Endermologia - Zabiegi na cellulit

Znienawidzony przez kobiety, trudny do pozbycia się tradycyjnymi metodami i uporczywy nawet przy diecie i ćwiczeniach – cellulit to nieestetyczny problem, z którym mierzy się coraz więcej kobiet. Na szczęście z pomocą przychodzi endermologia, która jest nowoczesną i jednocześnie nieinwazyjną metodą na pozbycie się cellulitu. Efekty są zdumiewające. Endermologia to nie tylko likwidacja cellulitu, ale także jędrne i smukłe ciało, z którego będziesz naprawdę dumna. Usuwanie cellulitu jeszcze nigdy nie było tak proste i skuteczne!

Usuwanie cellulitu techniką Endermologie®

Zabiegi na cellulit wykonywane w naszych gabinetach, w takich miastach jak: Warszawa, Poznań i Częstochowa, nie tylko pozwalają pozbyć się cellulitu, ale także niwelują inne nieestetyczne zmiany skórne. Endermologia poprawia również jędrność i elastyczność skóry, wysmukla sylwetkę, likwiduje lokalne otłuszczenia, zmniejsza widoczność rozstępów czy też wspomaga walkę z problemem ciężkich nóg. Przekonaj się, jak fantastyczne efekty przynosi usuwanie cellulitu i odchudzanie z nowoczesną techniką Endermologie®. Naszą ofertę zabiegów na cellulit wyróżnia również niezwykle atrakcyjna cena.

Czym jest endermologia?

Endermologia jest zewnętrzną techniką pozbywania się cellulitu, która bazuje na skuteczności i roli masażu w walce z niedoskonałościami skóry. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, jest to masaż całego ciała wykonywany przy zastosowaniu specjalnej głowicy, wyposażonej w dwie elektronicznie sterowane rolki. Rolki te umieszczone zostały w hermetycznej komorze i działają w połączeniu z podciśnieniem. Technika tego rodzaju masażu polega na leczeniu tkanki łącznej przez utworzenie fałdy skórnej, zwijanej przez pierwszą rolkę, a rozwijanej przez drugą. Fałda jest następnie „wałkowana” przez samobieżną głowicę przy zastosowaniu ruchów w przód, w tył, ukośnie oraz w poprzek – zgodnie z określonym celem terapeutycznym. Tak głęboki masaż sprawia, że zabieg intensywnie oddziałuje na tkankę łączną, pobudzając ją do regeneracji. Endermologia jest więc jedną z najskuteczniejszych metod usuwania cellulitu, która jednocześnie powoduje ujędrnienie i wymodelowanie sylwetki.

O skuteczności endermologii świadczą również liczne badania kliniczne, przeprowadzane w znanych ośrodkach badawczych. Rezultatem przeprowadzonych badań, testów i kontroli jest atest FDA (Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków) nadany metodzie endermologii.

Endermologia na cellulit – przebieg zabiegu

Zabieg endermologii nie jest wykonywany bezpośrednio na skórę – przed zabiegiem należy założyć specjalny kostium, zwany endermowear. Następnie osoba przeprowadzająca terapię przykłada głowicę urządzenia do ciała pacjenta. Podciśnienie powoduje powstanie fałdy skórnej, która jest rolowana w wielu kierunkach za pomocą rolek, które umiejscowione są w głowicy urządzenia. Ten rodzaj masażu oddziałuje nawet na głębokie warstwy skóry, pobudzając krążenie i podkręcając metabolizm. Stymulowany układ limfatyczny usuwa nagromadzone toksyny i uwolnione komórki tłuszczowe. Głęboki masaż pobudza również naturalną syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrna i odmłodzona. Usuwanie cellulitu łączy się tutaj z efektem upiększania sylwetki, a także znakomitym działaniem odprężającym i relaksującym.

Pojedynczy zabieg endermologii na cellulit trwa około 35 minut. Aby jednak uzyskać widoczne i trwałe rezultaty, należy poddać się serii zabiegów. Na początku warto korzystać z masażu 2-3 razy w tygodniu, później wystarczy jeden zabieg tygodniowo. W zależności od indywidualnych predyspozycji optymalne efekty uzyskujemy już po około 10-20 zabiegach. Aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki, zalecamy utrzymywanie zdrowej, zbilansowanej diety, lekką gimnastykę oraz nawadnianie organizmu dużą ilością wody, a także zielonej herbaty.

Endermologia – efekty

Najbardziej spektakularnym efektem endermologii jest znaczne wyszczuplenie sylwetki. Już same zabiegi wysmuklają sylwetkę o jeden rozmiar. Jeśli połączymy je ze zdrową dietą i ćwiczeniami, nasza sylwetka zmniejszy się nawet o dwa rozmiary. Endermologia skutecznie usuwa cellulit w miejscach, w których trudno spalić nierównomiernie odkładającą się tkankę tłuszczową. Najczęściej jest to więc brzuch, uda, biodra czy pośladki. Widocznym efektem jest również gładka i sprężysta skóra. Głęboki masaż skóry sprawia, że organizm zostaje skutecznie oczyszczony z toksyn, a krążenie i wymiana międzykomórkowa się poprawiają.

Dodatkowo w naszych salonach (Poznań, Częstochowa i Warszawa) klientki mogą zapoznać się z katalogiem, który przedstawia pomiary i zdjęcia wykonane przed i po serii zabiegów.

Endermologia a inne zabiegi na cellulit

W przeciwieństwie do innych metod na cellulit, endermologia to zabieg nieinwazyjny i zupełnie bezbolesny, przy czym jednocześnie jest wysoce skuteczny. Oddziałując na tkankę łączną, leczy cellulit i likwiduje rozstępy dokładnie w miejscu ich powstawania. Zabieg specjalną głowicą przynosi również o wiele lepsze rezultaty niż tradycyjny masaż manualny.

PRZED ZABIEGIEM

endermologia - przed zabiegiem

PO ZABIEGU

endermologia - efekt po zabiegu

Sprzęt wykorzystywany w metodzie endermologii – Cellu M6 IP oraz Lipo M6 – to najnowsze urządzenia francuskiej firmy LPG System

A połączenie zaawansowanych technologii i nowoczesnego sprzętu to gwarancja najlepszych rezultatów. Lipomasaż, jak w terminologii kosmetycznej określany jest często masaż endermologiczny, działa przede wszystkim na tkankę łączną. Stymulacji podlega zarówno unaczynienie, jak i proces usuwania toksyn z organizmu.

PRZED ZABIEGIEM

endermologia - przed zabiegiem

PO ZABIEGU

endermologia - efekty
endermologia

Automatyczne sterowanie urządzeniami Cellu M6 IP oraz Lipo M6 umożliwia podczas masażu zmiany podciśnienia – na rytmiczne bądź ciągłe. Ponadto rolki w głowicy posiadając szeroki zakres ruchu, poruszają się wokół własnej osi, a także od siebie i do siebie, w zależności od celu danego zabiegu. Nowoczesne urządzenia, jakie wykorzystujemy w naszych gabinetach, pozwalają także na regulację intensywności masażu i perfekcyjne dopasowanie jej do indywidualnych preferencji pacjenta, co czyni przeprowadzany zabieg przede wszystkim bezbolesnym.

Endermologia – co wyróżnia ten zabieg?

Drenaż limfatyczny, czyli skuteczne pozbycie się z organizmu toksyn

W określeniach kosmetologicznych masaż w technice Endermologie® bywa nazywany lipomasażem. To dlatego, że jeden z jego efektów stanowi drenaż limfatyczny, pozwalający pozbyć się z organizmu toksyn, a także rozbitych cząsteczek tłuszczu.

Bezinwazyjność w parze ze skutecznością

Endermologia wspomaga naturalne procesy zachodzące w organizmie. Po 15-20 zabiegach efekty można porównać do rezultatów chirurgicznej liposukcji. Dlatego właśnie technikę tę uważa się na całym świecie za bezkonkurencyjny zabieg w zwalczaniu cellulitu i modelowaniu sylwetki.

Wysoka higiena i bezpieczeństwo

Higienę i bezpieczeństwo zabiegu gwarantuje specjalny kostium, tzw. endermowear. Zwiększa on poślizg rolek, a jednocześnie chroni skórę przed uszkodzeniem. W naszych salonach w Poznaniu i Warszawie strój udostępniamy klientce bezpłatnie przy wykupieniu pakietu 10 zabiegów.

Wskazania do zabiegu endermologii

Podstawowymi przesłankami do przeprowadzenia zabiegu są:

 • utrata elastyczności i jędrności skóry,
 • cellulit,
 • nierówna skóra,
 • zastoje krwi i limfy,
 • zwiększenie napięcia skóry,
 • problem ociężałych nóg,
 • lokalne otłuszczenia,
 • rozluźnienie mięśni po wysiłku sportowym.

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii

Podstawowymi czynnikami wykluczającymi możliwość przeprowadzenia zabiegu są:

 • ciąża,
 • okres karmienia piersią,
 • skłonności do żylaków i naczyniaków,
 • ostre stany chorobowe,
 • czynne nowotwory,
 • przyjmowanie antykoagulantów,
 • zapalenie żył,
 • ograniczenia miejscowe: bolesne żylaki, przepuklina brzuszna, naczyniaki i liczne tłuszczaki,
 • niedawny poród – po porodzie naturalnym należy odczekać 5 miesięcy, po cięciu cesarskim 8 miesięcy.