Jak pozbyć się zaczerwienienia na twarzy?

Problem nadmiernie zaczerwienionej twarzy może dotknąć każdego, niezależnie od wieku. Ich źródłem jest nadreaktywność naczyń krwionośnych, która często łączy się ze specyfikacją skóry – może być ona bowiem wrażliwa, skłonna do podrażnień, naczynkowa lub z rumieniem czy trądzikiem różowatym. W drogeriach i aptekach dostępne są maści i kremy, które pozwalają na stopniowe zniwelowanie problemu, jednak nie we wszystkich przypadkach okazują się one skuteczne. Z pomocą przychodzi wówczas dermatologia estetyczna.

Jak pielęgnować skórę ze skłonnością do zaczerwieniania?  

Aby zredukować zaczerwienienie na twarzy, należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni sposób pielęgnacji. Skóra osób, które borykają się z tym problemem, najczęściej jest cienka, wrażliwa oraz podatna na podrażnienia, dlatego codziennie stosowane kosmetyki powinny wykazywać właściwości kojące oraz wzmacniające naczynia krwionośne.

Warto decydować się na zakup żeli do mycia twarzy przystosowanych do cery wrażliwej lub naczynkowej. To samo dotyczy płynów micelarnych, które nie powinny podrażniać skóry. Toniki z kolei nie mogą bazować na alkoholu, perfumach czy sztucznych barwnikach. Zalecane jest także zrezygnowanie ze stosowania peelingów gruboziarnistych. Równie istotne jest stosowanie odpowiednio dobranych kremów pielęgnacyjnych, które uszczelnią naczynia włosowate i wzmocnią skórę. Ważne jest, aby w swoim składzie zawierały one witaminy z grupy C lub B.

Zabiegi zamykające naczynka

Niestety, czasami nawet najbardziej skrupulatna pielęgnacja twarzy nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Najlepszą decyzją staje się wówczas skorzystanie ze specjalistycznego zabiegu z zakresu dermatologii estetycznej. Do zamykania naczynek najczęściej wykorzystuje się laser, czyli urządzenie, które wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością i precyzją działania.

Laserowe zamykanie naczynek polega na naświetlaniu określonych obszarów twarzy promieniem lasera, wskutek czego wiązki światła zostają pochłonięte przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. Podczas zabiegu w skórze zachodzą tzw. procesy termolizy, czyli wytwarzania energii cieplnej, która odparowuje wodę z podgrzanego miejsca. Efektem jest wysuszenie i obumarcie ścian naczynka krwionośnego, które natychmiastowo staje się bledsze. Jego całkowite usunięcie następuje w momencie wchłonięcia go przez organizm.

Laserowe zamykanie naczynek w Warszawie wykonasz w naszym gabinecie Studio Laser, gdzie specjaliści dobiorą ilość oraz częstotliwość przeprowadzania zabiegów bezpośrednio do specyfikacji Twojej skóry. Jest to metoda w pełni bezpieczna i nieinwazyjna, a wykorzystanie wysokojakościowego i skutecznego sprzętu przekłada się na gwarancję uzyskania w pełni satysfakcjonujących rezultatów.