Jakie urządzenia są dedykowane do walki z cellulitem?

Cellulit to problem, który dotyka wielu osób – zarówno tych z nadwagą, jak i szczupłych. Może pojawić się w każdym wieku, a jego usunięcie niekiedy bywa bardzo trudne. Z pomocą przychodzą wówczas gabinety medycyny estetycznej, które oferują swoim pacjentom coraz to bardziej zaawansowane zabiegi, podczas których wykorzystywane są nowoczesne i profesjonalne urządzenia. O najpopularniejszych z nich opowiadamy w artykule!

Urządzenia do walki z cellulitem

W ofertach gabinetów medycyny estetycznej znaleźć można szereg zabiegów, które pozwalają na skuteczne i efektywne zwalczenie cellulitu. Wśród urządzeń, które są podczas nich wykorzystywane, wyróżnia się m.in.:

  • aparaty do fali uderzeniowej – szczególną popularnością cieszą się urządzenia Storz Medical, które generują falę akustyczną o dużej energii, wskutek czego redukują tkankę tłuszczową na głębokości nawet do 5 cm. Jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów na walkę z cellulitem, a efekty zabiegu zauważalne są już po pierwszej wizycie,
  • urządzenia do mezoterapii igłowej – podczas zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się najczęściej pistolet wyposażony w igły, dzięki którym pod skórę wstrzykiwane są odżywcze substancje – te z kolei powodują rozpuszczenie komórek tłuszczowych, efektem czego jest zauważalna redukcja cellulitu,
  • urządzenia do endermomasażu – zabiegi endermologii, czyli masażu podciśnieniowego, przeprowadzane są przy pomocy urządzenia wyposażonego w specjalną głowicę z dwiema mechanicznymi rolkami. Zabieg doceniany jest m.in. ze względu na swoją skuteczność – poza likwidacją cellulitu, przynosi on bowiem szereg innych, korzystnych efektów,
  • urządzenia wytwarzające fale radiowe lub ultradźwięki – poza technologią akustyczną, do walki z cellulitem wykorzystuje się także urządzenia, których działanie opiera się na falach radiowych oraz ultradźwiękach.

Niezależnie od rodzaju zabiegu, na który się zdecydujesz, pamiętaj, aby zawsze wybierać zaufane i rzetelne gabinety medycyny estetycznej. Profesjonalny zabieg usuwania cellulitu w Warszawie wykonasz w naszym salonie Studio Laser.

Jaki zabieg usuwania cellulitu wybrać?

Za najpopularniejsze zabiegi usuwania cellulitu uważa się przede wszystkim endermologię oraz falę uderzeniową, jednak efekty końcowe w dużej mierze zależą od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jakości oraz oryginalności użytego sprzętu, a także kompetencji kosmetologa. Każdy zabieg usuwania cellulitu powinien być więc poprzedzony szczegółowym wywiadem. Na podstawie rozmowy specjalista oceni stopień zaawansowania problemu, a następnie dobierze odpowiednie urządzenie oraz jego parametry.

Warto podkreślić, że istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia niektórych z wyżej wymienionych zabiegów. Choć są one nieinwazyjne, ważne jest, aby poinformować kosmetologa o wszystkich dolegliwościach oraz schorzeniach, co zagwarantuje maksymalne bezpieczeństwo oraz spektakularne efekty!