Depilacja laserowaDepilacja laserowaDepilacja laserowaDepilacja laserowaDepilacja laserowa

Czasochłonne golenie, ból podczas depilacji, podrażnienia czy wrastające włoski – to wszystko sprawia, że depilacja laserowa, jako metoda usuwania owłosienia, cieszy się coraz to większą popularnością. Decydując się na laserową depilację, możesz pozbyć się niechcianych włosków raz na zawsze. Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się, czy ta metoda sprawdzi się w Twoim przypadku, najlepiej będzie zrozumieć zasady działania depilatora laserowego.

Jak działa depilator laserowy?

Aby przybliżyć metodę działania depilacji laserowej, warto wspomnieć o barwniku zawartym w ludzkich włosach – melaninie. To właśnie melanina pochłania emitowane przez laser łagodne wiązki promieni i przewodzi energię do sąsiadujących tkanek. W rezultacie prowadzi to do zniszczenia mieszka włosowego i komórek, które związane są z powstawaniem nowego włosa – pojedynczy włos wypadnie, a zniszczona struktura uniemożliwi jego ponowne wytworzenie się.

Promieniowanie lasera jest niewielkie, przez co w żadnym wypadku nie jest szkodliwe dla organizmu. Jest ono za to na tyle skuteczne, że jest w stanie usunąć niechciane owłosienie na zawsze. Tutaj warto jednak zwrócić uwagę, że w praktyce nie każdy laser będzie dawał identyczne efekty. Na rynku dostępne są sprzęty, których skuteczność bywa wątpliwa. Do depilacji najczęściej rekomendowany jest laser diodowy Light Sheer, którego wiązki światła przenikają na tyle głęboko w skórę, że jego skuteczność przewyższa inne dostępne rozwiązania. Podczas jednego zabiegu depilacji laserem Light Sheer, można stale usunąć nawet 60% owłosienia. Jednocześnie jest to niezwykle nowoczesny sprzęt, który pozwala na depilację bez ryzyka poparzeń czy innych uszkodzeń skóry.

Niektórzy mogą zastanawiać się jednak, dlaczego nie można pozbyć się skutecznie całego owłosienia za jednym razem. Niestety, trudno jest zlikwidować niechciane owłosienie podczas jednego zabiegu depilacji laserowej, nawet tak efektywnym laserem diodowym Light Sheer. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie włosy są na tym samym etapie rozwoju podczas zabiegu. Depilacja laserowa skutecznie niszczy strukturę włosa, gdy jest on w aktywnej fazie wzrostu (anagenie) – wówczas poprzez melaninę energia z lasera dociera bezpośrednio do macierzy włosa. W innych etapach życia włosa cebulka wraz z włosem oddziela się od brodawki włosowej, przez co utrudniony bądź niemożliwy jest przepływ energii lasera, który zniszczyłby całą strukturę włosa. Dlatego też zabieg depilacji laserowej trzeba powtórzyć kilka razy (najczęściej wystarczą 3-4 zabiegi), w odstępie minimum dwóch miesięcy. Przerwa między zabiegami jest konieczna, aby zregenerować skórę oraz wychwycić kolejne włosy w fazie wzrostu. Mimo skutecznie przeprowadzonej serii zabiegów niektóre struktury włosów mogą się zregenerować, a tym samym zacząć odrastać. Będą to jednak pojedyncze włoski – aby utrzymać pożądany efekt, wystarczy powtórzyć zabieg depilacji laserowej raz w roku lub nawet rzadziej.

Depilacja laserowa – za i przeciw

Laserowe usuwanie owłosienia pozwala raz na zawsze uwolnić się od niechcianych włosków i to z dowolnego miejsca na ciele. Oprócz standardowej depilacji nóg, pach czy okolic bikini, coraz częściej panie decydują się na usunięcie włosków z twarzy, pośladków czy ramion. Co ciekawe, z depilacji laserowej korzystają również mężczyźni, którzy z różnych przyczyn chcą pozbyć się nadmiernego owłosienia na wybranej partii ciała.

Depilacja laserowa nie będzie jednak skuteczną metodą na włosy jasne, które nie posiadają wystarczającej ilości melaniny – w końcu to barwnik jest przewodnikiem energii, której zadaniem jest uszkodzenie struktury włosa. Istnieje również kilka przeciwwskazań, które wykluczają zastosowanie depilatora laserowego. Będą to chociażby: ciąża, nowotwory, infekcje skórne czy przyjmowanie światłouczulających leków.

Pozostała lista przeciwwskazań jest jednak czasowa – to znaczy, że należy je uwzględnić przy przygotowaniu się do pierwszych zabiegów. Przykładowo, depilacji laserowej nie wykonuje się na opaloną skórę, po depilacji mechanicznej czy po stosowaniu peelingów. Wystarczy jednak w odpowiednim czasie zrezygnować z niektórych czynności lub zabiegów, aby móc skorzystać z depilacji laserem.

Dla niektórych cena zabiegów depilacji laserowej może wydawać się zbyt wysoka, szczególnie że należy wykonać kilka powtórzeń. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę efekty i możliwość stałego pozbycia się owłosienia nawet z najbardziej problematycznych miejsc, wszelkie koszty można traktować jako inwestycję. Nie tylko zlikwiduje to wydatki na nieefektywne metody pozbywania się owłosienia, ale także pozwoli na znaczną oszczędność czasu.

Laserowe usuwanie owłosienia w Częstochowie

W naszym salonie laserowego usuwania owłosienia w Częstochowie pozbędziesz się włosków, które do tej pory sprawiały Ci problemy podczas golenia. Masz dosyć jednorazowych maszynek do golenia? A może denerwujesz się, że przed ważnym wyjściem musisz spędzić mnóstwo czasu w łazience? Mamy na to sposób! Depilacja laserem diodowym w Częstochowie to usługa, której szukasz.

Dzięki depilacji laserem diodowym, którą możemy Ci zaproponować, nie tylko poprawisz komfort życia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze. Mimo tego, że koszt takiej usługi może wydawać się wysoki, to warto pamiętać, że wykonanie serii zabiegów pomaga pozbyć się włosków raz na zawsze, a maszynki i kosmetyki do golenia trzeba kupować regularnie. Można zatem powiedzieć, że laserowe usuwanie owłosienia jest dobrą inwestycją.

Depilacja laserowa w Studio Laser Częstochowa

Zabiegi kosmetyki laserowej pozwalają szybko i skutecznie usunąć zbędne owłosienie, a także wiele niedoskonałości i defektów skóry. W naszym częstochowskim salonie oferujemy m.in. zabiegi depilacji, zamykania naczynek i endermologii. Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów, ze względu na szybko zauważalne efekty i wygodę, jaką zapewnia trwałe usunięcie owłosienia. W profesjonalnie wyposażonym gabinecie kosmetyki laserowej w Częstochowie świadczymy usługi depilacyjne na najwyższym poziomie.

Depilacja laserem LightSheer w Częstochowie

W naszej ofercie zabiegów znajdziesz depilację laserem diodowym LightSheer w Częstochowie. Jest to innowacyjne i jak dotąd najbardziej skuteczne urządzenie, które pozwala na wyjątkowo trwałe pozbycie się owłosienia. Przeprowadzane z jego wykorzystaniem zabiegi są w pełni bezpieczne oraz zdecydowanie bardziej efektywne niż te, które wykonywane są przy użyciu tradycyjnych urządzeń.

Wykonywane przez nas depilacje laserem LightSheer w Częstochowie polecane są zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Co warto wiedzieć o zabiegu depilacji laserowej?

Podczas przeprowadzanych w naszym częstochowskim gabinecie zabiegów używamy lasera diodowego LightSheer emitującego wiązkę energii, która trafia wprost do mieszków włosowych. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu i zanika. Już pierwszy zabieg sprawia, że część włosów będących w aktywnej fazie wzrostu nie odrasta. Jednak konieczne jest jego powtórzenie, ponieważ nie wszystkie włosy zawsze znajdują się w tej samej fazie. Aby depilacja laserowa była w pełni skuteczna, należy wykonać kilka serii zabiegów, które przeprowadzamy między innymi w Częstochowie.

Studio Laser
Studio Laser
Studio Laser

Kto może umówić się na depilację laserową w Częstochowie?

Wskazaniem do depilacji laserowej, jaką oferujemy w naszym studio w Częstochowie, jest nadmierne, ciemne i grube owłosienie na różnych partiach ciała. Najczęściej zabiegi przeprowadza się na nogach, w pachwinach i na przedramionach.

Nie wolno poddawać się depilacji laserowej podczas ciąży i karmienia piersią, a także wtedy, gdy skóra jest opalona słońcem lub samoopalaczem. Przeciwwskazaniem do depilacji są również cukrzyca, bliznowiec, łuszczyca, nowotwory skóry oraz infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze.

Skorzystaj z naszej oferty depilacji laserowej w Częstochowie! W przypadku pytań służymy pomocą.

Cennik

Panie / Panowie

190 / 230 zł

Górna warga

150 / 250 zł

Linia biała (1/2 brzucha)

150 / 250 zł

Linia stringów

190 / 230 zł

Brodawki piersiowe

290 / 350 zł

Broda

290 / 300 zł

Szyja

200 / 250 zł

Baki

190 / 250 zł

Policzki

300 / 500 zł

Dekolt / tors

350 / 400 zł

Pośladki

200 / 300 zł

1/2 pośladków

100 / 100 zł

Skronie

250 / 300 zł

Barki

450 zł /    -

Bikini głębokie wraz z linią stringów

380 zł /    -

Bikini standardowe

350 / 400 zł

Przedramiona

350 / 400 zł

Ramiona

450 / 550 zł

Łydki

300 / 350 zł

1/2 łydek

390 / 500 zł

Brzuch

400 / 700 zł

Plecy

270 / 500 zł

1/2 pleców

150 / 200 zł

Dłonie

130 / 130 zł

Kolana

Przy depilacji łydek lub ud kolana GRATIS!

250 / 300 zł

Kark

500 / 650 zł

Uda

300 / 400 zł

1/2 ud

330 / 330 zł

Pachy

200 / 200 zł

Uszy

250 / 250 zł

Lędźwia

Częstochowa

Depilacja laserem diodowym w Poznaniu

Poszukujesz miejsca, które zajmuje się depilacją laserem diodowym w Poznaniu? To świetnie! Zgłoś się do nas, a pomożemy Ci się pozbyć zbędnego owłosienia. Jeśli codzienne golenie pach albo wrastające włoski to problemy, które spędzają Ci sen z powiek, LightSheer w Poznaniu, jakim dysponujemy, z pewnością sprawi, że pożegnasz się z nimi raz na zawsze. Depilacja laserem to zabieg, który jest inwestycją.

Dzięki niemu regularne kupowanie jednorazowych maszynek do golenia, a także kosmetyków do pielęgnacji nie będzie już konieczne. Po przeprowadzeniu serii zabiegów włoski przestaną odrastać, a Ty będziesz cieszyć się gładką skórą. Usuwanie owłosienia za pomocą lasera to również komfort. Dzięki trwałemu efektowi nie musisz się już martwić o to, czy wystarczy Ci czasu, aby przygotować się na imprezę i możesz poświęcić go na przyjemności.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej, jaki oferujemy w Poznaniu?

Depilacja laserowa to bezpieczny zabieg kosmetyczny. Moc lasera działającego powierzchniowo dopasowujemy indywidualnie do każdego Klienta. Jego działanie opiera się na pochłanianiu wiązki światła przez mieszek włosowy, zawierający melaninę, co powoduje jego rozpad i zanik. Usunięcie włosa jest możliwe tylko w aktywnej fazie wzrostu, a raz zniszczony mieszek już się nie odbudowuje. Jeśli więc chcesz skutecznie uporać się z uciążliwym owłosieniem, zalecana jest depilacja laserowa – przeprowadzimy ją dla Ciebie w naszym poznańskim gabinecie.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej w Studio Laser Poznań?

Przeprowadzamy zabiegi depilacji laserowej w Poznaniu, których efektem jest trwałe i skuteczne pozbycie się owłosienia. Możemy pochwalić się 21-letnim doświadczeniem, ponadto dysponujemy profesjonalnym sprzętem, w tym innowacyjnym laserem diodowym, który charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością i precyzją działania. Depilacja może być przeprowadzona niemal w każdym miejscu na ciele – jest to metoda w pełni bezpieczna.

Podczas wykonywania zabiegów laserowego usuwania owłosienia w Poznaniu przywiązujemy szczególną wagę do przestrzegania zasad higieny i sterylności, a nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści, którzy mają ogrom wiedzy teoretycznej i praktycznej. Przed każdym zabiegiem przeprowadzamy wywiad z pacjentem, a następnie, na podstawie indywidualnych potrzeb i oczekiwań, przygotowujemy spersonalizowaną ofertę.

Przygotowanie do zabiegu laserowego usuwania owłosienia w Poznaniu

Przed wykonaniem depilacji laserowej w naszym poznańskim studio poprosimy Cię o ogolenie na gładko miejsca, które poddajemy zabiegowi. Na początku czeka Cię wizyta u naszego kosmetologa, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania oraz określi Twój fototyp skóry. Czynność ta ułatwia dopasowanie energii lasera w celu uzyskania najlepszych rezultatów, bez ryzyka podrażnień.

Studio Laser
Studio Laser
Studio Laser

Kto może poddać się laserowej depilacji w naszym poznańskim studio?

Depilacja laserowa przeznaczona jest dla osób, które borykają się z nadmiernym i wstydliwym owłosieniem. Uzasadniona jest zwłaszcza w przypadku problemów hormonalnych, gdy konwencjonalne metody walki z owłosieniem nie przynoszą rezultatu. Na zabieg do naszego poznańskiego gabinetu zapraszamy również osoby o wrażliwej skórze, która źle reaguje na klasyczną depilację. Jest to więc metoda dla wszystkich, którzy chcą skutecznie pozbyć się owłosienia.

Mimo że zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny, powinny go unikać kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na bielactwo i łuszczycę. Istnieje również czasowe przeciwwskazanie do wykonania zabiegu u osób ze świeżą opalenizną, stosujących kremy z retinolem, zażywających leki światłoczułe i retinoidy, a także używających ziół światłouczulających, takich jak dziurawiec lub nagietek. Jeśli podczas konsultacji w Poznaniu kosmetolog nie stwierdzi żadnych przeszkód, depilacja laserowa może się odbyć.

Poznaj naszą ofertę i przyjdź do gabinetu Studio Laser w Poznaniu!

Cennik

Panie / Panowie

190 / 230 zł

Górna warga

150 / 250 zł

Linia biała (1/2 brzucha)

150 / 250 zł

Linia stringów

190 / 230 zł

Brodawki piersiowe

290 / 350 zł

Broda

290 / 300 zł

Szyja

200 / 250 zł

Baki

190 / 250 zł

Policzki

300 / 500 zł

Dekolt / tors

350 / 400 zł

Pośladki

200 / 300 zł

1/2 pośladków

100 / 100 zł

Skronie

250 / 300 zł

Barki

450 zł /    -

Bikini głębokie wraz z linią stringów

380 zł /    -

Bikini standardowe

350 / 400 zł

Przedramiona

350 / 400 zł

Ramiona

450 / 550 zł

Łydki

300 / 350 zł

1/2 łydek

390 / 500 zł

Brzuch

400 / 700 zł

Plecy

270 / 500 zł

1/2 pleców

150 / 200 zł

Dłonie

130 / 130 zł

Kolana

Przy depilacji łydek lub ud kolana GRATIS!

250 / 300 zł

Kark

500 / 650 zł

Uda

300 / 400 zł

1/2 ud

330 / 330 zł

Pachy

200 / 200 zł

Uszy

250 / 250 zł

Lędźwia

Poznań

Depilacja laserowa w Warszawie

Chcesz wykonać depilację laserową w Warszawie, ale nie wiesz, gdzie ją wykonać? Chętnie Ci pomożemy. Świadczymy profesjonalne usługi, dzięki którym skutecznie pozbędziesz się zbędnego owłosienia. Oferowane przez nas laserowe usuwanie owłosienia w Warszawie to zabieg z wykorzystaniem najnowocześniejszych sprzętów, który jest całkowicie bezpieczny. To inwestycja w większy komfort życia i lepsze samopoczucie – laser jest na tyle skuteczny, że nie musisz obawiać się o to, iż w pachwinach czy na nogach pojawi się nieestetyczne owłosienie, które przeszkodzi w założeniu wybranego stroju. Po wykonaniu serii zabiegów możesz zapomnieć o jednorazowych maszynkach, które często powodowały podrażnienia na Twojej skórze, oraz o wrastających włoskach.

Depilacja laserowa na warszawskim Gocławiu

Zajmujemy się profesjonalną depilacją laserową na Gocławiu w Warszawie. Zachęcamy jednak do zapoznania się z naszą ofertą osoby z całej Warszawy, a także jej okolic. Wykonywanie zabiegów LightSheer w Warszawie to jedna z usług, w których się specjalizujemy. Możemy zaproponować serię zabiegów (przeciętnie są to 3–4 zabiegi), które należy przeprowadzać w odstępach czasowych minimum co 12 tygodni (co około 2 miesiące). Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, przeprowadzimy z Tobą szczegółowy wywiad, aby określić, czy zabieg jest dla Ciebie bezpieczny i jakie efekty dzięki niemu uzyskasz, a później chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej w Warszawie?

Depilacja laserowa wykonywana w naszym warszawskim gabinecie polega na emitowaniu energii, która za pomocą barwnika melaniny transportowana jest do mieszków włosowych. W konsekwencji struktura włosa zostaje zniszczona i zanika. Z każdym zabiegiem coraz większa liczba włosów ulega wykruszeniu aż do uzyskania pożądanego efektu.

Jak przygotować się do zabiegu laserowego usuwania owłosienia w Warszawie?

Osobom przygotowującym się do zabiegu depilacji laserowej w naszym studio w Warszawie przypominamy, że powinny zrezygnować ze stosowania innych form depilacji długotrwałej takich jak używanie wosku czy pasty cukrowej. Na 4–6 tygodni przed planowanym zabiegiem nie należy wykonywać peelingu. Depilacja laserowa powinna być poprzedzona usunięciem zbędnego owłosienia przy pomocy klasycznej maszynki do golenia. Zaleca się, aby czynność ta została wykonana w dniu zabiegu. Skóra powinna być czysta – bez balsamu, kremu czy antyperspirantu.
Studio Laser
Studio Laser
Studio Laser

Skorzystaj z depilacji laserowej w Warszawie!

Jeśli zależy ci na trwałym usunięciu owłosienia, serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów zlokalizowanych w samym centrum stolicy oraz na Gocławiu. Depilacji laserowej w Warszawie warto poddać się również w przypadku hirsutyzmu, czyli wystąpienia owłosienia typu męskiego u kobiet. Zabiegi tą metodą wykonujemy także u mężczyzn, których owłosienie jest zbyt obfite.

Depilacja laserowa uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych metod trwałego usuwania owłosienia, istnieją jednak przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży, osób posiadających rozrusznik serca, czy też w sytuacji wystąpienia infekcji bakteryjnej, grzybiczej lub wirusowej. W przypadku wątpliwości nasz wykwalifikowany warszawski zespół odpowie na Twoje wszystkie pytania.
Sprawdź naszą ofertę i umów się na depilację laserową!

Sprawdź naszą ofertę w Warszawie i umów się na depilację laserową!

Cennik

Panie / Panowie

190 / 230 zł

Górna warga

150 / 250 zł

Linia biała (1/2 brzucha)

150 / 250 zł

Linia stringów

190 / 230 zł

Brodawki piersiowe

290 / 350 zł

Broda

290 / 300 zł

Szyja

200 / 250 zł

Baki

190 / 250 zł

Policzki

300 / 500 zł

Dekolt / tors

350 / 400 zł

Pośladki

200 / 300 zł

1/2 pośladków

100 / 100 zł

Skronie

250 / 300 zł

Barki

450 zł /    -

Bikini głębokie wraz z linią stringów

380 zł /    -

Bikini standardowe

350 / 400 zł

Przedramiona

350 / 400 zł

Ramiona

450 / 550 zł

Łydki

300 / 350 zł

1/2 łydek

390 / 500 zł

Brzuch

400 / 700 zł

Plecy

270 / 500 zł

1/2 pleców

150 / 200 zł

Dłonie

130 / 130 zł

Kolana

Przy depilacji łydek lub ud kolana GRATIS!

250 / 300 zł

Kark

500 / 650 zł

Uda

300 / 400 zł

1/2 ud

330 / 330 zł

Pachy

200 / 200 zł

Uszy

250 / 250 zł

Lędźwia

Warszawa Centrum

Warszawa Gocław

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to popularny zabieg mający na celu usunięcie niepożądanego owłosienia. Wiązka promieniowania dociera do głębokich warstw skóry i prowadzi do kontrolowanego podgrzania mieszka włosowego, w efekcie doprowadzając do jego trwałego uszkodzenia i rozpadu. Laser nie wpływa na otaczające tkanki, dzięki czemu może być stosowany nawet na najbardziej wrażliwe części ciała (również na miejsca intymne). W przeciwieństwie do innych metod (depilacja maszynką, depilatorem, woskiem) depilacja laserowa wywołuje trwały efekt. Z uwagi na różne fazy wzrostu włosów, do osiągnięcia w pełni satysfakcjonującego rezultatu, niezbędne jest wykonanie 3-4 powtórzeń.

Depilacja laserowa w Studio Laser

W Studio Laser wykonujemy depilację laserową z wykorzystaniem technologii LightSheer. To nowoczesne, w pełni bezpieczne rozwiązanie, dające doskonałe rezultaty. Już podczas pierwszego zabiegu można usunąć 40-60% owłosienia. Zabieg można wykonywać na różnych partiach ciała i twarzy. Oferujemy możliwość wykonania depilacji porównawczej. Skorzystaj z darmowej usługi próbnej depilacji laserowej wybranego fragmentu ciała, a następnie porównaj efekty z próbą wykonaną w innym salonie.

Depilacja laserem diodowym

Depilacja laserem diodowym jest obecnie najskuteczniejszą metodą trwałego usuwania owłosienia. Mimo wszechobecnie pojawiających się haseł reklamowych, które określają laser aleksandrytowy najnowocześniejszym, z naszych doświadczeń wynika, że wykorzystywane podczas przeprowadzanych przez nas zabiegów lasery pozwalają na osiągnięcie bardzo satysfakcjonujących rezultatów już po 3-4 wizytach. Inne urządzenia zapewniają podobne efekty dopiero po 10-15 sesjach. Efektem depilacji laserem diodowym jest więc nie tylko usunięcie włosów poprzez zniszczenie mieszków, ale również wygładzenie skóry oraz zniwelowanie przebarwień spowodowanych często wrastającymi włoskami. Należy jednak pamiętać, że przy wyborze gabinetu nie można sugerować się tylko rodzajem lasera – kluczowa jest marka oraz długoletnie doświadczenie personelu. Wykonujemy zabiegi depilacji laserem diodowym z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu światowej klasy. Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści z wykształceniem kierunkowym, którzy mają za sobą mnóstwo teoretycznych i praktycznych szkoleń – również tych, które są zalecane przez producentów poszczególnych laserów. Najważniejszą zaletą naszego personelu jest jednak długoletnia praktyka.

Przeciwskazania do zabiegu depilacji laserowej

W trosce o Twoje bezpieczeństwo przed przystąpieniem do depilacji laserowej, prosimy o zapoznanie się z przeciwskazaniami do zabiegu. Umów się na wizytę wyłącznie jeśli spełniasz wszystkie warunki! Przeciwskazaniami do wykonania depilacji laserowej są:
 • ciąża
 • włosy siwe, blond i rude
 • opalenizna(5 tygodniowa z solarium/słoneczna lub 2-tygodniowa wywołana samoopalaczami/kremami brązującymi)
 • terapia miejscowa kremami z retinolem Vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi(3 tygodnie przed zabiegiem)
 • terapia doustna retinoidami – Roaccutane, Izotek(6 miesięcy od zakończenia kuracji)
 • przyjmowanie antybiotyków i leków światłouczulających(2 tygodnie przed zabiegiem)
 • terapia lekami i ziołami światłouwrażliwiającymi(dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1,2, Persen, Deprim, 2 tygodnie przed zabiegiem)
 • depilacja woskiem, depilatorem mechanicznym lub pęsetą(1 miesiąc przed zabiegiem)
 • depilacja kremami chemicznymi(1 tydzień przed zabiegiem)
 • fotoepilacja IPL(1 miesiąc przed zabiegiem)
 • stosowanie peelingów(1 tydzień przed zabiegiem)
 • aktywne infekcje skóry
 • nowotwory i guzy
 • łuszczyca(w fazie aktywnej, w miejscu zmienionym chorobowo)
 • bielactwo(zalecana konsultacja z lekarzem)
 • zdjęcie RTG(1 tydzień przed zabiegiem)

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

 • Skóra do zabiegu powinna zostać ogolona na gładko, najlepiej tego samego dnia w którym został wyznaczony zabieg (tak, aby włosy nie zdążyły odrosnąć).
 • Lasery nie działają na włosy w kolorze siwym, blond i rudym (ze względu na brak melaniny). Jeśli masz wątpliwości w określeniu koloru włosa, prosimy o pozostawienie nieogolonego fragmentu skóry wielkości 2x2cm w celu oceny barwy i grubości włosów.
 • Skóra musi być umyta i nie można jej niczym smarować.
 • Przy depilacji pach prosimy o niestosowanie dezodorantów, antyperspirantów lub dokładne zmycie ich bezpośrednio przed zabiegiem.
 • Przy depilacji okolic twarzy prosimy o dokładne zmycie makijażu, można zrobić to także na miejscu.
 • Jeśli skóra jest bardzo sucha i podrażniona w obrębie depilowanego miejsca, dopuszcza się użycie kremu kojącego lub łagodzącego, co najmniej na 8 godzin przed zabiegiem.
 • Przy depilacji bardzo wrażliwych okolic takich jak pachy i bikini głębokie polecamy skorzystanie z dodatkowego znieczulenia – zamrażacza Active Ice Spray lub kremu Emla. Krem należy nałożyć na minimum 1,5 godziny przed zabiegiem i owinąć depilowane miejsce plastikową folią, można to zrobić samemu lub u nas w gabinecie. Folię zdejmujemy bezpośrednio przed samym zabiegiem.

Zalecenia po zabiegu depilacji

 • Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra może być delikatnie podrażniona. Lekkie zaczerwienienie, obrzęk lub miejscowe strupki znikną samoistnie po kilku dniach.
 • Kolejne zabiegi można przeprowadzać w czasie od 8 do 12 tygodni, w zależności od indywidualnych predyspozycji (zmiana częstotliwości zabiegów może skutkować osiągnięciem gorszych rezultatów).
 • Przez dwa tygodnie po zabiegu należy zrezygnować z opalania (warto stosować filtry UVA i UVB).
 • Skórę należy pielęgnować z zastosowaniem łagodnych środków higienicznych.
 • Zakaz wyrywania włosów.
 • Zakaz stosowania leków i kosmetyków złuszczających do przynajmniej 2 tygodni po zabiegu.
Na 3-4 dni po depilacji laserowej:
 • zakaz stosowania spirytusu, mydła, toników na bazie alkoholu, antyperspirantów aptecznych (np. antidral, etiaxil),
 • zakaz podrażniania skóry, w okolicach w których był wykonywany zabieg,
 • zakaz moczenia depilowanych okolic w gorącej wodzie, wskazane są kąpiele i prysznic wyłącznie w umiarkowanej temperaturze,
 • zakaz chodzenia na basen oraz saunę,
 • należy używać kremu alantan, bepanthen, panthenol lub maści solcoseryl – 2 do 3 razy dziennie.

Ważne rady – nie daj się oszukać

Na polskim rynku działa kilka typów urządzeń do wykonywania depilacji laserowej, jednak nie wszystkie przynoszą takie same efekty w usuwaniu niechcianego owłosienia. Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność co do uczciwości salonu kosmetycznego.
Przekalibrowane głowice Niestety sama marka LightSheer nie jest już gwarancją 100% jakości. W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej laserów z przekalibrowanymi głowicami – co to znaczy? Każda głowica lasera ma określoną żywotność. Bardzo ważne jest, aby w odpowiednim czasie wymienić głowicę na nową. W wielu salonach powszechna staje się praktyka wykonywania zabiegów na starych, zużytych głowicach. Bardzo ciężko rozpoznać taką głowicę – na ekranie lasera może wyświetlać się informacja o mocy 30J, jednak w rzeczywistości będzie ona odpowiadała mocy jedynie 15J. W rezultacie efekt takiego zabiegu będzie dużo słabszy lub nie będzie go wcale.
Szukaj napisu LightSheer Na rynku można spotkać mnóstwo sprzętu do depilacji laserowej, niestety większość to tanie, chińskie podróbki markowego systemu LightSheer. Lasery diodowe LightSheer są najskuteczniejsze i działają najsilniej, co udowodnił szereg badań i testów klinicznych przeprowadzonych w USA. Koniecznie zwróć uwagę czy laser, na którym masz wykonywany zabieg, posiada widoczny napis „LightSheer”. Poniżej przedstawiamy zdjęcia wszystkich modeli laserów LightSheer dostępnych na rynku – porównaj je i nie daj się nabrać na podróbki:
Studio Laser
Studio Laser
Studio Laser
Niepokojąco krótki czas trwania zabiegu
Aby zabieg depilacji laserowej był dokładny i skuteczny, należy poświęcić mu odpowiedni czas. W trakcie zabiegu na ogoloną skórę przykłada się głowicę lasera i oddaje tzw. strzał. Powierzchnia głowicy lasera (ET, ST) ma wielkość 1 cm2 i takiej wielkości jest także wiązka lasera. Głowicę należy przykładać miejsce przy miejscu, centymetr przy centymetrze, aż działaniu lasera zostanie poddana cała depilowana okolica. Przykładowo na głowicach ET i ST depilacja łydek powinna zająć około 1,5 godziny, natomiast ud 2 godziny. Na głowicy XC, która jest dwukrotnie większa, zabieg będzie proporcjonalnie krótszy. Nigdy nie należy przesuwać głowicy po skórze wysmarowanej żelem do usg – zabieg wtedy wydaje się dużo szybszy, ale bardzo niedokładny i może spowodować poparzenia. Jeśli depilacja nóg zajmuje kilkanaście minut, a depilacja całego ciała godzinę, zabieg na pewno nie jest prawidłowo przeprowadzony.
 
Czystość i higiena
Sprzęt, którym wykonuje się zabieg, musi być każdorazowo dokładnie dezynfekowany odpowiednimi środkami. Należy zwrócić uwagę, czy osoba wykonująca depilację laserową korzysta z jednorazowych rękawiczek, a także czy w gabinecie używane są jednorazowe waciki, maszynki, chusteczki, ręczniki i prześcieradła. Sprawdź, czy pomieszczenie jest utrzymane w czystości, a pracownicy są schludni i zadbani. Prawidłowo przestrzegane procedury sanitarne mają na celu zabezpieczenie zarówno klientów, jak i personelu przed niebezpieczeństwem przenoszenia i zarażenia chorobami zakaźnymi oraz podnoszenie jakości świadczonych usług.
 
Cena wykonywanych usług
Zbyt niskie, a także zbyt wysokie ceny depilacji laserowej powinny zwrócić Twoją uwagę. W naszym gabinecie cena zabiegu jest adekwatna do wartości sprzętu, utrzymania higienicznych warunków w salonie, a także wynagrodzenia pracownika. W razie wątpliwości sprawdź ceny w konkurencyjnych salonach cieszących się popularnością i zaufaniem wśród klientów.
 

Przyczyny nadmiernego owłosienia

Oczywiście skłonność do nadmiernego owłosienia może być dziedziczna. Może też wynikać z pochodzenia etnicznego (np. narody południowe i wschodnie mają ciemne włosy i bujniejsze owłosienie). Najczęściej jednak problem ten wynika z zaburzeń gospodarki hormonalnej. U kobiet winą jest nadprodukcja androgenów czyli męskich hormonów płciowych.

Cykl wzrostu włosa

Fazy wzrostu włosa liczone są od momentu, w którym stary włos wypada. Katagen to faza rozpadu komórek korzenia włosa. Etap trwa 2-3 tygodnie. Telogen to faza odpoczynku – włos wypadł, a komórki nie dzielą się. Etap trwa ok. 3 miesięcy. Anagen to faza aktywnego wzrostu. Zajmuje od 2 do 6 lat. Włos przyrasta średnio w tempie 1,2 cm na miesiąc.

FAQ depilacji laserowej

Tutaj zapoznacie się Państwo z najczęściej zadawanymi pytaniami na temat depilacji laserowej. Mamy nadzieję, że choć w pewnym zakresie uda nam się rozwiać wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu z naszymi gabinetami w Warszawie, Poznaniu i Częstochowie, gdzie prowadzimy zapisy na konsultacje osób chcących poddać się depilacji laserowej.