Endermologia

Endermologia to nowoczesna technika masażu, którego celem jest usunięcie cellulitu, ujędrnienie i wysmuklenie ciała. Metoda polega na mechanicznym oddziaływaniu na wybraną część ciała, z użyciem specjalistycznej głowicy z dwiema, działającymi podciśnieniowo rolkami, w efekcie wspomagając metabolizm tkanki tłuszczowej i produkcję włókien kolagenowych. Zabieg doceniany jest za swoją niebywałą skuteczność. Usuwanie cellulitu bez użycia skalpela? Dzięki endermologii to możliwe!

Usuwanie cellulitu w Studio Laser

W Studio Laser wykonujemy masaż endermologii z zastosowaniem najnowocześniejszych urządzeń i innowacyjnej techniki – Endermologie®. Usuwanie cellulitu, pozbywanie się nieestetycznych zmian na skórze, poprawa jędrności i elastyczności, smuklejsza sylwetka, likwidacja lokalnych otłuszczeń, mniejsza widoczność rozstępów czy pomoc w walce z uczuciem „ciężkich nóg” – to wszystko jesteśmy w stanie osiągnąć bez zastosowania inwazyjnych metod. Przekonaj się, jak fantastyczne efekty przynosi endermologia i dołącz do grona zadowolonych klientek.

laser

Masaże endormologii

Wykonujemy masaże endermologii – zabiegi polecane osobom w każdym wieku, które pragną skutecznie pozbyć się cellulitu – oraz nadać ładniejszy kształt sylwetce, stanowiąc nieocenioną pomoc w leczeniu bólów mięśniowych, kręgosłupowych czy reumatycznych.
Oferowane przez nas masaże endermologii są w pełni bezpieczne. Każdy z nich wykonywany jest w profesjonalnym gabinecie, a podczas ich trwania przywiązujemy szczególną uwagę do prawidłowego przeprowadzenia masażu, przestrzegania zasad higieny oraz sterylności. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych i atestowanych urządzeń LPG, których działanie przynosi wyjątkowe efekty – już po pierwszym zabiegu. Jeśli więc szukasz specjalistów, którzy zagwarantują Ci efektywne usuwanie cellulitu – jesteś w odpowiednim miejscu! Zachęcamy do umówienia się na wizytę konsultacyjną, na której nasi pracownicy przygotują dla Ciebie indywidualną ofertę zabiegu.

Jak się przygotować do zabiegu?

Zabieg endermologii nie wymaga szczególnych przygotowań. Poza dobrym stanem zdrowia musisz mieć nieuszkodzoną skórę w miejscu wykonywania masażu. Warunkiem koniecznym jest założenie na siebie specjalnego, przylegającego do ciała kombinezonu (tzw. endermowear), który chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą sprzętu.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Osoba przeprowadzająca terapię przykłada głowicę urządzenia do ciała pacjenta. Podciśnienie powoduje powstanie fałdy skórnej, która jest rolowana w wielu kierunkach za pomocą rolek, które umiejscowione są w głowicy urządzenia. Ten rodzaj masażu oddziałuje nawet na głębokie warstwy skóry, pobudzając krążenie i podkręcając metabolizm. Stymulowany układ limfatyczny usuwa nagromadzone toksyny i uwolnione komórki tłuszczowe. Głęboki masaż pobudza również naturalną syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrna i odmłodzona. Usuwanie cellulitu łączy się tutaj z efektem upiększania sylwetki, a także znakomitym działaniem odprężającym i relaksującym.

Pojedynczy zabieg endermologii na cellulit trwa około 35 minut. Aby jednak uzyskać widoczne i trwałe rezultaty, należy poddać się serii zabiegów. Na początku warto korzystać z masażu 2-3 razy w tygodniu, później wystarczy jeden zabieg tygodniowo. W zależności od indywidualnych predyspozycji optymalne efekty uzyskujemy już po około 10-20 zabiegach. Aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki, zalecamy utrzymywanie zdrowej, zbilansowanej diety, lekką gimnastykę oraz nawadnianie organizmu dużą ilością wody, a także zielonej herbaty.

Jakie efekty daje endermologia?

Najbardziej spektakularnym efektem endermologii jest znaczne wyszczuplenie sylwetki. Już same zabiegi wysmuklają sylwetkę o jeden rozmiar. Jeśli połączymy je ze zdrową dietą i ćwiczeniami, nasza sylwetka zmniejszy się nawet o dwa rozmiary. Endermologia skutecznie usuwa cellulit w miejscach, w których trudno spalić nierównomiernie odkładającą się tkankę tłuszczową. Najczęściej jest to więc brzuch, uda, biodra czy pośladki. Widocznym efektem jest również gładka i sprężysta skóra. Głęboki masaż skóry sprawia, że organizm zostaje skutecznie oczyszczony z toksyn, a krążenie i wymiana międzykomórkowa się poprawiają.

Endermologia, a tradycyjny masaż manualny

W przeciwieństwie do innych metod na cellulit, endermologia to zabieg nieinwazyjny i zupełnie bezbolesny, przy czym jednocześnie jest wysoce skuteczny. Oddziałując na tkankę łączną, usuwa cellulit i likwiduje rozstępy dokładnie w miejscu ich powstawania. Zabieg specjalną głowicą przynosi również o wiele lepsze rezultaty niż tradycyjny masaż manualny.

PRZED ZABIEGIEM

endermologia - przed zabiegiem

PO ZABIEGU

endermologia - efekt po zabiegu

Sprzęt wykorzystywany w metodzie endermologii – Cellu M6 IP oraz Lipo M6 – to najnowsze urządzenia francuskiej firmy LPG System

A połączenie zaawansowanych technologii i nowoczesnego sprzętu to gwarancja najlepszych rezultatów. Lipomasaż, jak w terminologii kosmetycznej określany jest często masaż endermologiczny, działa przede wszystkim na tkankę łączną. Stymulacji podlega zarówno unaczynienie, jak i proces usuwania toksyn z organizmu.

PRZED ZABIEGIEM

endermologia - przed zabiegiem

PO ZABIEGU

endermologia - efekty
endermologia

Automatyczne sterowanie urządzeniami Cellu M6 IP oraz Lipo M6 umożliwia podczas masażu zmiany podciśnienia – na rytmiczne bądź ciągłe. Ponadto rolki w głowicy posiadając szeroki zakres ruchu, poruszają się wokół własnej osi, a także od siebie i do siebie, w zależności od celu danego zabiegu. Nowoczesne urządzenia, jakie wykorzystujemy w naszych gabinetach, pozwalają także na regulację intensywności masażu i perfekcyjne dopasowanie jej do indywidualnych preferencji pacjenta, co czyni przeprowadzany zabieg przede wszystkim bezbolesnym.

Kiedy warto wykonać zabieg endermologii?

Podstawowymi przesłankami do przeprowadzenia zabiegu endermologii są:

  • utrata elastyczności i jędrności skóry,
  • cellulit,
  • nierówna skóra,
  • zastoje krwi i limfy,
  • zwiększenie napięcia skóry,
  • problem ociężałych nóg,
  • lokalne otłuszczenia,
  • rozluźnienie mięśni po wysiłku sportowym.

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii

Pomimo tego, że endermologia jest w pełni bezpieczna, w niektórych przypadkach należy z niej zrezygnować. Poniżej przedstawiamy spis czynników wykluczających z możliwości przeprowadzenia zabiegu:

  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • skłonności do żylaków i naczyniaków,
  • ostre stany chorobowe,
  • czynne nowotwory,
  • przyjmowanie antykoagulantów,
  • zapalenie żył,
  • ograniczenia miejscowe: bolesne żylaki, przepuklina brzuszna, naczyniaki i liczne tłuszczaki,
  • niedawny poród – po porodzie naturalnym należy odczekać 5 miesięcy, po cięciu cesarskim 8 miesięcy.