Strona głównaFotoodmładzanie

Fotoodmładzanie laserowe - zabiegi odmładzające

Zarówno przyjemności jak i stresy codziennego życia, wraz z nieuniknionym upływem czasu, powodują, że nasza skóra wygląda na coraz starszą.

Oznaki starzenia się i uszkodzeń spowodowanych przez światło słoneczne są najbardziej widoczne na twarzy. Istnieje oczywiście wiele metod, od zwykłych kremów po poważne operacje chirurgiczne, które pozwalają na poprawę stanu skóry. Specjaliści dermatolodzy od dawna poszukiwali jednak metody pozwalającej na uzyskanie znaczącej poprawy przy minimalnym ryzyku i braku konieczności przerywania pracy i normalnego trybu życia. Ponadto wiele konwencjonalnych metod terapii pozwala na usunięcie tylko jednego problemu za każdym razem przy jednoczesnym długim czasie rekonwalescencji, odczuwalnym bólu i potencjalnych skutkach ubocznych.

PRZED ZABIEGIEM

Studio Laser

PO 3 ZABIEGACH

Studio Laser

Na całym świecie bardzo popularne stały się zabiegi laserowe odmładzające skórę.

Należy do nich „photorejuvenation”, czyli odmładzanie za pomocą światła. Fotoodmładzanie laserowe jest dynamicznym i nieinwazyjnym procesem zdefiniowanym jako użycie niekoherentnego, impulsowego światła (IPL) o niskiej gęstości energii do odmładzania skóry. Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwiduje objawy starzenia się skóry: zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, „pajączki”, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.

PRZED ZABIEGIEM

Studio Laser

PO 2 ZABIEGACH

Studio Laser

Laserowe zabiegi odmładzające skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają zmarszczki. Taki efekt można uzyskać przez fotoodmładzanie wykonane przy pomocy najnowszego urządzenia IPL D-Light SR. W urządzeniu tym zastosowano technologię intensywnego światła pulsującego (Intene Pulsed Light - IPL).

PRZED ZABIEGIEM

Studio Laser

PO 3 ZABIEGACH

Studio Laser

Istnieją lasery pozwalające na usuwanie czerwonych plamek, jak również lasery usuwające brązowe przebarwienia, jeszcze inne umożliwiają wygładzenie zmarszczek.

Żadna inna technologia nie umożliwia jednak długofalowej poprawy cery i stanu skóry w takim stopniu jak fotoodmładzanie IPL – a wszystko to bez najmniejszych zakłóceń w aktywnym trybie życia pacjenta.

Powiększone pory, zmęczona cera, wszelkiego rodzaju problemy skórne oraz inne zmiany mogą mieć ujemny wpływ na samopoczucie i wygląd pacjenta, bez względu na to, jak zdrowo i młodo się czuje.

Technologia fotoodmładzania IPL poprawia stan zarówno naskórka, jak i skóry głębokiej. Odmładza skórę, równocześnie dostarczając położonym głęboko tkankom dobroczynnej energii termalnej. Po serii zabiegów odmładzających daje się zauważyć znaczące zmniejszenie niepożądanej pigmentacji, a skóra jest gładsza i odżywiona. Te same zabiegi odmładzające mogą być wykonywane z powodzeniem w przypadku szyi, klatki piersiowej i rąk. Całą powierzchnię twarzy naświetla się krótkimi impulsami światła, które odczuwa się jako chwilowe pieczenie. Po zabiegu fotoodmładzania skóra jest lekko zaczerwieniona. Dla uzyskania pełnego efektu zabiegi należy powtórzyć 2-5 krotnie w odstępach 3-4 tygodniowych.

JFotoodmładzanie to zabieg bezinwazyjny – bez użycia skalpela i naruszania ciągłości skóry. Krótka rekonwalescencja i duże bezpieczeństwo zabiegu pozwalają normalnie kontynuować pracę zawodową. Przed samym zabiegiem fotoodmładzania nie wolno jednak się opalać.

Zabiegi stosuje się w każdym wieku – również u osób młodych w celach profilaktycznych. Równie często poddają się im panie, jak i panowie.

 

Przeciwskazania do zabiegu fotoodmładzania:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • opalenizna (1 miesiąc)
 • stosowanie kremu z retinolem (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
 • leki światłouczulające (retinoidy)
 • zioła (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
 • spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
 • cukrzyca
 • bielactwo, łuszczyca
 • peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)

Zasady postępowania po fotoodmładzaniu:

 • zabiegi należy powtarzać co 3-4 tygodnie (wydłużenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt),
 • bezwzględnie należy chronić skórę przed słońcem, minimum przez jeden miesiąc po zabiegu,
 • nie wolno stosować: leków uczulających na słońce, dziurawca i nagietka oraz kosmetyków i leków złuszczających (1 miesiąc po zabiegu),
 • przez kilka dni po zabiegu:
  • nie można stosować mydła, spirytusu i toników na bazie alkoholu,
  • nie można wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem,
  • nie można drażnić skóry w okolicy zabiegu,
  • 2-3 razy dziennie należy stosować krem alantan, bephanthen lub panthenol (celem intensywnego natłuszczania skóry)

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzany zabieg fotoodmładzania. Może wystąpić rumień lub obrzęk okolic poddawanych naświetlaniu. Zarówno zaczerwienienie, jak i opuchlizna ustępują po kilku godzinach. Po zabiegu usuwania naczynek lub przebarwień mogą wystąpić niewielkie strupki, które utrzymują się do ok. 7 dni po zabiegu.

Częstochowa

Studio Laser

ul. Waszyngtona 58 lok. 1

42-217 Częstochowa

tel. +48 34 367 15 93

kom. +48 604 261 661