Jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy?

Kluczem do pięknej, promiennej, wolnej od niedoskonałości cery jest prawidłowa pielęgnacja. Bezwzględną podstawą jest jednak prawidłowe oczyszczanie skóry. Tłumaczymy, dlaczego jest to tak ważne oraz jak robić to prawidłowo. Poznaj sposoby pielęgnacji cery – domowe i w gabinetach kosmetycznych. Wprowadź nasze porady w życie i ciesz się nienagannym pięknem.

Dlaczego oczyszczenie skóry twarzy jest tak ważne?

Skóra człowieka pełni wiele, ważnych funkcji. Poza tym, że jest swego rodzaju warstwą ochronną, odpowiada również za pozbywanie się szkodliwych produktów przemiany materii. Nieczystości blokują pory, a tym samym zaburzają równowagę mikrobiologiczną. W ten sposób dochodzi do zmian trądzikowych i rozwoju infekcji.

Makijaż, nadmiar sebum, martwy naskórek – to tylko niektóre z trudności, z jakimi skóra musi się mierzyć niemal każdego dnia. Zazwyczaj, nie zastanawiając się nad tym, jak dużo zanieczyszczeń osiada na twarzy, jej oczyszczanie traktowane jest jedynie pobieżnie – nałożenie żelu lub mydła, szybkie przemycie i spłukanie letnią wodą. W rzeczywistości, takie działanie jest niewystarczające. Głębokie partie skóry pozostają zapchane.

Codzienna pielęgnacja

Myj skórę twarzy rano i wieczorem. Poranna pielęgnacja ma za zadanie jedynie pozbyć się sebum wytworzonego w ciągu nocy. Przed wykonaniem makijażu – sięgnij po płyn micelarny lub tonik.

Wieczorem, kiedy skóra jest znacznie bardziej zanieczyszczona, niezbędne jest poświęcenie jej więcej czasu. Stosuj oczyszczanie dwuetapowe. Pierwszym krokiem jest płyn micelarny, czyli kosmetyk na bazie wody termalnej, z dodatkiem składników odżywczych, z zawieszonymi micelami. Drugi krok to mycie twarzy wodą z kranu z dodatkiem kosmetyku – żelu, pianki, kostki myjącej. Forma produktu jest zależna od Twoich preferencji, jednak jego rodzaj powinien być dobrany zgodnie z wymaganiami skóry. Sięgaj jedynie po produkty, które są przeznaczone specjalnie do oczyszczania twarzy!

Raz lub dwa razy w tygodniu, w celu złuszczenia martwego naskórka, wykonuj peeling. Pozwoli Ci to nie tylko usunąć zrogowacenia, ale również poprawi mikrokrążenie, a co za tym idzie – ogólny koloryt skóry.

Nie zapominaj o tonizowaniu! Zarówno po myciu twarzy, jak i po wykonanym peelingu sięgaj po tonik. Dzięki temu przywrócisz skórze właściwe pH.

Pielęgnację uzupełniaj zdrową, pełnowartościową dietą, regularnym piciem dużej ilości wody oraz zabiegami kosmetycznymi. W ten sposób zapewnisz skórze niezbędne składniki i zachowasz jej zdrowy, świeży wygląd.

Zabiegi kosmetyczne

Kiedy skóra twarzy jest głęboko oczyszczona, a pory odetkane, wówczas lepiej wchłania substancje odżywcze pochodzące z kosmetyków do pielęgnacji. To także doskonała podstawa do wykonywania zabiegów kosmetycznych na poprawę i odmłodzenie wyglądu. W gabinetach kosmetycznych dostępny jest szeroki wybór propozycji. Jedną z nich, cieszącą się największą popularnością jest mezoterapia igłowa. Zabieg polega na wstrzykiwaniu mieszanki substancji odżywczych i regenerujących w głębokie warstwy skóry. Cera staje się wygładzona i pełna blasku. Poprawie ulega koloryt i struktura skóry. Efekty są natychmiastowe!

W Studio Laser wykonujemy mezoterapię próżniową igłową za pomocą nowoczesnych urządzeń. Preparat aplikujemy jednorazowym kartidżem z dziewięcioma, cienkimi igłami. Ponadto, w celu minimalizacji ryzyka wystąpienia skutków ubocznych oraz bólu stosujemy innowacyjny system vacum odpowiadający za odciąganie warstwy skóry od naczyń krwionośnych i nerwów.