Jak pozbyć się zbędnego owłosienia z ciała?

Problem zbędnego owłosienia na ciele dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dlatego też wiele osób szuka sposobów na pozbycie się go w łatwo i skutecznie. W tym wpisie przedstawimy podstawowe, najpopularniejsze metody usuwania zbędnego owłosienia - domowe sposoby depilacji oraz usuwanie włosków za pomocą lasera.

Domowe sposoby depilacji

Zdecydowana większość osób decyduje się na likwidację zbędnego owłosienia w domu. Dostępnych jest wiele rodzajów depilacji: woskiem, kremami, maszynką do golenia czy depilatorem. Każda z nich ma swoje zalety i wady. Woskowanie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się włosków. Polega ono na nałożeniu gorącego wosku na skórę, który po ochłodzeniu i stwardnieniu ściągany jest razem z włoskami. Warto jednak pamiętać, że jest to metoda dość bolesna i może prowadzić do podrażnień skóry.

Kremy depilacyjne są łatwe w użyciu, a przy tym ich stosowanie jest całkowicie bezbolesne. Po zaaplikowaniu specjalnego kremu na skórę po kilku minutach można usunąć włoski. Niestety, kremy depilacyjne nie są skuteczne w przypadku osób z bardzo gęstym owłosieniem. Maszynka do golenia jest jednym z najprostszych sposobów pozbycia się zbędnego owłosienia. Wystarczy nałożyć piankę do golenia i przesunąć maszynką po skórze. Jednakże ta metoda może prowadzić do podrażnień i wrastania włosków, które szybko odrastają. Depilator jest urządzeniem, które wyrywa włoski z korzeniami. Jest to bolesna metoda i może powodować podrażnienia skóry, ale jej skuteczność jest duża, a włoski odrastają wolniej.

Usuwanie włosków za pomocą lasera

Usuwanie włosków za pomocą lasera to metoda, która stała się bardzo popularna w ostatnich latach. Polega ona na tym, że skóra jest traktowana specjalnymi impulsami światła laserowego, które niszczą cebulki włosowe. Ta metoda często prowadzi do trwałego usunięcia zbędnego owłosienia. Laserowe usuwanie owłosienia musi być przeprowadzone przez specjalistę z wykorzystaniem urządzenia o odpowiednich parametrach. Trzeba jednak pamiętać, że laserowe usuwanie włosków wymaga kilku zabiegów, aby uzyskać pożądany efekt. Ponadto ta metoda nie jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry i włosków.