Jak nawilżać skórę twarzy?

Marzysz o pięknej, promiennej cerze? Zacznij od jej nawilżenia! Niezależnie od tego, jaki masz rodzaj skóry – podstawą jest utrzymanie równowagi wodnej. Dieta, odpowiednio dobrana pielęgnacja, a także zabiegi kosmetyczne to klucz do osiągnięcia sukcesu. Przedstawiamy kilka, sprawdzonych sposobów, które sprawią, że skóra na twarzy będzie elastyczna, jędrna, a przede wszystkim – nawilżona.

Zbilansowana dieta

Skóra wymaga nawilżenia nie tylko od zewnątrz, ale również od środka. Co więcej – to właśnie odpowiednio zbilansowana dieta stanowi podstawę pielęgnacji. Przede wszystkim – nawadniaj organizm. Twoja skóra potrzebuje wody, a najprostszym sposobem jej dostarczenie jest regularne picie najlepiej niegazowanej wody mineralnej (minimum 1,5 litra dziennie!). Ponadto, ogranicz produkty, które mogą wypłukiwać wodę z organizmu: kawę, czarna herbata, alkohol. Wzbogać codzienną dietę o produkty bogate w witaminy, antyoksydanty oraz kwasy omega-3 i omega-6.

Codzienna pielęgnacja

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest oczyszczanie skóry, a następnie zaaplikowanie kremu nawilżającego. Rano wybieraj lżejsze preparaty, na noc – bardziej skoncentrowane, bogate w witaminy. Nie zapominaj o skórze wokół oczu. Ta partia jest bardzo delikatna i wymaga kremu dostosowanego do jej potrzeb. Wybieraj kosmetyki na bazie naturalnych składników! Dodatkowo, kilka razy w tygodniu wykonaj maskę nawilżającą. Wykorzystaj składniki, które masz w domu i przygotuj mieszankę samodzielnie lub sięgnij po gotowe rozwiązania dostępne w sklepach.

Zabiegi kosmetyczne

Doskonałym uzupełnieniem i ratunkiem dla mocno wysuszonej skóry są zabiegi kosmetyczne. Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych jest mezoterapia próżniowa. To metoda polegająca na wprowadzeniu do głębokich warstw skóry specjalnie skomponowanej mieszanki, bogatej między innymi w kwas hialuronowy, peptydy, witaminy i substancje odżywcze. W Studio Laser na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu, dlatego korzystamy ze sprawdzonej metody. Preparat dostarczamy za pomocą jednorazowego, dziewięcioigłowego kartidża oraz systemu vacum. W ten sposób odciągamy skórę od naczyń krwionośnych oraz nerwów, tym samym minimalizując ryzyko wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych oraz znacznie zmniejszamy odczuwalny dyskomfort.