Depilacja w świecie sportowców – czy to konieczne?

Kolarstwo, pływanie, kulturystyka, lekkoatletyka – to tylko niektóre ze sportów, w których sportowcy dbają o idealnie gładkie ciało. Niektórzy depilują tylko nogi, inni – całe ciało. Czy brak owłosienia jest istotny tylko ze względu na aspekt estetyczny? Czy włoski wpływają na osiągane wyniki? Jaka jest najlepsza metoda depilacji? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

Dlaczego sportowcy się depilują?

Sportowcy wielu dziedzin mają perfekcyjnie gładkie ciała. Okazuje się, że stoi za tym znacznie więcej, niż moda czy kwestia estetyki. Istnieje wiele innych powodów, dla których pozbywają się owłosienia.

  • Owłosienie może mieć wpływ na osiągane wyniki! Często to ułamki sekund decydują o tym, kto wygrywa. Włoski zwiększają opór powietrza lub wody, dlatego w celu wyeliminowania tego problemu – przed zawodami sportowcy depilują całe ciało.
  • Komfort i higiena to kolejne, bardzo ważne punkty. Idealnie wydepilowane ciało zdecydowanie lepiej oddycha, jest mniej podatne na osadzanie się drobinek potu i zanieczyszczeń. W efekcie, ryzyko rozkładania się bakterii i pojawienia się infekcji jest znacznie mniejsze. Ponadto, gładkie ciało łatwiej jest utrzymać w czystości.
  • Brak owłosienia pozwala na szybsze chłodzenie ciała. To szczególnie istotne w przypadku intensywnego wysiłku.
  • Podczas zakładania ciasnych strojów (np. używanych przez kolarzy czy nurków) włoski mogłyby być powodem dyskomfortu, a nawet bólu.
  • Skórę pozbawioną owłosienia dużo łatwiej jest pielęgnować w przypadku pojawienia ran. Zranione miejsce lepiej jest osuszyć i oczyścić, a opatrunek lepiej przylega do ciała.
  • Gładkie, ogolone ciało lepiej eksponuje mięśnie. Choć nie ma to bezpośredniego wpływu na komfort czy osiągane wyniki, w rzeczywistości wpływa to na psychologię, a to równie istotny element w rywalizacji sportowej.

Idealne rozwiązanie – depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zdecydowanie najwygodniejszy sposób pozbywania się owłosienia. Zabieg polega na wprowadzeniu wiązki promieniowania do głębokich warstw skóry. W ten sposób dochodzi do podgrzania mieszka włosowego i jego trwałego uszkodzenia. Sportowcy coraz częściej decydują się na taką formę epilacji głównie ze względu na oszczędność czasu. Ponadto, w przeciwieństwie do zwykłej maszynki czy depilatora, depilacja laserowa nie wywołuje podrażnień. Nie ma także ryzyka zranienia skóry.

Jak tłumaczy specjalista z firmy Studio Laser: Depilacja laserowa to bardzo popularny zabieg, którego celem jest trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Ważne jest jednak przestrzeganie obowiązujących zaleceń oraz wybieranie zaufanych salonów kosmetycznych. Wykorzystywany sprzęt jest niezwykle istotny zarówno pod względem osiąganych efektów, jak i bezpieczeństwa. W Studio Laser pracujemy wyłącznie na najwyższej jakości, sprawdzonych urządzeniach. Wykorzystujemy najskuteczniejszą na rynku technologię LightSheer. Nowoczesne, w pełni bezpieczne rozwiązanie gwarantujące rewelacyjne rezultaty.