiele, różnych metod depilacji. Zdecydowanie najprostszą jest jednorazowa maszynka do golenia. Jednocześnie to najmniej trwały sposób, bo najprawdopodobniej już na następny dzień zobaczysz odrastające włoski. Innym sposobem jest depilator elektryczny. Niestety, to metoda dość bolesna, a nogi pozostają idealnie gładkie zaledwie około 2-4 tygodnie. Jeśli zależy Ci na długotrwałym efekcie – wykonaj depilację laserową. To popularny zabieg podczas którego wiązka promieniowania dociera do głębokich warstw skóry i podgrzewa mieszki włosowe, doprowadzając do ich uszkodzenia. Bardzo ważne jest jednak, by korzystać z najwyższej jakości maszyn. W Studio Laser wykonujemy depilację laserową z wykorzystaniem najskuteczniejszej, w pełni bezpiecznej technologii LightSheer.

Wykonuj peeling

Peelingowanie ciała to niezbędny krok pielęgnacji mający na celu złuszczanie naskórka i pobudzanie skóry do produkcji nowych komórek. Regularne powtarzanie tej czynności odmładza, odświeża i ujędrnia ciało. Skóra staje się lepiej ukrwiona, gładsza i elastyczna.

Peeling możesz wykonywać na kilka sposobów. Jednym z najpopularniejszych są kosmetyki z drobinkami. Coraz większą popularność zyskuje również szczotkowanie ciała na sucho. Możesz również skorzystać ze specjalnej rękawicy. Jeśli jednak zdecydujesz się na peelingowanie za pomocą kosmetyków – wybieraj preparaty na bazie naturalnych składników.

Nawilżaj skórę

Nawilżaj się – od zewnątrz i od wewnątrz. Jeśli nie dostarczysz swojej skórze odpowiedniego nawilżenia, zacznie się łuszczyć i szybko zauważysz efekty starzenia. Pij minimum 2 litry płynów dziennie! W ten sposób nawilżysz głębokie warstwy skóry, usprawnisz trawienia i usuniesz toksyny z organizmu. Stosuj kosmetyki nawilżające. Po kąpieli osusz skórę miękkim ręcznikiem (nie pocieraj jej zbyt mocno), a następnie nałóż cienką warstwę kremu lub balsamu. Przynajmniej raz w tygodniu sięgnij po masło do ciała. To preparat, który wchłania się nieco dłużej niż krem czy balsam, jednak jest znacznie bogatszy w witaminy.

Pamiętaj – smaruj ciało okrężnymi ruchami od dołu, ku górze.