Jak wygląda zabieg fotoodmładzania?

Starzenie się skóry jest nieodłącznym procesem, który prędzej czy później pojawia się u każdego człowieka. Choć mogą spowolnić go drobne zabiegi pielęgnacyjne, odpowiednio dobrane kosmetyki czy praktykowanie zdrowego stylu życia, to właśnie fotoodmładzanie stanowi innowację w walce z objawami starzenia! Opisujemy, na czym polega zabieg oraz jakich rezultatów można się po nim spodziewać.

Co to jest zabieg fotoodmładzania?

Na wygląd i kondycję skóry w dużej mierze wpływa tryb życia: niewłaściwa dieta, stosowanie używek, nadmierna ekspozycja na słońce czy nieodpowiednia pielęgnacja to tylko kilka złych nawyków, które dodają skórze lat. Na jej wyglądzie odbijają się także przeżywane codziennie emocje – zarówno te dobre, jak i złe. Wszystko to przyczynia się do powstawania zaczerwienień, zmarszczek, przebarwień czy rozszerzonych porów.

Z pomocą przychodzi jednak medycyna estetyczna, a konkretniej – fotoodmładzanie, czyli zabieg, który polega na naświetlaniu skóry strumieniem światła o niskiej gęstości energii. Podczas jego trwania wykorzystywane jest impulsowe światło (IPL), które nie tylko doraźnie poprawia wygląd skóry twarzy, lecz także ją leczy - energia dostarczana jest także do głęboko położonych tkanek.

Zabieg stosowany jest najczęściej na twarzy, jednak z powodzeniem może być przeprowadzony także na szyi, klatce piersiowej i dłoniach. Jest on zupełnie nieinwazyjny, ponieważ nie narusza ciągłości skóry. Dzięki temu jest on bezpieczny oraz towarzyszy mu wyjątkowo krótka rekonwalescencja. Profesjonalne fotoodmładzanie w Warszawie przeprowadzają doświadczeni specjaliści w naszym gabinecie Studio Laser!

Efekty fotoodmładzania

Fotoodmładzanie to zabieg, który można zastosować niemal w każdym wieku. Sprawdzi się podczas likwidacji pierwszych objawów starzenia się skóry, a jednocześnie stanowi świetne rozwiązanie w walce z trudniejszymi do usunięcia zmianami.

Pozwala on na kompleksowe zlikwidowanie zmarszczek, zmian naczyniowych - m.in. rozszerzonych naczynek, nadmiernych rumieńców, zaczerwienień, trądziku różowatego, przebarwień oraz zmian pigmentowych.

Choć zabieg jest w pełni bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Ważne jest więc, aby przeprowadzić szczegółowy wywiad lekarski, podczas którego zostaną wykluczone choroby lub schorzenia, które ograniczają lub uniemożliwiają skorzystanie z fotoodmładzania.