Jak dbać o skórę po mezoterapii?

Mezoterapia igłowa to jeden z popularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem pacjentów. Wynika to m.in. z jego wysokiej skuteczności oraz nieinwazyjności. Aby cieszyć się jak najlepszymi efektami, po zabiegu należy w odpowiedni sposób zadbać o skórę. O tym, czego należy przestrzegać, a czego unikać, opowiadamy w artykule.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który wykonywany jest w celu spowolnienia procesów starzenia. Wśród jego efektów wymienić można m.in. nawilżenie, rozjaśnienie, a także wygładzenie skóry. Ponadto mezoterapia często wykorzystywana jest podczas leczenia blizn potrądzikowych, a nawet nadmiernego łysienia.

Zabieg polega na podawaniu pod skórę tzw. mezokoktajlu, który składa się przede wszystkim z kwasu hialuronowego, peptydów, witamin i substancji odżywczych. Mezoterapia najczęściej przeprowadzana jest przy pomocy jednorazowego kartidża, wyposażonego w kilka cienkich igieł. Podczas zabiegu wykorzystywane są nowoczesne technologie, które ograniczają ból do minimum, a także niwelują ryzyko powstania krwiaków czy siniaków.

O czym należy pamiętać po zabiegu mezoterapii?

Tuż po przeprowadzeniu zabiegu, na miejsce, na którym został on przeprowadzony, nakładany jest specjalistyczny preparat, który służy redukcji opuchlizny oraz przyspieszeniu procesów gojenia. Należy pamiętać o tym, że przez pierwsze kilka dni skóra może być szczególnie wrażliwa, dlatego też warto przywiązywać szczególną uwagę do sposobu jej prawidłowej pielęgnacji – najlepiej jest zrezygnować z makijażu przynajmniej na dobę, a w ciągu dnia nakładać na skórę lekki krem z filtrem SPF 50. O dokładnym postępowaniu po zabiegu powinien poinformować specjalista, dlatego zawsze warto wybierać sprawdzone i zaufane gabinety medycyny estetycznej – mezoterapię igłową w Warszawie wykonasz w naszym salonie Studio Laser.

Czego unikać po mezoterapii?

Niezależnie od stosowania kremu z filtrem, po mezoterapii igłowej nie należy się opalać przez co najmniej 2 tygodnie. Zabronione jest także uczęszczanie na saunę, basen oraz solarium. Jeżeli natomiast zabieg przeprowadzany jest zimą, dobrze jest na jakiś czas zrezygnować z uprawiania sportów zimowych, które mogłyby narazić skórę na zbyt intensywne działanie ujemnych temperatur. Warto także, w miarę możliwości, ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny.

Przestrzeganie wyżej wymienionych zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu zdecydowanie przyspieszy okres rekonwalescencji, a także wpłynie na efekty końcowe mezoterapii.