Jak dbać o skórę twarzy zimą?

Zimą skóra jest narażona na szereg wyzwań. Z jednej strony atakowana przez niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak niskie temperatury czy wiatr, z drugiej natomiast – wysuszające działanie klimatyzacji i ogrzewania. Chcąc ją ochronić i zachować w jak najlepszej kondycji należy o nią odpowiednio dbać. Podpowiadamy, jak pielęgnować skórę twarzy zimą.

Pielęgnacja w domu

Zimą, cała pielęgnacja sprowadza się do mocnego nawilżenia oraz ochrony przed zimnym, suchym powietrzem. Kluczowe jest stosowanie kilku zasad oraz dobór odpowiednich kosmetyków.

  • Oczyszczanie – korzystaj z kosmetyków bez alkoholu w składzie. Preparaty z jego dodatkiem mogą dodatkowo wysuszać skórę.
  • Nawilżaj skórę – to ważne o każdej porze roku, jednak zimą zadbaj o to w szczególności. Panujące warunki sprzyjają szybkiej utracie wilgoci, a to z kolei doprowadza do wiotkiej, suchej skóry. Zadbaj o siebie na zewnątrz i od środka. Wybierz krem na bazie naturalnych składników, z olejami i masłami roślinnymi w składzie oraz pij przynajmniej 2 litry wody dziennie.
  • Stosuj krem z filtrem UV – skóra potrzebuje ochrony przed promieniowaniem UV o każdej porze roku.
  • Przynajmniej raz w tygodniu nakładaj maseczkę – ich bogaty skład intensywnie odżywi skórę i przyczyni się do jej regeneracji. Sięgnij po gotowe rozwiązania lub zrób własną mieszaninę, np. z jogurtu, banana i miodu.

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Zima to doskonały czas do korzystania z zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Wynika to głównie z mniejszej ilości słońca, co z kolei ogranicza ryzyko powstawania przebarwień. To także świetna, dodatkowa metoda odżywiania i nawilżania skóry. W tym okresie dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi mezoterapia próżniowa. To popularny zabieg medycyny estetycznej, którego celem jest nawilżenie, wygładzenie i rozjaśnienie skóry. W Studio Laser mezokoktajl z kwasem hialuronowym, peptydami, witaminami i cennymi substancjami odżywczymi aplikujemy za pomocą jednorazowego, dziewięcioigłowego kartidża. Ponadto, wykorzystujemy innowacyjny system vacum, który odciąga skórę od naczyń krwionośnych i nerwów w ten sposób minimalizując ryzyko pojawienia się bólu czy skutków ubocznych. Skóra nabiera blasku, a drobne zmarszczki zostają wygładzone.

Zimą warto również wykonać depilację laserową. Dla kobiet to świetny moment na pozbycie się wąsika. Zaleceniem po zabiegu jest opalanie, zatem należy bezwzględnie unikać długiej ekspozycji na słońce, co zdecydowanie łatwiej zrealizować właśnie o tej porze roku. W naszym salonie wykorzystujemy technologię LightSheer, która gwarantuje rewelacyjne efekty. Stosowane przez nas urządzenia są w pełni bezpieczne i najskuteczniejsze na rynku! Już podczas pierwszego zabiegu jesteśmy w stanie trwale usunąć 40-60% owłosienia!