Czy endermologia to dobry sposób na cellulit? 

Cellulit to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Warto pamiętać, że jego występowanie jest zupełnie naturalne, dlatego nie trzeba się go wstydzić. Jest medycznie nazywany lipodystrofią i polega na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej, co prowadzi do zmian w tkance podskórnej. Do powstawania cellulitu może doprowadzić nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej czy zaburzenia hormonalne. Istnieją jednak sposoby, by skutecznie sobie z nim radzić. Dlaczego warto wybierać endermologię?

Na czym polega zabieg endermologii? 

Zabiegi medycyny estetycznej coraz bardziej zyskują na popularności. Wszystko dzięki temu, że pozwalają na uzyskanie satysfakcjonujących efektów w krótkim czasie, a wiele z nich jest bezinwazyjnych. Jeżeli chodzi o omawianą endermologię, to jest to technika masażu, który polega na mechanicznym oddziaływaniu na wybraną część ciała. Do jego przeprowadzania używana jest specjalistyczna głowica z dwiema rolkami, które działają podciśnieniowo. Efektem jest wspomaganie metabolizmu tkanki tłuszczowej oraz produkcja włókien kolagenowych.

Zabieg endermologii a cellulit 

Jeżeli chodzi o efekty endermologii, to zabieg jest doceniany przede wszystkim za to, że pomaga w ujędrnieniu i wysmukleniu ciała. Oprócz tego jednym z jego głównych celów jest usunięcie cellulitu. Nasze pacjentki doceniają, że można to zrobić bez użycia skalpela. Endermologia pozwala na pozbycie się cellulitu nawet w miejscach, w których trudno spalić nierównomiernie odkładającą się tkankę tłuszczową. Mowa tutaj między innymi o okolicach bioder, brzucha, ud czy pośladków. Wówczas skóra staje się bardziej sprężysta i gładka.

Sekretem zabiegu jest stymulacja adipocytów, czyli tkanki tłuszczowej, które następnie uwalniają się do krwiobiegu, a na koniec są wydalane z organizmu. Co ważne, endermologia jest całkowicie bezpieczna i bezinwazyjna dla organizmu, a przed jej przeprowadzeniem lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, aby określić czy nie występują przeciwwskazania (na przykład skłonności do żylaków, czynne nowotwory czy ciąża lub niedawny poród).