Co trzeba wiedzieć o depilacji laserem?

Z ofert gabinetów medycyny estetycznej korzysta coraz więcej osób, a wpływ na to ma kilka czynników. Jednym z najważniejszych z nich jest fakt, że do przeprowadzania zabiegów wykorzystywane są coraz to nowsze i zaawansowane technologicznie urządzenia, które gwarantują maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo. Ponadto zwiększa się także dostępność usług, które świadczone są niemal we wszystkich miastach na terenie Polski. W poniższym wpisie skupiamy się konkretnie na depilacji laserowej i podpowiadamy, co trzeba o niej wiedzieć.

Wszystko, co warto wiedzieć o depilacji laserowej

Depilacja laserowa, która przeprowadzana jest przy zastosowaniu wysokojakościowych, oryginalnych laserów, to nieinwazyjny i bezpieczny zabieg, który wykazuje się bardzo dużą skutecznością. Profesjonalne gabinety wykorzystują lasery diodowe, a najczęściej – laser LightSheer, który jest jednym z najlepszych urządzeń do usuwania zbędnego owłosienia. Już przy pierwszej wizycie możliwe jest pozbycie się nawet 40-60% włosów, jednak należy pamiętać o tym, że do uzyskania w pełni satysfakcjonujących efektów konieczne jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów. Ich ilość zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Niestety – depilacja laserowa nie jest dla każdego. Świetnie sprawdzi się u osób o ciemnych włoskach, natomiast w przypadku tych jasnych prawdopodobnie nie przyniesie on zamierzonych, trwałych efektów. Ponadto istnieją pewne przeciwwskazania zdrowotne do przeprowadzenia zabiegu, aby był on poprzedzony wywiadem ze specjalistą.

Decydując się na depilację laserową należy mieć świadomość, że nie jest ona całkowicie bezbolesna. Często brak bólu podczas zabiegu równa się jego nieskuteczności, jednak w laserach LightSheer wykorzystywane są specjalne systemy chłodzące.

Jak wybrać gabinet do wykonania depilacji laserowej?

Zarówno na bezpieczeństwo pacjentów, jak i na skuteczność zabiegu depilacji laserowej, w dużym stopniu wpływa profesjonalizm miejsca, w którym został on wykonany. Decyduje o tym nie tylko doświadczenie personelu, lecz także jakość i oryginalność wykorzystywanych urządzeń.

Należy wobec tego zawsze decydować się na korzystanie z usług gabinetów, które mogą pochwalić się dobrą renomą. Tylko te sprawdzone i rzetelne mogą bowiem w pełni sprostać oczekiwaniom pacjenta. Jeśli szukasz więc zaufanego miejsca, które oferuje depilację laserową w Warszawie, jesteś w odpowiednim miejscu! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, a ze swojej strony gwarantujemy pełen profesjonalizm – zarówno wykonania, jak i obsługi.