Strona głównaZamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek

Tego jeszcze nie było. Oferujemy unikalne systemy do laserowego zamykania naczynek na twarzy i całym ciele. Zobacz sam i oceń wyjątkowość naszych sprzętów. Efekty są oszałamiające.

Laserowe usuwanie naczynek polega na poddawaniu skóry wiązce światła, która dociera do żył i tam jest absorbowana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę. W procesie termolizy dochodzi do wytworzenia energii cieplnej, która odparowuje wodę, a następnie prowadzi do wysuszenia i obumarcia ścian naczynia krwionośnego. Wkrótce, uszkodzone naczynko zostaje całkowicie wchłonięte przez organizm. Niewielkie pajączki znikają praktycznie od razu. Bardziej zaawansowane zmiany wymagają kilku powtórzeń laseroterapii. Usuwanie naczynek, zamykanie pajączków i innych zmian skórnych na twarzy, nogach, czy całym ciele, powodowanych nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krwionośnego tą metodą jest w pełni bezpieczne i w zasadzie bezbolesne. Zaczerwienienie lub niewielki obrzęk po zabiegu znika całkowicie w ciągu kilkunastu godzin. Metoda sprawdza się również w eliminowaniu naczyniaków i zmian po trądziku różowatym. Zapraszamy do poznania pełni możliwości rozwiązań dostępnych w gabinetach Studio Laser w Warszawie.

W naszej ofercie posiadamy bardzo zróżnicowany sprzęt do zamykania naczynek i pajączków:

 • Laser ND:YAG GEMINI KTP
 • IPL Quantum SR

Dzięki tym innowacyjnym technologiom uzyskujemy niesamowite rezultaty w walce z rozszerzonymi naczyniami. Posiadamy zróżnicowane zaplecze sprzętowe, dzięki czemu bez problemu możemy dopasować technologię do indywidualnych potrzeb i typu skóry danej osoby. Wybierając dany sprzęt, bierzemy pod uwagę m.in. głębokość, na jakiej znajduje się naczynie, kolor skóry, rodzaj powierzchni oraz średnicę, kolor i rozległość naczyń. Dzięki temu usuwanie naczynek w Studio Laser jest w pełni bezpieczne i skuteczne.

 


Wskazania do zabiegu laserowego usuwania naczynek:

niewielkie uszkodzenia naczyniowe

rozszerzone światło małych naczynek

trądzik różowaty

nadmierne czerwienienie

choroby żył nóg

Pajączki i rozszerzone naczynia krwionośne to obecnie problem ponad 60% populacji.

Przyczyn tego defektu jest wiele. Na ogół wśród najważniejszych wymienia się predyspozycje genetyczne, czynniki zewnętrzne, niewłaściwą pielęgnację skóry czy zażywane leki. Typowym, klinicznym objawem tego zaburzenia jest rumień, potocznie zwany zaczerwienieniem. W początkowych fazach rumień zanika, jednak z wiekiem utrwala się, aż wreszcie zostaje na skórze na zawsze.

 

Jak dochodzi do powstawania tzw. pajączków? Niektóre naczynka krwionośne są zbyt słabe, by wytrzymać ciśnienie krwi. Rozszerzają się i stają się widoczne przez skórę. To, co popularnie nazywamy pajączkami, w medycynie nosi miano teleangiektazji. Zjawisko to najczęściej występuje na twarzy, nogach, szyi oraz dekolcie. Pajączki mogą mieć zabarwienie jasnoczerwone, bordowe, a nawet fioletowe.

U osób o osłabionych żyłach oprócz teleangiektazji dochodzi często do powstawania naczyniaków (hemangioma), najczęściej na nogach. Zarówno przy jednym, jak i przy drugim problemie, pomocna okaże się laseroterapia. To skuteczna metoda zamykania naczynek i usuwania widocznych już zmian. Pamiętajmy jednak, że w celu zapobiegania powstawaniu kolejnych, należy odpowiednio pielęgnować skórę.

PRZED ZABIEGIEM

Zamykanie naczynek przed zabiegiem

PO 4 ZABIEGACH

Zamykanie naczynek po 4 zabiegach

Laser Gemini Nd:Yag KTP

to zaawansowany technologicznie system laserowy. Zamyka i usuwa popękane naczynka o różnej średnicy nawet do 4 mm, co daje nam szerokie spektrum działania. W technologii lasera Gemini zastosowano dwie długości fali tzn. 532nm oraz 1064nm. Dzięki temu oddziałuje on na różnego rodzaju naczynia umiejscowione na różnej głębokości i o różnym kolorze.

Laser wyposażony został w dodatkowy system chłodzenia głowicy, który zapewnia komfort podczas zabiegu i w większości przypadków jest bezbolesny oraz – co jest jego największym atutem – nie parzy skóry. Zabiegi mogą być wykonywane na większości typów skóry twarzy i ciała, nawet tej opalonej.

PRZED ZABIEGIEM

Naczynka przed zabiegiem

PO 3 ZABIEGACH

Naczynka po zabiegu

IPL Quantum SR

Istotę laserowego zamykania naczynek (fotoregeneracji) w przypadku tego systemu stanowi zastosowanie intensywnego, niespójnego światła pulsującego (IPLTM) o niskiej fluencji, które pozwala na odnowę skóry bez odparowania tkanki. Jest to metoda skuteczna zarówno podczas usuwania naczynek płytszych na twarzy, jak i tych głębszych zmian obejmujących większą powierzchnię, np. żylaków na nogach, żył siateczkowatych czy też dużych skupisk pajączków.

IPL kieruje na zmienione chorobowo miejsce wiązkę światła o dokładnie określonych parametrach, dzięki czemu możliwe jest działanie w obrębie danej tkanki. Naczynie krwionośne zostaje zniszczone od wewnątrz pod wpływem działania energii świetlnej emitowanej z IPL, która zostaje pochłonięta przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę). W ten sposób krew ścina się lub odparowuje. Jest to tak zwane kontrolowane oparzenie (fototermoliza selektywna). Zniszczone naczynie samoczynnie zostaje usunięte z organizmu.

Laserowe zamykanie poszerzonych naczynek krwionośnych wymaga od 1 do 3 zabiegów rozłożonych w czasie kilku miesięcy. Jest to uzależnione od ilości, koloru, średnicy oraz głębokości położenia naczyń. Duże naczynia lub duża powierzchnia ich występowania skutkuje pojawieniem się siniaka, zaczerwienienia lub obrzęku, który znika w ciągu kilku godzin lub dni.

PRZED ZABIEGIEM

Naczynia krwionośne przed zabiegiem

PO 3 ZABIEGACH

Naczynia po 3 zabiegach

Na korzyść wykonania zabiegu zamykania naczynek pacjenci zaliczają krótki czas rekonwalescencji, brak bólu, a także znaczną poprawę już po kilku zabiegach.

Dodatkowo są one niezwiązane z odparowaniem tkanki. Opracowana procedura powoduje satysfakcję pacjenta, pożądane rezultaty długofalowe oraz minimalizuje skutki uboczne.

PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem - naczynka

PO 4 ZABIEGACH

Po 4 zabiegach

Zobrazowanie działania IPL Quantum SR

IPL Quantum SR 1
IPL Quantum SR 2
IPL Quantum SR 3

Zapraszamy do zapoznania się z filmem na temat zabiegu laserowego zamykania naczynek:

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego zamykania naczynek:

 • ciąża
 • opalanie do miesiąca przed zabiegiem
 • stosowanie samoopalaczy
 • przyjmowanie ziół i leków światłouczulających (dziurawiec, nagietek)
 • przyjmowanie B-karotenu
 • stosowanie kremu z retinolem
 • bielactwo, cukrzyca
 • infekcja w miejscu, które ma być poddane zabiegowi
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, aspiryny
 • problem z krzepliwością krwi oraz skłonności do blizn

Zalecenia po zabiegu laserowego zamykania naczynek:

 • Nie można wystawiać skóry na słońce lub korzystać z solarium przez miesiąc po zabiegu lub dłużej;
 • Należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi, stosując wysokie filtry;
 • Nie można stosować na skórę środków wysuszających oraz drażniących przez kilka dni po zabiegu;
 • Zakaz przegrzewania skóry np. w saunie lub w gorącej kąpieli;
 • Nie należy wykonywać czynności podnoszących ciśnienie krwi oraz zwiększających ryzyko urazu;
 • Zaleca się używanie maści przyspieszających gojenie;
 • Bardzo ważne jest, by odpowiednio zadbać o pielęgnację skóry naczynkowej. Polecamy odpowiednie kosmetyki/kosmeceutyki, które zarazem wzmacniają oraz obkurczają naczynia krwionośne;
 • Wskazane jest uzupełnienie niedoborów witaminowych (B2, PP i C);
 • Należy unikać zimna oraz wilgoci;
 • Konieczne jest stosowanie kremów ochronnych w okresie jesienno-zimowym.

Na laserowe zamykanie naczynek zapraszamy do naszych gabinetów w Warszawie, Poznaniu i Częstochowie.

Warszawa Centrum

Aleje Jerozolimskie 31 lok. 21

00-508 Warszawa

tel. +48 22 629 55 59

kom. +48 604 253 453

Warszawa Gocław

ul. Kakowskiego 5

04-042 Warszawa

tel. +48 22 810 04 94

kom. +48 604 252 652

Częstochowa

ul. Waszyngtona 58 lok. 1

42-217 Częstochowa

tel. +48 34 367 15 93

kom. +48 604 261 661