Endermologia a usuwanie cellulitu

Endermologia to niezwykle innowacyjny zabieg, którego popularność wzrasta z roku na rok. Polega na mechanicznym oddziaływaniu na wybraną partię ciała przy pomocy specjalistycznej głowicy wyposażonej w podciśnieniowo działające rolki. Doceniany jest przede wszystkim ze względu na swoją skuteczność oraz nieinwazyjność. O tym, jak endermologia wykorzystywana jest w zwalczaniu cellulitu, opowiadamy w artykule.

Na czym polega endermologia?

Endermologia, najprościej mówiąc, jest masażem podciśnieniowym, który wykonywany jest przy pomocy specjalistycznego urządzenia oddziałującego na tkankę łączną oraz skórę. Jest ono wyposażone w głowicę z dwiema rolkami oddziałującymi na ciało podciśnieniowo. Zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem przylegającego do ciała kombinezonu, który chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą.

Masaż endermologiczny jest nieinwazyjny i zupełnie bezbolesny, a jego wykonanie zajmuje najczęściej ok. 35 minut. W celu uzyskania widocznych i trwałych rezultatów, zalecane jest poddanie się serii zabiegów. Ich ilość zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jednak zazwyczaj wynosi od 10 do 20 spotkań. Profesjonalny zabieg endermologii w Poznaniu przeprowadzisz w naszym gabinecie – Studio Laser.

Zalety endermologii

Masaż podciśnieniowy oddziałuje nawet na bardzo głębokie warstwy skóry, wskutek czego pobudza krążenie i metabolizm. Ponadto stymulowany jest układ limfatyczny, czego efektem jest usunięcie nagromadzonych w ciele toksyn oraz uwolnionych komórek tłuszczowych. Podczas jego wykonywania zwiększa się także naturalna synteza kolagenu oraz elastyny, przez co skóra staje się jędrna i napięta.

Największą zaletą endermologii jest jednak znaczne wyszczuplenie sylwetki. Regularne przeprowadzanie zabiegów w połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą może przynieść naprawdę spektakularne efekty. Masaż skutecznie usuwa cellulit w najbardziej problematycznych miejscach – takich, jak uda, brzuch, pośladki oraz biodra.

Jest to zabieg, który polecany jest wszystkim osobom chcącym wymodelować swoją sylwetkę oraz pozbyć się cellulitu. Ponadto bywa on stosowany w leczeniu bólów kręgosłupa i mięśni czy w schorzeniach reumatycznych. Choć masaż endermologiczny jest w pełni bezpieczny, do jego przeprowadzenia warto wybierać wyłącznie sprawdzone i profesjonalne gabinety. Tylko wysokojakościowy sprzęt, operowany przez doświadczonego specjalistę, jest w stanie zagwarantować satysfakcjonujące rezultaty.