Jak poprawić owal twarzy?

Procesy starzenia, które pojawiają się wraz z wiekiem, prędzej czy później dotykają każdą osobę. Wpływają one nie tylko na stan ogólny organizmu, lecz także na wygląd, a najbardziej podatną na upływ czasu okolicą jest twarz. To właśnie na niej pojawiają się zmarszczki i nawisy skórne, które powstają wskutek zanikania tkanki podskórnej. W konsekwencji zmienia się także owal twarzy, jednak współczesna medycyna estetyczna pozwala na skuteczne i efektywne zwalczenie problemu.

Kwas hialuronowy na poprawę owalu twarzy

Jednym z najpowszechniejszych i najpopularniejszych sposobów na poprawę owalu twarzy jest zastosowanie kwasu hialuronowego lub wypełniaczy na jego bazie. Są to substancje, które są neutralne dla ludzkiego organizmu, bowiem występują w nim naturalnie – m.in. w skórze właściwej.

Zabiegi przeprowadzane przy użyciu kwasu hialuronowego pozwalają na bezpieczne i skuteczne wypełnienie zmarszczek, zmniejszenie fałd pomiędzy nosem i wargami, podniesienie opadających kącików ust oraz na poprawę owalu twarzy. Należy podkreślić, że na efekty końcowe w dużej mierze wpływa profesjonalizm osoby, która przeprowadza zabieg, a także jakość substancji wykorzystanej do wypełnienia. Warto więc zawsze decydować się na sprawdzone i rzetelne salony medycyny estetycznej – poprawę owalu twarzy, a także likwidację zmarszczek w Warszawie wykonasz w naszym gabinecie Studio Laser.

Inne zabiegi służące poprawie owalu twarzy

Zabiegi z kwasem hialuronowym nie są jedyną metodą, która pozwala na poprawę owalu twarzy i tym samym odwrócenie procesów starzenia. Kosmetologia i medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najróżniejszych pacjentów, proponując wiele innych sposobów – wśród najpopularniejszych z nich wyróżnić można:

  • lipotransfer – jest to zabieg, który polega na przeszczepieniu własnej, odessanej wcześniej tkanki tłuszczowej. Jest to procedura bezpieczna, która nie wymaga hospitalizacji, a wprowadzenie tłuszczu w miejsce docelowe w obrębie twarzy pozwala na wymodelowanie jej owalu,
  • nici liftingujące – jest to tzw. lifting bez skalpela. Metoda ta bazuje na niciach wykonanych z włókien kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, które unoszą i podtrzymują tkanki skóry. Zabieg jest w pełni bezpieczny i niemal całkowicie bezbolesny.

Niektórzy pacjenci decydują się także na lifting laserowy lub ultradźwiękowy, obie te metody stymulują regenerację tkanek oraz produkcję kolagenu, czego efektem jest odmłodzenie i wymodelowanie twarzy. Równie popularny jest lifting stymulatorem kolagenu, podczas którego wykorzystuje się preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia, który pozwala na podniesienie owalu twarzy oraz przywrócenie jej objętości.

Zauważalne oznaki starzenia mogą dla wielu osób stanowić poważny problem natury estetycznej, jednak wyżej wymienione metody z pewnością pomogą w odmłodzeniu skóry, a co za tym idzie – odjęciu sobie co najmniej kilku lat!