Czy mezoterapia pomaga w walce z łysieniem?

Mezoterapia to zabieg, który jest kojarzony głównie z poprawą kondycji skóry. Przede wszystkim sprzyja poprawie jej napięcia i elastyczności. Oprócz tego skutecznie ją ujędrnia, niweluje drobne zmarszczki oraz cienie pod oczami, a także modeluje sylwetkę. Nie każdy jednak wie, ale zabieg można stosować również w przypadku problemów z łysieniem. Jak przebiega taka procedura, jakie efekty można wówczas uzyskać i kiedy są widoczne?

Na czym polega mezoterapia skóry głowy? Jakie preparaty są wówczas używane? 

W ostatnich latach zabiegi medycyny estetycznej coraz bardziej zyskują na popularności. Wiele z nich jest bezinwazyjnych, więc laserowe zamykanie naczynek czy przebarwień nie wywołuje obaw wśród pacjentów. Jeżeli chodzi o omawianą mezoterapię próżniową, to decydują się na nią nie tylko osoby, które chcą poprawić kondycje skóry, ale również zapobiec wypadaniu włosów. Zabieg polega na  ostrzykiwaniu głowy i wprowadzaniu specjalnych substancji, które pobudzają porost włosów, a jednocześnie hamują ich wypadanie.

Efekty można zauważyć już po jednej wizycie u specjalisty. Najlepiej jednak odbywać je regularnie – co tydzień przez około dwa miesiące. Do ostrzykiwania stosowane są głównie preparaty bogate w różne witaminy, substancje odżywcze oraz leki przeciwzapalne. Są to na przykład: hydrolizowany kwas hialuronowy, żeń-szeń, biotyna, oligopeptydy, retinol czy tokoferol. Bardzo ważny jest też fakt, że leczenie łysienia mezoterapią igłową może uszkodzić brodawkę, która dostarcza substancje odżywcze do cebulki (poprzez blizny). Właśnie dlatego kluczowe jest wykorzystanie specjalnych maszyn, które wnikają na odpowiednią powierzchnię, co nie uszkadza brodawki.

Jakie efekty można otrzymać dzięki mezoterapii skóry głowy? 

Osoby, które przychodzą do naszego gabinetu, ponieważ chcą wykonać zabieg mezoterapii w Warszawie, często pytają, jakie efekty dzięki niemu zauważą. Dzięki niemu przede wszystkim wypadanie włosów zostaje zahamowane, a łysienie ograniczone. Warto również wspomnieć, że mezoterapia pobudza krążenie i przyspiesza odrastanie włosów. Ponadto nasi pacjenci zauważają też poprawę jakości i gęstości włosów oraz ich ogólną kondycję. Zabieg rewitalizuje mieszki włosowe. Podsumowując, mezoterapia to zabieg, który przynosi wiele korzyści zarówno dla kondycji skóry, jak i włosów.