Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek to jeden z najpopularniejszych, bezinwazyjnych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej. Skąd się bierze tak duże zainteresowanie? Współczesny styl życia sprawia, że coraz łatwiej o nieestetyczne, popękane naczynka. Laser to najlepszy sposób, aby się ich pozbyć. To metoda całkowicie bezpieczna, a jednocześnie o wysokiej skuteczności i precyzji działania. Za pomocą lasera w szybki sposób usunąć można rozszerzone naczynka na twarzy, rumień, zaczerwienienia czy „pajączki” na nogach. Co ważne, zamykanie naczynek laserem jest możliwe do przeprowadzenia praktycznie na każdej części ciała – najczęściej jednak realizowane jest na twarzy, na nosie czy też na nogach.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg polegający na naświetlaniu konkretnego fragmentu ciała promieniem lasera i dostarczeniu do rozszerzonego naczynka wiązki światła, która jest następnie pochłaniania przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę. Jednocześnie dochodzi do procesu termolizy, a więc wytworzenia się energii cieplnej, która odparowuje wodę z podgrzanego miejsca. W efekcie ściany naczynka krwionośnego zostają wysuszone i ulegają obumarciu. Potraktowane laserem naczynko staje się od razu bledsze. Całkowite usunięcie naczynka następuje po wchłonięciu go przez organizm.

Efekty po zabiegu usuwania naczynek

Laserowe zamykanie naczynek i innych zmian na twarzy czy też usuwanie pajączków na nogach to zabiegi bezpieczne i właściwie bezbolesne. W trakcie zabiegu odczuwać można jedynie delikatne ukłucia ciepła. Mniejsze naczynka mogą wchłonąć się zaraz po zabiegu. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian, zabieg laserowego zamykania trzeba powtórzyć kilka razy. Zaczerwienienie lub niewielki obrzęk, jakie pojawiają się bezpośrednio po zabiegu, znikają całkowicie od kilku do kilkunastu godzin po kontakcie z laserem.

Dlaczego i jak powstają rozszerzone naczynia krwionośne?

Ponad 60% populacji dotyka problem pajączków i rozszerzonych naczyń krwionośnych. Powodów powstawania tych nieestetycznych zmian skórnych jest całe mnóstwo. Najczęstsze z nich to predyspozycje genetyczne, czynniki zewnętrzne, niewłaściwa pielęgnacja skóry, a także stosowane leki. Typowym, klinicznym objawem zaburzenia jest tutaj rumień, potocznie zwany zaczerwienieniem. W początkowych fazach nieestetyczny rumień zanika, jednak z wiekiem utrwala się, aż wreszcie zostaje na skórze na zawsze.

A jak dochodzi do powstawania tzw. pajączków? Otóż niektóre naczynia krwionośne są zbyt słabe, by wytrzymać ciśnienie krwi. Rozszerzają się i stają się widoczne przez skórę. To, co popularnie nazywamy pajączkami, w medycynie nosi miano teleangiektazji. Zjawisko to najczęściej występuje na twarzy, nogach, szyi oraz dekolcie. Pajączki mogą mieć zabarwienie jasnoczerwone, bordowe, a nawet fioletowe.

Jeśli nasze żyły są szczególnie osłabione, możemy być narażeni także na powstawania naczyniaków (hemangioma), które pojawiają się głównie na nogach. Dla każdego z wymienionych problemów skutecznym, a zarazem w pełni bezpiecznym rozwiązaniem jest laserowe zamykanie naczynek.

Kiedy warto wykonać zabieg usuwania naczynek?

Jak już wspomnieliśmy, zastosowanie lasera w zabiegu zamykania naczynek i usuwaniu pajączków to rozwiązanie wysoce skuteczne i w pełni bezpieczne. Znakomite rezultaty i bezpieczeństwo idą jednak w parze także z wieloma innymi zaletami przedstawianej metody.

Otóż dzięki temu, że laser wyposażony został w dodatkowy system chłodzenia głowicy, przeprowadzany zabieg jest w większości przypadków bezbolesny dla pacjentów, oraz – co jest jego największym atutem – nie parzy skóry. Zabiegi laserowego zamykania naczynek mogą być wykonywane na większości typów skóry twarzy i ciała, nawet tej opalonej. Rekonwalescencja ma tutaj wyjątkowo szybki przebieg, a znakomite efekty widoczne są już po kilku zabiegach i mają charakter długofalowy lub trwały.

Pamiętaj, że laserowe zamykanie naczynek krwionośnych wymaga najczęściej od 1 do 3 zabiegów rozłożonych w czasie kilku miesięcy. Jest to uzależnione od ilości, koloru, średnicy oraz głębokości położenia naczyń.

Podstawowymi przesłankami do przeprowadzenia zabiegu laserowego zmykania naczynek są:

  • niewielkie uszkodzenia naczyniowe,
  • rozszerzone światło małych naczynek,
  • trądzik różowaty,
  • nadmierne czerwienienie,
  • choroby żył nóg.

Usuwanie naczynek w Studio Laser

W Studio Laser wykonujemy usługę zamykania naczynek wykorzystując wysokiej jakości, innowacyjny sprzęt: IPL Quantum SR. Zaawansowana technologia w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem naszych specjalistów stanowi gwarancję znakomitych rezultatów. Dzięki dostępności zróżnicowanych urządzeń jesteśmy w stanie dostosować ich parametry do indywidualnie do klienta i jego zmian naczyniowych. Poradzimy sobie nawet z najbardziej uporczywymi zmianami! Przystępna cena zabiegów w połączeniu z ich wysoką skutecznością sprawia, że nasza oferta jest niezwykle konkurencyjna!

PRZED ZABIEGIEM

usuwanie przebarwień - przed zabiegiem

PO ZABIEGU

usuwanie przebarwień - efekt po zabiegu

PRZED ZABIEGIEM

usuwanie naczynek ze skóry - przed zabiegiem

PO ZABIEGU

laserowe zamykanie naczynek - efekt

IPL Quantum SR

Istotę laserowego zamykania naczynek (fotoregeneracji) w przypadku systemu IPL Quantum SR stanowi zastosowanie intensywnego, niespójnego światła pulsującego (IPLTM) o niskiej fluencji, które pozwala na odnowę skóry bez odparowania tkanki. Jest to metoda skuteczna zarówno podczas usuwania naczynek płytszych na twarzy, jak i tych głębszych zmian obejmujących większą powierzchnię, np. żylaków na nogach, żył siateczkowatych czy też dużych skupisk pajączków.

IPL kieruje na zmienione chorobowo miejsce wiązkę światła o dokładnie określonych parametrach, dzięki czemu możliwe jest działanie w obrębie danej tkanki. Naczynie krwionośne zostaje zniszczone od wewnątrz pod wpływem działania energii świetlnej emitowanej z IPL, która zostaje pochłonięta przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę). W ten sposób krew ścina się lub odparowuje. Jest to tak zwane kontrolowane oparzenie (fototermoliza selektywna). Zniszczone naczynie samoczynnie zostaje usunięte z organizmu.

PRZED ZABIEGIEM

laserowe zamykanie naczynek - przed zabiegiem

PO ZABIEGU

laserowe zamykanie naczynek - po zabiegu

Na korzyść wykonania zabiegu zamykania naczynek pacjenci zaliczają krótki czas rekonwalescencji, brak bólu, a także znaczną poprawę już po kilku zabiegach.

Dodatkowo są one niezwiązane z odparowaniem tkanki. Opracowana procedura powoduje satysfakcję pacjenta, pożądane rezultaty długofalowe oraz minimalizuje skutki uboczne.

PRZED ZABIEGIEM

laserowe usuwanie przebarwień - efekt po zabiegu

PO ZABIEGU

laserowe usuwanie przebarwień - przed zabiegiem


Zobrazowanie działania IPL Quantum SR