Jakie zalety przynosi zabieg falą uderzeniową?

Zabiegi falą uderzeniową, zwaną także akustyczną, wykorzystywane są na wiele różnych sposobów. Cieszą się one popularnością nie tylko w branży kosmetologicznej, lecz także w fizjoterapii, bowiem stanowią nieocenioną pomoc w leczeniu wielu schorzeń. Są one ponadto w pełni bezpieczne i nieinwazyjne oraz – przede wszystkim – niezwykle skuteczne. O tym, jakie zalety przynoszą zabiegi falą uderzeniową, opowiadamy w artykule.

Na czym polegają zabiegi falą uderzeniową?

Aby wiedzieć, jakich rezultatów można spodziewać się po zabiegach falą uderzeniową, należy mieć pojęcie, na czym one polegają. Podczas ich przebiegu, przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które najczęściej generuje ciśnienie od 10 do 100 MPa w czasie 10 nanosekund, wytwarzana jest fala uderzeniowa. Poprzez jego głowice do konkretnych partii ciała zostają wprowadzone fale akustyczne o charakterze oscylacyjnym.

Zabiegi falą uderzeniową powinny być poprzedzone wywiadem ze specjalistą, na podstawie którego możliwe jest ustawienie właściwych parametrów urządzenia. Na głowicę emitującą fale nakłada się żel, a następnie przykłada się ją bezpośrednio do danego miejsca na ciele. Jedna wizyta w gabinecie trwa od 30 do 120 minut, jednak – w celu uzyskania w pełni satysfakcjonujących rezultatów – zalecane jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów. Ich dokładna liczba określana jest na podstawie indywidualnych predyspozycji, oczekiwań i problemów pacjenta.

Jakie efekty dają zabiegi falą uderzeniową?

Faktem jest, że efekty zabiegów falą uderzeniową widać nawet po pierwszej wizycie. Podczas ich trwania rozluźnia się tkanka łączna, a naskórek staje się bardziej elastyczny i wzmocniony. Stymulowana także zostaje produkcja kolagenu, przez co skóra pozostaje zauważalnie i długotrwale napięta i gładka.

Fala uderzeniowa jest polecana wszystkim osobom, które borykają się z cellulitem, chcą wymodelować sylwetkę i poprawić jędrność skóry, wygładzić nierówności, blizny, zmarszczki i zredukować rozstępy pociążowe. Ponadto zabiegi działają przeciwbólowo, przez co często stosowane są w fizjoterapii. Łagodzą także objawy stanu zapalnego, a także zwiększają wytrzymałość kości.

Szukasz gabinetu, w którym przeprowadzisz zabiegi falą uderzeniową w Warszawie? Jesteś w odpowiednim miejscu! Studio Laser to nie tylko wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowany personel, lecz także oryginalny i nowoczesny sprzęt wysokiej klasy. Zaufało nam już mnóstwo klientów – mamy nadzieję, że staniesz się jednym z nich. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty!