Light Sheer: depilacja laserem diodowym

Laser diodowy Light Sheer to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia. Niestety, na rynku pojawiło się dużo laserów Light Sheer, które posiadają przekalibrowane głowice. W efekcie usuwanie włosów laserem tego typu daje bardzo słabe rezultaty. W skrajnych przypadkach depilacja rzekomo oryginalnym sprzętem okazuje się zupełnie nieskuteczna. Aby ustrzec się nieefektywnego usuwania owłosienia, zachęcamy zapoznać się z naszą sekcją porad „Nie daj się oszukać”. Skuteczna depilacja laserowa Light Sheer polega na całkowitym wyeliminowaniu owłosienia poprzez zniszczenie struktury włosa. W naszych gabinetach to możliwe, ponieważ laser diodowy Light Sheer, którego używamy, emituje fale o długości 800 nm. Pozwala to na wniknięcie wiązki światła na tyle głęboko, aby trwale zniszczyć mieszki włosowe. Jednocześnie depilacja laserowa Light Sheer nie niesie za sobą ryzyka oparzenia czy uszkodzenia skóry. Usuwanie włosów laserem wykorzystującym najnowsze technologie sprawia, że ilość emitowanej energii jest idealnie dobrana do rozmiarów mieszka i ilości zawartego w nim barwnika – melaniny. Dzięki temu melanina pochłania energię emitowaną przez laser diodowy Light Sheer, co następnie doprowadza do termicznego uszkodzenia mieszka włosa, jednocześnie nie mając wpływu na otacząjące go tkanki. Depilacja laserem diodowym w naszych gabinetach jest gwarancją skuteczności zabiegów w oparciu o oryginalny i nieprzekalibrowany sprzęt!

Depilacja laserowa Light Sheer – Warszawa

Na rynku światowym pojawiło się mnóstwo sprzętu, które ma gwarantować laserowe usuwanie owłosienia. Niestety większość jest tanim, nieskutecznym substytutem markowego systemu, który my z powodzeniem stosujemy w naszych gabinetach. Mamy świadomość wysokich oczekiwań naszych klientów, podążamy też za postępem technologicznym, dlatego oferujemy usuwanie nadmiernego owłosienia w oparciu o pełną gamę laserów. W naszych gabinetach w Warszawie i innych miastach posiadamy wszystkie rodzaje laserów Light Sheer, między innymi model XC czy Duet. Nasza ponad siedemnastoletnia praktyka w połączeniu ze zróżnicowanym asortymentem, jeśli chodzi o laser diodowy Light Sheer, pozwala nam odpowiadać na indywidualne potrzeby klientów. Jesteśmy w stanie dopasować odpowiedni rodzaj lasera nawet do najbardziej wymagających i trudnych przypadków usuwania owłosienia. Według licznych badań klinicznych przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, laser diodowy Light Sheer uznany jest za najskuteczniejsze narzędzie do trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą depilacji laserowej i odwiedzin w naszych gabinetach (Warszawa, Poznań, Częstochowa).
laser Lightsheer

 

JEDNA DEPILACJA U NAS = kilka
zabiegów w innym gabinecie.

 

W Polsce laser diodowy LightSheer otrzymał prestiżową nagrodę Złotego Laura Kosmetologii 2014 w kategorii najlepsze urządzenie do trwałej depilacji owłosienia.

laserowe usuwanie owłosienia

Niechciane owłosienie wywołuje frustrację zarówno u osób zdrowych, jak i cierpiących na różnorodne zaburzenia hormonalne.

Potrzeba skutecznego i trwałego usuwania włosów z różnych części ciała jest więc bardzo powszechna. Zanim wynaleziono i udoskonalono depilację laserową, jedynymi sposobami na usuwanie włosów na stałe były zabiegi elektrolizy oraz termolizy (elektrokolagulacji). Podczas tych zabiegów każdy włos usuwa się osobno, co sprawia, że muszą być one wielokrotnie powtarzane. Ponadto zabiegi te są bardzo bolesne i mogą pozostawiać po sobie blizny.
laser light sheer

Golenie lub wyrywanie włosów oraz stosowanie chemicznych depilatorów przynosi oczekiwane rezultaty, ale niestety na bardzo krótki okres – od kilku dni do kilku tygodni, po których konieczna jest ponowna depilacja. Ponadto skóra często zostaje mocno podrażniona, pojawiają się alergie, zapalenie mieszka włosowego lub wrastające włosy.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się fotoepilacja wykonywana na urządzeniach IPL. Depilacja światłem wymaga wykonania serii około 10-12 zabiegów. Powoduje ona osłabienie, rozjaśnienie i przerzedzenie włosów, ale niestety nie usuwa ich na stałe. Po serii zabiegów i odczekaniu 3-4 miesięcy około 80% włosów odrasta – efekty długofalowe są bardzo słabe.

Nowoczesna depilacja laserowa laserem diodowym Light Sheer trwale niszczy mieszki włosowe, bez ryzyka uszkodzenia skóry. To doskonała metoda szybkiego usuwania niechcianego owłosienia nawet z dużych partii ciała u mężczyzn, czy delikatnych okolic bikini u kobiet.

Przed zabiegiem

usuwanie owłosienia z klatki piersiowej - przed zabiegiem

Po 5 zabiegach

usuwanie owłosienia z klatki piersiowej - po zabiegu

Warto pamiętać, że dla pełnej satysfakcji z usuwania owłosienia za pomocą lasera, należy wybrać odpowiednie urządzenie.

Polskie gabinety medycyny estetycznej oferują cztery urządzenia laserowe, które różnią się skutecznością:

Rodzaj laseraDługość faliEnergia stosowanaCzas trwania impulsuŚrednica promienowaniaSkuteczność po 4 zabiegach
Rubinowy694nm10-60J/cm20,5-22ms4x10mm20-60%
Aleksandrytowy755nm25-40J/cm22-40ms5x10mm80%
Diodowy
800nm
10-100J/cm2
30-400ms

ET, ST 9x9mm,
XC 12x12mm,
HS 22x35mm

98%
98%
80%

Yagowy1064nm2,5-4J/cm215-50ms20-32mm44-66%

Amerykański specjalista w dziedzinie medycyny laserowej dr Rox Anderson potwierdza najwyższą skuteczność trwałej depilacji laserem diodowym Light Sheer. Działaniem jest on zbliżony do funkcjonowania laserów rubinowego oraz aleksandrytowego, natomiast fala lasera diodowego o długości 800 nm pozwala na głębsze wniknięcie w naskórek i skuteczne usunięcie owłosienia. Zgodnie z ustaleniami przeprowadzonych badań histologicznych, strumień lasera diodowego Light Sheer pozwala na termiczne zniszczenie mieszka włosowego, proporcjonalnie do jego rozmiarów i ilości elementów barwnikowych, które w nim się znajdują, co skutkuje jego zniszczeniem i zanikiem. Operując takim sprzętem jesteśmy w stanie wykonać depilację bikini, nóg, pach, twarzy, czy wąsika zupełnie bezboleśnie, a co najważniejsze – trwale.

Przed zabiegiem

depilacja laserem - przed zabiegiem

Po 3 zabiegach

depilacja laserem

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów urządzeń laserowych na świecie, amerykańska firma COHERENT, prowadzi swoją działalność już od 1966 roku.

Obecnie jest liderem w swojej branży i dostarcza urządzenia laserowe zarówno na potrzeby kosmetyki, jak i medycyny. Wszystkie nasze gabinety (Warszawa, Poznań, Częstochowa) otrzymałyrekomendacje przez COHERENT , oznacza to, że pracujemy wyłącznie na oryginalnych i sprawnych laserach LightSheer, stworzonych do skutecznej depilacji.

Urządzenie LightSheer™ Diode Laser System posiada uznawany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości, przyznawany przez organizację U.S. FDA (Food and Drug Administration). Dlatego zabieg usuwania włosów w jednym z naszych salonów jest bezpieczny dla zdrowia i praktycznie bezbolesny.

Emitowana przez laser LightSheer fala o długości 800 nm przenika do 2 mm wewnątrz skóry.

Działanie lasera jest więc powierzchniowe i nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu. Emitowana łagodna wiązka promieni laserowych wnika do mieszka włosowego i nieodwracalnie go niszczy. Decydując się na zabieg laserem diodowym, należy jednak pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie. Tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu (anagen) mogą zostać zniszczone przy pomocy lasera. Pozostałe włosy przez 3 do 8 tygodni utrzymywane są w tzw. fazie uśpienia (telogen). Będą mogły zostać usunięte dopiero, gdy ponownie znajdą się w fazie aktywnego wzrostu. Wówczas następuje konieczność powtórzenia zabiegu. Pierwsze laserowe usuwanie włosów LightSheer niszczy od 40 do 60% owłosienia, natomiast trzykrotne powtórzenie całej procedury daje skuteczność na poziomie 92%. Pozostałe włosy są delikatne, jasne i praktycznie niedostrzegalne.

Jeśli przed wykonaniem zabiegu laserem korzystałaś z innych metod usuwania włosów (np. depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem, IPL, IRF), może pojawić się potrzeba wykonania kolejnych zabiegów, aby osiągnąć jak najlepsze efekty.

Przed zabiegiem

laserowe usuwanie owłosienia - przed zabiegiem

Po 6 zabiegach

laserowe usuwanie owłosienia - po zabiegu

Przed pierwszym zabiegiem depilacji zapraszamy na bezpłatną konsultację oraz wykonanie próby laserowej.

Reakcja skóry na laserowe usuwanie owłosienia LightSheer jest sprawą bardzo indywidualną. W zależności od tego, jaki obszar ciała chcesz poddać depilacji – nogi, pachy, twarz, czy okolice bikini, reakcja może być inna. Czasami pojawia się rumień lub obrzęk okołomieszkowy. Wszelkie zaczerwienienia, małe strupki czy przebarwienia znikają już po kilku dniach. Jeśli jednak skóra okaże się wyjątkowo nadwrażliwa, mogą się one utrzymywać nawet do kilku tygodni.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta depilacji laserowej, sprawdź dane kontaktowe naszych gabinetów w Warszawie, Poznaniu i Częstochowie.