Strona głównaEndermologia

Endermologia - usuwanie cellulitu

Tylko u nas Endermologie® najtaniej w Warszawie i Poznaniu!

Usuwanie Cellulitu, odchudzanie techniką Endermologie®

Czym jest endermologia?

Endermologia to masaż całego ciała przy pomocy specjalnej głowicy, która została wyposażona w dwie elektronicznie sterowane rolki. Wałki umieszczone są w hermetycznej komorze i działają w połączeniu z podciśnieniem. Dzięki tej technice możliwe jest leczenie tkanki łącznej przez utworzenie fałdy skórnej, zwijanej przez pierwszą rolkę, a rozwijanej przez drugą. Fałda jest następnie „wałkowana” przez samobieżną głowicę przy zastosowaniu ruchów w przód, tył, ukośnie oraz w poprzek – zgodnie z określonym celem terapeutycznym. To jedna z najskuteczniejszych metod zmniejszania i usuwania cellulitu, a także ujędrniania i modelowania sylwetki.

Skuteczność tej metody została udowodniona klinicznie przez wiele znanych ośrodków badawczych, dzięki czemu otrzymała atest FDA – amerykańskiej Agencji Żywności i Leków.

Urządzenie do wałkowania fałd skóry

Jak wygląda procedura zabiegu urządzeniem Endermologie®?

Pacjent zakłada specjalny kostium, zwany endermowear. Osoba przeprowadzająca zabieg przykłada głowicę urządzenia do ciała pacjenta. Podciśnienie powoduje powstanie fałdy skórnej, która jest rolowana w wielu kierunkach za pomocą umiejscowionych w głowicy rolek. Taka stymulacja oddziałuje nawet na głębokie warstwy skóry, pobudzając krążenie i metabolizm. Układ limfatyczny usuwa nagromadzone toksyny i uwolnione komórki tłuszczowe. Głęboki masaż pobudza naturalną syntezę kolagenu i elastyny. Oprócz upiększania sylwetki zabieg działa odprężająco i relaksująco.

Jaki jest czas trwania zabiegu?

Pojedynczy zabieg endermologii na cellulit trwa 35 minut, jednak dla uzyskania widocznych i trwałych rezultatów procedura wymaga powtórzenia. Początkowo zaleca się korzystanie z masażu 2-3 razy w tygodniu, później wystarczy raz. W zależności od indywidualnych predyspozycji, optymalne efekty uzyskujemy po ok. 10-20 zabiegach.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu Endermologie®?

Seria zabiegów pozwala wysmuklić sylwetkę o jeden, a przy ćwiczeniach i racjonalnym odżywianiu nawet dwa rozmiary. Endermologia pozwala wyszczuplić miejsca, w których trudno było zwalczyć tkankę tłuszczową, tj. brzuch, uda, biodra, pośladki. Widocznym efektem jest gładka i sprężysta skóra. Zabiegi sprawiają, że cellulit wyraźnie się zmniejsza. Organizm zostaje skutecznie oczyszczony z toksyn, a krążenie i wymiana międzykomórkowa poprawiają się.

Czym różni się endermologia od innych zabiegów?

Endermologia to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny. Oddziałując na tkankę łączną, leczy cellulit i rozstępy dokładnie w miejscu ich powstawania. Dzięki zastosowaniu specjalnej głowicy zabieg przynosi zdecydowanie lepsze rezultaty, niż tradycyjny masaż manualny. Oprócz wyeliminowania cellulitu, zabieg zmniejsza obwody ciała i wyraźnie wygładza skórę. Działa więc również odmładzająco.

PRZED ZABIEGIEM

Endermologia przed zabiegiem

PO 15 ZABIEGACH

Endermologia po 15 zabiegach

Cellu M6 IP oraz Lipo M6 to najnowsze urządzenia francuskiej firmy LPG System

które wykorzystują metodę endermologii. Oddziaływaniu lipomasażu podlega głównie tkanka łączna. Stymuluje się unaczynienie oraz usuwanie toksyn z organizmu. Uaktywnienie mikrokrążenia wpływa na zmniejszenie ilości wody zatrzymywanej w komórkach, umożliwia to kształtowanie i modelowanie sylwetki. Na poziomie naskórkowym zachodzi proces złuszczania i usuwania obumarłych komórek, którego rezultatem jest wygładzenie skóry oraz poprawa jej kolorytu.

PRZED ZABIEGIEM

Endermologia przez zabiegamie

PO 20 ZABIEGACH

Endermologia po 20 zabiegach
Masaż rolkami głowicy

Podczas masażu istnieje możliwość zmiany podciśnienia na rytmiczne bądź ciągłe, dzięki automatycznemu sterowaniu urządzeniem. Ponadto rolki w głowicy mają szeroki zakres ruchu, poruszają się wokół własnej osi, a także od siebie i do siebie, w zależności od celu danego zabiegu. Intensywność masażu może być regulowana, dzięki czemu dopasowujemy ją do indywidualnych odczuć każdej osoby, a zabieg nie należy do bolesnych. Do wyboru są różne programy: drenaż, ujędrnianie, wysmuklanie i modelowanie sylwetki. Najlepsze efekty przynosi odpowiednie połączenie programów, które dobiera terapeuta po przeprowadzeniu wywiadu, obejrzeniu stanu skóry i określeniu celu zabiegu.

Drenaż limfatyczny

W określeniach kosmetologicznych masaż w technice Endermologie® bywa nazywany lipomasażem. To dlatego, że jeden z jego efektów stanowi drenaż limfatyczny, pozwalający pozbyć się z organizmu toksyn, a także rozbitych cząsteczek tłuszczu. Poprawia się ukrwienie tkanek, zachodzi drenaż nadmiaru płynów i wzmaga się wymiana międzykomórkowa. Dlatego też, aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt drenujący, zalecamy wypijanie ok. 2 litrów wody dziennie (najlepiej niskozmineralizowanej).

 

Bezinwazyjność

Dużą zaletą endermologii jest całkowita bezinwazyjność. Metoda ta jedynie wspomaga naturalne procesy zachodzące w organizmie. Po 15-20 zabiegach u szerokiego grona osób efekty można porównać do rezultatów chirurgicznej liposukcji. Dlatego właśnie technikę tę uważa się na całym świecie za bezkonkurencyjny zabieg w zwalczaniu cellulitu i modelowaniu sylwetki.

 

Higiena i bezpieczeństwo

Osoba poddająca się zabiegowi zakłada specjalny kostium, tzw. endermowear. Zwiększa on poślizg rolek, a jednocześnie chroni skórę przed uszkodzeniem. W naszych salonach w Poznaniu i Warszawie strój udostępniamy klientce bezpłatnie przy wykupieniu pakietu 10 zabiegów.

Jednorazowo zabieg endermologii wykonuje się w czasie 35 minut. Masażowi może być poddawane całe ciało lub możemy skupić się wyłącznie na miejscach dotkniętych cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Najlepsze rezultaty osiągamy, wykonując endermologię w serii minimum 10 zabiegów. Zalecana częstotliwość to 3 razy w tygodniu, zawsze z przynajmniej jednodniowym odstępem między zabiegami (czas na regenerację).

W naszych salonach w Poznaniu i Warszawie klientki mogą obejrzeć katalog z pomiarami i zdjęciami wykonanymi przed i po serii zabiegów. Podczas kuracji zalecamy utrzymywanie zdrowej, zbilansowanej diety, lekką gimnastykę oraz wypijanie co najmniej 2,5 litrów wody dziennie.

Wskazania do zabiegu endermologii:

 • utrata elastyczności i jędrności skóry,
 • cellulit,
 • nierówna skóra,
 • zastoje krwi i limfy,
 • zwiększenie napięcia skóry,
 • problem ociężałych nóg,
 • lokalne otłuszczenia,
 • rozluźnienie mięśni po wysiłku sportowym.

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii:

 • ciąża,
 • okres karmienia piersią,
 • skłonności do żylaków i naczyniaków,
 • ostre stany chorobowe,
 • czynne nowotwory,
 • przyjmowanie antykoagulantów,
 • zapalenie żył,
 • ograniczenia miejscowe: bolesne żylaki, przepuklina brzuszna, naczyniaki i liczne tłuszczaki,
 • po porodzie naturalnym należy odczekać 5 miesięcy, po cięciu cesarskim 8 miesięcy

Warszawa Centrum

Aleje Jerozolimskie 31 lok. 21

00-508 Warszawa

tel. +48 22 629 55 59

kom. +48 604 253 453

Warszawa Gocław

ul. Kakowskiego 5

04-042 Warszawa

tel. +48 22 810 04 94

kom. +48 604 252 652

Częstochowa

ul. Waszyngtona 58 lok. 1

42-217 Częstochowa

tel. +48 34 367 15 93

kom. +48 604 261 661