Endermologia i inne zabiegi na cellulit

Cellulit to prawdziwa zmora naszych czasów. Problem ten dotyka coraz więcej kobiet i to bez względu na wiek, wagę czy styl życia. Nawet osoby aktywne fizycznie nie są w stanie całkowicie pozbyć się cellulitu i to przy zdrowym trybie życia. Na szczęście istnieje coraz więcej skutecznych sposobów, które są w stanie zadziałać nawet wtedy, gdy tradycyjne metody zawodzą. Z pomocą przychodzi endermologia oraz inne zabiegi, które są w stanie przywrócić skórze gładkość, jędrność i zdrowy wygląd.

Masaż w walce z cellulitem

Zastanawiając się, co to jest endermologia, warto najpierw wyjaśnić, jaka jest rola masażu w walce z cellulitem. Nieestetyczna tkanka tłuszczowa w postaci cellulitu odkłada się najczęściej na udach i pośladkach. U kobiet miejsca te często są słabiej ukrwione, a dopływ tlenu do mięśni ograniczony. Dodatkową przyczyną cellulitu w tych partiach ciała jest słaba produkcja kolagenu przez tkankę łączną. W rezultacie tkanka tłuszczowa odkłada się nierównomiernie, tworząc nieestetyczne grudki. Rolą masażu w walce z cellulitem jest pobudzenie krążenia w miejscach występowania cellulitu oraz rozbicie zgrubień tłuszczowych. Zwykły masaż może jednak nie wystarczyć, dlatego z pomocą przychodzi endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Zabieg ten polega na przykładaniu do wybranej partii ciała specjalnej głowicy, która wyposażona jest w dwie rolki i komorę ssącą. W trakcie przykładania głowicy do skóry „wciągana” jest fałda skórna, która zostaje rolowana w różnych kierunkach, czego efektem jest głęboki masaż tkanki łącznej skóry. Przy wykonywaniu endermologii zakłada się specjalny kombinezon, dzięki czemu zabieg jest higieniczny i nie powoduje uszkodzeń naskórka.

Co zyskasz dzięki zabiegowi endermologii?

Rezultatem endermologii jest poprawa ukrwienia oraz przyśpieszenie metabolizmu tkanki tłuszczowej. Pobudza się także produkcję kolagenu przez tkankę łączną, przez co skóra staje się bardziej jędrna i wygładzona. Endermologia to skuteczny sposób nie tylko na cellulit tłuszczowy, ale i wodny – przeciwdziała obrzękom i nieprawidłowemu gromadzeniu się wody w organizmie. W rezultacie sylwetka zostaje wymodelowana i wyszczuplona, a nieestetyczny cellulit zaczyna znikać. Dużą zaletą endermologii jest również fakt, że jest to metoda całkowicie nieinwazyjna i bezbolesna – dzięki temu usuwanie cellulitu staje się jeszcze łatwiejsze!

Warto jednak pamiętać, że najskuteczniejsze zabiegi na cellulit to takie, których wykonana zostanie cała seria. Pojedyncze podejście lekko ujędrni i wygładzi skórę, ale oczywiście nie da od razu spektakularnych efektów. W przypadku endermologii, najlepsze rezultaty osiągnąć można po serii 10-20 zabiegów, w zależności od indywidualnych predyspozycji.

Inne zabiegi na cellulit

Choć endermologia cieszy się dużą popularnością ze względu na skuteczność i nieinwazyjność zabiegu, istnieją także inne rozwiązania, które mogą pomóc w walce z cellulitem. Jednym z nich jest mezoterapia, która jako sposób na cellulit, polega na wstrzyknięciu substancji, usprawniających krążenie i metabolizm organizmu. Z wkłuwaniem wiąże się także cellulipoliza - między igłami przewodzony jest prąd o niskiej częstotliwości, co również ma zwiększyć krążenie i usprawnić przemianę materii. Inną opcją jest karboksyterapia, która polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, substancji przyśpieszającej spalanie tłuszczu. Choć po zabiegach tych możesz spodziewać się pozytywnych efektów, tak endermologia zdaje się dziś najbardziej uzasadnionym rozwiązaniem w walce z cellulitem. Jest to metoda opierająca się na zewnętrznym działaniu mechanicznym, jednocześnie zaś dająca sygnał organizmowi do poprawy ukrwienia i regeneracji tkanki objętej cellulitem. W ten sposób można spodziewać się nie tylko na szybkich efektów, ale co najważniejsze – ich utrzymania w postaci zgrabnej i jędrnej sylwetki bez szpecącego cellulitu.

Zabiegi na cellulit – jak poprawić ich skuteczność?

W walce z cellulitem liczy się uderzenie z każdej strony. Połącz więc serię zabiegów na cellulit ze zdrową dietą, odpowiednim nawodnieniem organizmu i dużą dawką aktywności fizycznej. Nie musisz stosować wymyślnych diet – sięgaj po zbilansowane, jak najmniej przetworzone posiłki, a szybko odczujesz pozytywne skutki. Za jedną z przyczyn cellulitu uznaje się zatrzymywanie wody w organizmie - aby temu przeciwdziałać, pij jak najwięcej wody. W ten sposób usprawnisz retencję wody w swoim ciele. Uprawiając sport, usprawnisz również krążenie, podkręcisz metabolizm i pobudzisz organizm do spalania komórek tłuszczowych.