Elektrostymulacja Sysara w teorii i praktyce

Elektrostymulacja Sysara, czyli stymulacja elektryczna mięśni, jest techniką wykorzystującą impulsy elektryczne w celu pobudzenia mięśni do pracy. Metoda ta jest coraz częściej stosowana zarówno w rehabilitacji, jak i w sporcie oraz w kosmetyce. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej teorii oraz praktyce zastosowania elektrostymulacji Sysara.

Podstawy teoretyczne elektroterapii Sysara

Elektrostymulacja Sysara opiera się na przesyłaniu impulsów elektrycznych przez elektrody umieszczone na skórze pacjenta, a następnie przekazywaniu tych impulsów do mięśni. Impulsy powodują skurcz mięśni, a co za tym idzie – ich pracę. Warto zaznaczyć, że stymulacja elektryczna mięśni nie jest bolesna dla pacjenta, gdyż intensywność impulsów jest regulowana przez specjalistyczne urządzenie i dobierana indywidualnie.

Elektrostymulacja może być stosowana zarówno jako metoda leczenia, profilaktyka, jak i wzmocnienie mięśni. Technika ta jest polecana m.in. w przypadku takich problemów zdrowotnych jak bóle kręgosłupa, problemy z zastawkami serca, problemy ze stawami czy rehabilitacja po urazach. Ponadto elektrostymulacja Sysara jest coraz częściej wykorzystywana jako uzupełnienie treningów wytrzymałościowych, siłowych oraz w procesie odchudzania. Stymulacja elektryczna mięśni wspomaga bowiem spalanie tkanki tłuszczowej oraz zwiększa wydolność i siłę mięśni, co pomaga w osiągnięciu lepszych wyników w sporcie.

W kosmetyce elektrostymulacja Sysara stosowana jest przede wszystkim w celu ujędrnienia i wymodelowania sylwetki. Impulsy elektryczne wpływają na skurcz mięśni, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Zabiegi te są również polecane osobom, które chcą zredukować cellulit oraz poprawić ogólny wygląd skóry.

Przebieg zabiegu i jego efekty

Zabieg elektrostymulacji Sysara rozpoczyna się od umieszczenia elektrod na skórze pacjenta w miejscach, które mają być stymulowane. Następnie specjalista dobiera odpowiednią intensywność impulsów oraz program terapeutyczny, dostosowany do celów zabiegu i kondycji pacjenta. Na zabiegi elektrostymulacji w Warszawie zapraszamy do naszego studio.

Regularne zabiegi elektrostymulacji Sysara przynoszą wiele korzyści dla zdrowia i urody. Wśród nich można wymienić przede wszystkim łagodzenie bólu, poprawę krążenia krwi, zwiększenie siły mięśniowej oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto metoda ta wspomaga także regenerację mięśni po wysiłku fizycznym oraz prowadzi do poprawy kondycji ogólnej organizmu.