Strona głównaZamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek

Tego jeszcze nie było. Oferujemy unikalne systemy do laserowego zamykania naczynek na twarzy i całym ciele. Zobacz sam i oceń wyjątkowość naszych sprzętów. Efekty są oszałamiające.

Laserowe zamykanie naczynek to obecnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej. Czemu zawdzięcza ową popularność? Otóż zamykanie naczynek laserem to przede wszystkim najbardziej skuteczna i w pełni bezpieczna metoda eliminacji nieestetycznych „pajączków”, zaczerwienienia oraz rumienia. Co ważne, ten wysoce efektywny zabieg możliwy jest do wykonywania na praktycznie każdej części ciała – laserowe zamykanie naczynek realizowane jest zatem na twarzy, na nosie, czy też na nogach.

W naszych gabinetach kosmetyki laserowej Studio Laser zlokalizowanych w miastach Warszawa, Poznań i Częstochowa, oferujemy unikalne systemy do laserowego zamykania naczynek zarówno na twarzy, jak i całym ciele.  Zobacz sam i oceń skuteczność i bezpieczeństwo sprzętu, jakim się posługujemy oraz profesjonalizm naszego personelu. Efekty są oszałamiające. A konkurencyjna cena zabiegu z pewnością będzie dla Ciebie miłym zaskoczeniem.

Laserowe usuwanie naczynek – na czym dokładnie polega zabieg?

Laserowe usuwanie naczynek polega na poddawaniu skóry wiązce światła, która dociera do żył i tam jest absorbowana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę. W procesie termolizy dochodzi do wytworzenia energii cieplnej, która odparowuje wodę, a następnie prowadzi do wysuszenia i obumarcia ścian naczynia krwionośnego. Wkrótce uszkodzone naczynko zostaje całkowicie wchłonięte przez organizm. Usuwanie pajączków niewielkich rozmiarów przebiega niemal natychmiastowo. Bardziej zaawansowane zmiany wymagają kilku powtórzeń laseroterapii.

Laserowe usuwanie naczynek, zamykanie pajączków i innych zmian skórnych na twarzy, nogach, czy całym ciele, będących wynikiem nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu krwionośnego, jest w pełni bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Zaczerwienienie lub niewielki obrzęk, jakie pojawiają się bezpośrednio po zabiegu, znikają całkowicie w ciągu kilkunastu następnych godzin. Warto tutaj dodać, że kosmetyka laserowa znakomicie sprawdza się także w eliminowaniu naczyniaków oraz zmian powstałych po trądziku różowatym.

Serdecznie zachęcamy do poznania pełni możliwości, jakich dostarcza innowacyjna kosmetyka laserowa, dostępna w gabinetach Studio Laser w Warszawie, Poznaniu i Częstochowie.

Zamykanie naczynek i usuwanie pajączków – w zabiegach wykorzystujemy jedynie najlepszy sprzęt i nowoczesne technologie

Zabiegi zamykania naczynek realizujemy przy wykorzystaniu wysokiej klasy innowacyjnego sprzętu, tj.:

 • Laser ND:YAG GEMINI KTP
 • IPL Quantum SR

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii uzyskujemy znakomite rezultaty w walce z rozszerzonymi naczyniami. Dysponując zróżnicowanym sprzętem możemy z kolei dopasować technologię do indywidualnych potrzeb i typu skóry danej osoby.


Laserowe usuwanie naczynek – wskazania do zabiegu

Podstawowymi przesłankami do przeprowadzenia zabiegu laserowego zmykania naczynek są:

 • niewielkie uszkodzenia naczyniowe
 • rozszerzone światło małych naczynek
 • trądzik różowaty
 • nadmierne czerwienienie
 • choroby żył nóg

Pajączki i rozszerzone naczynia krwionośne to obecnie problem ponad 60% populacji.

A przyczyn tych szczególnie nieestetycznych zmian skórnych jest wiele. Najczęstsze z nich to predyspozycje genetyczne, czynniki zewnętrzne, niewłaściwa pielęgnacja skóry, a także stosowane leki. Typowym, klinicznym objawem zaburzenia jest tutaj rumień, potocznie zwany zaczerwienieniem. W początkowych fazach nieestetyczny rumień zanika, jednak z wiekiem utrwala się, aż wreszcie zostaje na skórze na zawsze.

A jak dochodzi do powstawania tzw. pajączków? Otóż niektóre naczynia krwionośne są zbyt słabe, by wytrzymać ciśnienie krwi. Rozszerzają się i stają się widoczne przez skórę. To, co popularnie nazywamy pajączkami, w medycynie nosi miano teleangiektazji. Zjawisko to najczęściej występuje na twarzy, nogach, szyi oraz dekolcie. Pajączki mogą mieć zabarwienie jasnoczerwone, bordowe, a nawet fioletowe.

Jeśli nasze żyły są szczególnie osłabione, możemy być narażeni także na powstawania naczyniaków (hemangioma), które pojawiają się głównie na nogach. Dla każdego z wymienionych problemów skutecznym, a zarazem w pełni bezpiecznym rozwiązaniem jest zastosowanie laseroterapii.

Dlaczego warto zdecydować się na laseroterapię?

Jak już wspomnieliśmy, zastosowanie lasera w zabiegu zamykania naczynek i usuwaniu pajączków to rozwiązanie wysoce skuteczne i w pełni bezpieczne. Znakomite rezultaty i bezpieczeństwo idą jednak w parze także z wieloma innymi zaletami przedstawianej metody.

Otóż dzięki temu, że laser wyposażony został w dodatkowy system chłodzenia głowicy, przeprowadzany zabieg jest w większości przypadków bezbolesny dla pacjentów, oraz – co jest jego największym atutem – nie parzy skóry. Zabiegi laserowego zamykania naczynek mogą być wykonywane na większości typów skóry twarzy i ciała, nawet tej opalonej. Rekonwalescencja ma tutaj wyjątkowo szybki przebieg, a znakomite efekty widoczne są już po kilku zabiegach i mają charakter długofalowy lub trwały.

Pamiętaj, że laserowe zamykanie naczynek krwionośnych wymaga najczęściej od 1 do 3 zabiegów rozłożonych w czasie kilku miesięcy. Jest to uzależnione od ilości, koloru, średnicy oraz głębokości położenia naczyń.

PRZED ZABIEGIEM

Zamykanie naczynek przed zabiegiem

PO 4 ZABIEGACH

Zamykanie naczynek po 4 zabiegach

Laser Gemini Nd:Yag KTP

to zaawansowany technologicznie system laserowy. Zamyka i usuwa popękane naczynka o różnej średnicy nawet do 4 mm, co daje nam szerokie spektrum działania. W technologii lasera Gemini zastosowano dwie długości fali tzn. 532nm oraz 1064nm. Dzięki temu oddziałuje on na różnego rodzaju naczynia umiejscowione na różnej głębokości i o różnym kolorze.

Laser wyposażony został w dodatkowy system chłodzenia głowicy, który zapewnia komfort podczas zabiegu i w większości przypadków jest bezbolesny oraz – co jest jego największym atutem – nie parzy skóry. Zabiegi mogą być wykonywane na większości typów skóry twarzy i ciała, nawet tej opalonej.

PRZED ZABIEGIEM

Naczynka przed zabiegiem

PO 3 ZABIEGACH

Naczynka po zabiegu

IPL Quantum SR

Istotę laserowego zamykania naczynek (fotoregeneracji) w przypadku tego systemu stanowi zastosowanie intensywnego, niespójnego światła pulsującego (IPLTM) o niskiej fluencji, które pozwala na odnowę skóry bez odparowania tkanki. Jest to metoda skuteczna zarówno podczas usuwania naczynek płytszych na twarzy, jak i tych głębszych zmian obejmujących większą powierzchnię, np. żylaków na nogach, żył siateczkowatych czy też dużych skupisk pajączków.

IPL kieruje na zmienione chorobowo miejsce wiązkę światła o dokładnie określonych parametrach, dzięki czemu możliwe jest działanie w obrębie danej tkanki. Naczynie krwionośne zostaje zniszczone od wewnątrz pod wpływem działania energii świetlnej emitowanej z IPL, która zostaje pochłonięta przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę). W ten sposób krew ścina się lub odparowuje. Jest to tak zwane kontrolowane oparzenie (fototermoliza selektywna). Zniszczone naczynie samoczynnie zostaje usunięte z organizmu.

Laserowe zamykanie poszerzonych naczynek krwionośnych wymaga od 1 do 3 zabiegów rozłożonych w czasie kilku miesięcy. Jest to uzależnione od ilości, koloru, średnicy oraz głębokości położenia naczyń. Duże naczynia lub duża powierzchnia ich występowania skutkuje pojawieniem się siniaka, zaczerwienienia lub obrzęku, który znika w ciągu kilku godzin lub dni.

PRZED ZABIEGIEM

Naczynia krwionośne przed zabiegiem

PO 3 ZABIEGACH

Naczynia po 3 zabiegach

Na korzyść wykonania zabiegu zamykania naczynek pacjenci zaliczają krótki czas rekonwalescencji, brak bólu, a także znaczną poprawę już po kilku zabiegach.

Dodatkowo są one niezwiązane z odparowaniem tkanki. Opracowana procedura powoduje satysfakcję pacjenta, pożądane rezultaty długofalowe oraz minimalizuje skutki uboczne.

PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem - naczynka

PO 4 ZABIEGACH

Po 4 zabiegach

Zobrazowanie działania IPL Quantum SR

IPL Quantum SR 1
IPL Quantum SR 2
IPL Quantum SR 3

Zapraszamy do zapoznania się z filmem na temat zabiegu laserowego zamykania naczynek:

Laserowe zamykanie naczynek - przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Podstawowymi elementami wykluczającymi możliwość wykonania zabiegu laserowego zamykania naczynek są:

 • ciąża
 • opalanie do miesiąca przed zabiegiem
 • stosowanie samoopalaczy
 • przyjmowanie ziół i leków światłouczulających (dziurawiec, nagietek)
 • przyjmowanie B-karotenu
 • stosowanie kremu z retinolem
 • bielactwo, cukrzyca
 • infekcja w miejscu, które ma być poddane zabiegowi
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, aspiryny
 • problem z krzepliwością krwi oraz skłonności do blizn

Jakie zalecenie obowiązują po wykonaniu zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Po poddaniu się zabiegowi, jakim jest laserowe zamykanie naczynek, należy pamiętać iż:

 • Nie można wystawiać skóry na słońce lub korzystać z solarium przez miesiąc po zabiegu lub dłużej;
 • Należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi, stosując wysokie filtry;
 • Nie można stosować na skórę środków wysuszających oraz drażniących przez kilka dni po zabiegu;
 • Zakaz przegrzewania skóry np. w saunie lub w gorącej kąpieli;
 • Nie należy wykonywać czynności podnoszących ciśnienie krwi oraz zwiększających ryzyko urazu;
 • Zaleca się używanie maści przyspieszających gojenie;
 • Bardzo ważne jest, by odpowiednio zadbać o pielęgnację skóry naczynkowej. Polecamy odpowiednie kosmetyki/kosmeceutyki, które zarazem wzmacniają oraz obkurczają naczynia krwionośne;
 • Wskazane jest uzupełnienie niedoborów witaminowych (B2, PP i C);
 • Należy unikać zimna oraz wilgoci;
 • Konieczne jest stosowanie kremów ochronnych w okresie jesienno-zimowym.

Serdecznie zapraszamy na laserowe zamykanie naczynek do naszych gabinetów w miastach: Warszawa, Poznań i Częstochowa.

Częstochowa

Studio Laser

ul. Waszyngtona 58 lok. 1

42-217 Częstochowa

tel. +48 34 367 15 93

kom. +48 604 261 661