Czy dzięki presoterapii można się odchudzić?

Presoterapia jest rodzajem masażu, który wykorzystuje ciśnienie do usuwania zastojów i obrzęków poprzez usprawnienie przepływu chłonki (limfy) i poprawę krążenia krwi. Wskazaniami do tego zabiegu są zatem zaburzenia cyrkulacji chłonki, niewydolność naczyń żylnych czy też uszkodzenia mięśni i cellulit. Wiele osób zadaje nam też pytanie, czy seria zabiegów pomoże im w walce z nadwagą. W tym wpisie przybliżymy zatem ten temat.

Czym jest masaż kompresyjny i jak wpływa na sylwetkę?

Terapia ciśnieniem, określana częściej jako presoterapia lub drenaż limfatyczny, jest nieinwazyjna i polega na stosowaniu ubrań lub okładów uciskowych, w których znajduje się sprężone powietrze. Jego nacisk rozkłada się równomiernie na poszczególne części ciała objęte zabiegiem. Ten rodzaj terapii działa poprzez zwiększenie przepływu krwi do danego obszaru, co pomaga rozbić komórki tłuszczowe i zmniejszyć ich rozmiar. Oznacza to, że regularne poddawanie się masażowi kompresyjnemu może wspomóc modelowanie sylwetki, ujędrniając ciało i zmniejszając cellulit.

Co więcej, presoterapia przyspiesza metabolizm i wspomaga detoksykację organizmu, co również korzystnie wpływa na proces utraty nadmiarowych kilogramów. Masaże ciśnieniowe pomagają także osobom, które mają tendencję do zatrzymywania wody w ciele. Wszystko to sprawia, że – pod warunkiem systematycznego stosowania – stanowią duże wsparcie w walce o zgrabną sylwetkę, choć oczywiście nie zastąpią racjonalnej diety i aktywności fizycznej. Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze, zapraszamy na zabiegi presoterapii w Warszawie i Częstochowie!

Jakie są korzyści związane z terapią uciskową?

Główną korzyścią z terapii uciskowej jest to, że może ona pomóc w redukcji złogów tłuszczu w określonych obszarach ciała. Może również poprawić krążenie krwi i limfy, elastyczność skóry i zregenerować mięśnie po wysiłku (z tego powodu chętnie stosują ją sportowcy). Dodatkowo jest wsparciem w leczeniu różnych stanów chorobowych takich jak obrzęki i otyłość. Pamiętaj jednak, aby porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek rodzaju terapii uciskowej i upewnić się, że jest ona dla Ciebie bezpieczna.