Cera naczynkowa – podstawowe zasady pielęgnacji

Od tego, jaki masz rodzaj skóry zależy sposób pielęgnacji. Przy nieodpowiednim traktowaniu jej stan może ulegać pogorszeniu i tracić swój naturalny blask. Szczególnej troski wymaga cera naczynkowa. Borykają się z nią głównie kobiety w wieku okołomenopauzalnym. Czym dokładnie się charakteryzuje? Jak ją pielęgnować? Z jakich zabiegów kosmetycznych warto skorzystać? Podpowiadamy!

Jakie są cechy skóry naczynkowej

Cechą charakterystyczną dla cery naczynkowej są charakterystyczne „pajączki”, czyli rozszerzone i pękające naczynka krwionośne. Skóra jest niezwykle cienka i delikatna. Zdarza się, że przy niekorzystnych warunkach (suche lub zimne powietrze, nagłe zmiany temperatury czy nieodpowiednie kosmetyki) może być ściągnięta, wysuszona i sprawiać dyskomfort. Ponadto, typowym objawem jest zaczerwienienie skóry, a także rumień pojawiający się sporadycznie lub występujący stale.

Pielęgnacja

Pielęgnacja cery naczynkowej ma na celu złagodzić objawy, czyli zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować widoczne pajączki. Przy drobnych zmianach często to nabranie nowych nawyków pozwoli zauważyć dużą poprawę. Przestrzegaj kilku, kluczowych zasad:

  • Do mycia twarzy wybieraj delikatne kosmetyki (najlepiej specjalne dla skóry naczynkowej).
  • Tonizuj i nawilżaj cerę. Wybieraj preparaty, które mają za zadanie wzmacniać naczynia krwionośne.
  • Stosuj kremy przeciwsłoneczne – nie tylko latem, ale przez cały rok! Polecamy kosmetyki z wysokim filtrem.
  • Unikaj opalania i sauny.
  • Zrezygnuj z pikantnych potraw.
  • Ogranicz spożywanie alkoholu.
  • Rzuć palenie.

Zabiegi kosmetyczne – laserowe usuwanie naczynek

W przypadku większych zmian, nawet najlepiej dobrana pielęgnacja nie pozwoli całkowicie pozbyć się nieestetycznych naczynek. Wówczas, rozwiązaniem będzie laserowe zamykanie naczynek. To bezinwazyjny zabieg polegający na naświetlaniu poszczególnych fragmentów ciała poprzez promień lasera. Wiązka światła trafia do naczynka i pochłania czerwony barwnik, w efekcie czego zmiana staje się znacznie bledsza, a po czasie wchłania się przez organizm i całkowicie znika. W Studio Laser korzystamy z innowacyjnego sprzętu lasera ND:YAG GEMINI KTP oraz IPL Quantum SR. To najwyższej jakości, w pełni bezpieczne urządzenie gwarantujące zaskakujące rezultaty. Dostępność różnorodnych modeli pozwala nam na dopasowania parametrów indywidualnie pod potrzeby klienta. W ten sposób jesteśmy w stanie pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zmian.