Fala uderzeniowa w medycynie estetycznej

Mezoterapia czy endermologia to jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jednak z uwagi na rosnące zainteresowanie takimi usługami nowoczesne gabinety proponują swoim klientom coraz więcej. Na szczególną uwagę zasługuje na przykład fala uderzeniowa. Na czym polega ten zabieg, po co się go przeprowadza i kiedy warto się na niego zdecydować?

Jak przebiega zabieg falą uderzeniową i w jakim celu się go przeprowadza?

Gabinety medycyny estetycznej oferują coraz więcej zabiegów. Często zdarza się tak, że klienci mają do wyboru kilka możliwości, jeżeli chodzi o zwalczanie problemu, z którym przyszli. Jeżeli chodzi o omawianą falę uderzeniową, to podobnie jak endermologia pomaga między innymi w walce z cellulitem, jednak oprócz tego jest również stosowana w kontekście wspomagania leczenia różnego rodzaju schorzeń.
Zabieg polega na wprowadzeniu do ciała oscylacyjnych fal akustycznych. Na ich skutek tkanka łączna się rozluźnia, natomiast naskórek się uelastycznia, co z kolei powoduje produkcję kolagenu, który nadaje tkankom odporność na rozciąganie. Zabieg falą uderzeniową trwa od 30 do 120 minut, a jego efektem jest napięcie skóry i zapewnienie jej gładkości.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej

Z większości zabiegów medycyny estetycznej można korzystać w wielu sytuacjach. Nie inaczej jest w przypadku fali uderzeniowej. Jest bowiem polecana nie tylko w razie chęci walki z cellulitem (również III i IV stopnia), ale również:

  • wiotkiej skóry, zwłaszcza w okolicach pośladków, na udach i na brzuchu,
  • miejscowej otyłości,
  • nierównościach skóry po odbytej liposukcji,
  • obrzękach dolnych kończyn.

Warto również pamiętać, że nie jest to zabieg dla każdego. Specjalista przed rozpoczęciem fali uderzeniowej przeprowadza szczegółowy wywiad. Do najważniejszych przeciwwskazań możemy zaliczyć przede wszystkim stany nowotworowe i stany zapalne występujące w miejscu zabiegu. Zastosowanie fali nie będzie również możliwe w przypadku egzemy oraz stanów gorączkowych u pacjenta.