Jak działa laser LightSheer?

Lasery diodowe LightSheer produkowane przez renomowaną amerykańską firmę Lumenis to nowoczesne urządzenia powszechnie uważane za najskuteczniejsze, jeśli chodzi o depilację. Zabiegi z ich wykorzystaniem nie tylko pozwalają trwale pozbyć się niechcianego owłosienia, ale są także cenione za bezpieczne i bezbolesne działanie. Na jakiej zasadzie opiera się technologia diodowa i dlaczego jest tak efektywna? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym wpisie.

Skuteczna depilacja laserem diodowym LightSheer krok po kroku

Diody lasera LightSheer emitują wiązkę światła o długości 800 nm, która dociera do znajdujących się tuż pod powierzchnią skóry mieszków włosowych, gdzie jest pochłaniana przez macierz włosa (odpowiadającą za jego wzrost) oraz melaninę zawartą w rosnących włosach. Prowadzi to do ich trwałego uszkodzenia i usunięcia włosków znajdujących się aktualnie w fazie wzrostu. Pozostałe włosy pozostają w fazie uśpienia, dlatego wymagane jest powtórzenie zabiegu, gdy wejdą one w etap wzrostu, czyli po kilku tygodniach. By uzyskać najlepszy efekt i trwale usunąć około 90 procent owłosienia, wystarczą zaledwie trzy sesje depilacji laserowej urządzeniem diodowym – to znacznie lepszy wynik niż w przypadku laserów innego typu: rubinowych, yagowych czy nawet aleksandrytowych.

Warto podkreślić, że fale lasera LightSheer są całkowicie bezpieczne dla tkanek organizmu – nie powodują uszkodzeń skóry, tkanek ani narządów wewnętrznych. Sam zabieg jest komfortowy i bezbolesny, a znieczulenie w postaci kremu zalecamy jedynie w przypadku depilacji najwrażliwszych okolic – bikini czy pach.

Efekty zabiegów z użyciem LightSheer

Jak już wspomnieliśmy, laser LightSheer to najskuteczniejszy sprzęt do trwałej depilacji wszystkich obszarów ciała. By cieszyć się najlepszym efektem, należy przeprowadzić kilka zabiegów i stosować się do wytycznych. W rezultacie można spodziewać się usunięcia zdecydowanej większości włosków, które nigdy nie odrosną. Pozostałe (ok. 10 procent) stają się jasne, cienkie i słabo widoczne.