Jakie lasery wykorzystywane są w medycynie estetycznej?

Laseroterapia to nowoczesna technologia, która wykorzystywana jest w walce z wieloma problemami natury estetycznej. Urządzenia tego typu wykorzystywane są m.in. do usuwania blizn i przebarwień, zamykania naczynek, a także do depilacji. W artykule podpowiadamy, jaki jest sekret skuteczności laserów oraz które z nich najczęściej używane są w gabinetach medycyny estetycznej.

Zastosowanie laserów w medycynie estetycznej

Laseroterapią nazwać można metodę leczenia, podczas której wykorzystywane jest światło o długości fali laserowej. W medycynie estetycznej stosowane są urządzenia, które pracują zarówno w sposób ciągły, jak i impulsowy. Wśród najpopularniejszych z nich wyróżnia się przede wszystkim:

  • ablacyjny laser frakcyjny – jest to jeden z najpopularniejszych laserów, który wykorzystywany jest do zabiegów odmładzania skóry czy usuwania blizn. Jego działanie polega na tworzeniu mikrouszkodzeń skóry, które otoczone są nienaruszoną i zdrową tkanką, co stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu. Efektem zabiegu jest wygładzenie, ujędrnienie oraz odbudowanie struktury skóry,
  • laser bromkowo-miedziowy – jest to urządzenie, które jednocześnie wysyła dwie różne długości fal. Ta technologia zwiększa skuteczność zabiegów, które najczęściej stosowane są w leczeniu trudnych do usunięcia przebarwień, trądziku, a także rozszerzonych naczyń krwionośnych,
  • laser diodowy – laser diodowy to innowacyjne urządzenie, które wykorzystywane jest w zabiegach depilacyjnych. Jego działanie polega na trwałym zniszczeniu mieszka włosowego, bez ryzyka uszkodzenia skóry. Jest to wyjątkowo skuteczna metoda usuwania owłosienia, a powtórzenie kilku serii zabiegów pozwala na pozbycie się włosów raz na zawsze. Ze względu na swoją popularność, lasery diodowe stosowane są w wielu salonach kosmetologicznych – depilację laserem diodowym w Poznaniu oferuje m.in. gabinet Studio Laser.

 

Ponadto w gabinetach medycyny estetycznej często znaleźć można lasery do odchudzania (m.in. lasery lipolityczne), do usuwania tatuażu i makijażu permanentnego, a także lasery biostymulujące, które przyspieszają procesy gojenia się ran.

Od czego zależy skuteczność zabiegów laserowych?

Należy pamiętać, że na skuteczność zabiegów laserowych wpływa bardzo dużo czynników – pierwszym i najważniejszym z nich jest jakość sprzętu. Tylko sprawdzone i oryginalne urządzenia gwarantują bowiem bezpieczeństwo i maksymalną skuteczność. Równie ważne jest odpowiednie dobranie lasera oraz jego parametrów i ustawień do problemu pacjenta, a także wcześniejsze wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do zabiegu.

Decydując się na zabieg wykorzystujący laseroterapię, warto udać się do zaufanego gabinetu medycyny estetycznej, który dysponuje wykwalifikowanym personelem oraz urządzeniami laserowymi najwyższej jakości.