Jakie efekty można uzyskać po zabiegach endermologii?

Problemy z nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała, cellulitem czy zastojami limfatycznymi dotyka coraz więcej osób. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich pacjentów, gabinety medycyny estetycznej wprowadzają coraz to nowsze rozwiązania, które pomagają w pozbyciu się problemu. Jednym z nich jest endermologia, która ostatnimi czasy cieszy się bardzo dużą popularnością. O tym, na czym polega zabieg i jakie efekty można uzyskać po jego przeprowadzeniu, piszemy w artykule.

Co to jest zabieg endermologii?

Endermologia to – najprościej mówiąc – mechaniczny masaż, który może zostać przeprowadzony na ciele lub na twarzy. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, wyposażonej w dwie, działające podciśnieniowo, rolki. Masaż tego typu oddziałuje na głębokie warstwy skóry, pobudzając tym samym krążenie i poprawiając metabolizm. Stymulowany zostaje wówczas także układ limfatyczny, dzięki czemu z ciała usuwane są nagromadzone toksyny oraz uwolnione komórki tłuszczowe. Ponadto, wskutek podciśnieniowego masażu, skóra zaczyna wytwarzać kolagen oraz elastynę, ujędrniając tym samym ciało.

Jak przebiega zabieg endermologii?

Zabieg endermologii powinien być poprzedzony szczegółowym wywiadem ze specjalistą, podczas którego wykluczone zostaną ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania. Tuż przed rozpoczęciem zabiegu, pacjent wkłada specjalny kombinezon, który stanowi barierę i zabezpieczenie przed bezpośrednim kontaktem głowicy ze skórą. Następnie głowica zasysa fałdy skóry oraz roluje ją od zewnątrz do wewnątrz, w różnych kierunkach. Intensywność pracy urządzenia uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Endermologia sama w sobie jest nieinwazyjna, bezbolesna i trwa ok. 30-40 minut. Aby uzyskać zadowalające efekty, należy poddać się serii kilku zabiegów: na początku 2-3 razy w tygodniu. Rezultaty zauważalne są po ok. 10-20 spotkaniach.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Warto podkreślić, że skuteczność endermologii uzależniona jest w dużej mierze od stopnia zaawansowania zmian w tkance łącznej oraz podatności skóry na działanie masażu. O efektach decyduje także jakość wykorzystanego sprzętu oraz umiejętności osoby przeprowadzającej zabieg  - profesjonalną endermologię w Warszawie przeprowadzisz m.in. w naszym salonie Studio Laser.

Wśród efektów, które zauważalne są jako pierwsze, wyróżnić można przede wszystkim poprawienie gładkości i sprężystości skóry, zmniejszenie obrzęków oraz zniwelowanie bólów mięśni i stawów. Jednym z ważniejszych rezultatów zabiegu jest oczywiście efektywna i widoczna redukcja cellulitu oraz ujędrnienie skóry – nawet w obrębie problematycznych partii ciała. Endermologia skutecznie pobudza metabolizm komórek, wskutek czego ciało zostaje wyszczuplone. Ponadto organizm zostaje oczyszczony z toksyn, a krążenie i wymiana międzykomórkowa ulegają poprawie.

Istotne jest, aby zabiegi endermologii łączyć z utrzymywaniem odpowiedniej diety i dbaniem o regularną aktywność fizyczną. W ten sposób sylwetka może zostać wysmuklona nawet o dwa rozmiary – w stosunkowo krótkim czasie.