Czy mezoterapia igłowa jest bolesnym zabiegiem?

Mezoterapia igłowa to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Ma na celu nawilżenie, wygładzenie i rozjaśnienie skóry. Podczas zabiegu specjalny preparat jest aplikowany przy pomocy jednorazowego kartidża z dziewięcioma cienkimi igłami. Wspomniane igły nierzadko wywołują niepokój wśród pacjentek. Czy mezoterapia próżniowa igłowa jest bolesnym zabiegiem i czy należy się jej obawiać?

Czy podczas zabiegu mezoterapii igłowej odczuwalny jest ból?

Jedną z ważniejszych kwestii poruszanych przez klientów gabinetów medycyny estetycznej jest bez wątpienia ten dotyczący dyskomfortu podczas przeprowadzania poszczególnych zabiegów i po nich. Niepokój pojawia się zwłaszcza w przypadku powiększania ust botoksem czy innych usług świadczonych przy zastosowaniu igły. Jeżeli chodzi o omawianą mezoterapię igłową, to warto o niej wiedzieć przede wszystkim, że polega na dostarczeniu do głębokich warstw skóry specjalnego mezokoktajlu z kwasem hialuronowym usieciowanym i nieusieciowanym, peptydami, witaminami i substancjami odżywczymi.

Aby to zrobić, niezbędne jest wykorzystanie dziewięcioigłowego kartidża i systemu vacum. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod ból jest minimalny. Oczywiście nakłuwanie u wielu osób może spowodować dyskomfort, jednak nie jest on na tyle duży, aby stosować środki znieczulające. Ponadto po mezoterapii nie pozostają krwiaki, obrzęki i siniaki.

Jak postępować po zabiegu mezoterapii?

Jak już wspomnieliśmy, mezoterapia może powodować dyskomfort, jednak nie jest to ból trudny do zniesienia. Jednak ważne jest również, aby po zabiegu zadbać odpowiednio o skórę. W dniu przeprowadzania mezoterapii próżniowej igłowej skóra zostaje zabezpieczona. Jednak kolejnego dnia konieczne jest przemycie jej płynem micelarnym oraz nałożenie kremu. Dzięki takiej pielęgnacji pacjentka nie będzie odczuwała dyskomfortu, a do tego zauważy pierwsze efekty już po tygodniu. Efektem końcowym natomiast będzie mogła cieszyć się po około trzech tygodniach. Wówczas skóra nabierze blasku, a drobne zmarszczki i nierówności zostaną wygładzone.