Strona głównaDepilacja laserowaLaserowe usuwanie owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienia LightSheer

Obecnie na rynku pojawiło się dużo laserów LightSheer z przekalibrowanymi głowicami.

Efektem tego są słabe lub bardzo słabe wyniki depilacji laserowej. Zdarzają się przypadki, że depilacja rzekomo oryginalnym sprzętem okazuje się zupełnie nieskuteczna. Aby dowiedzieć się więcej na temat nieefektywnego usuwania owłosienia, zachęcamy do zapoznania się z sekcją „Nie daj się oszukać”.

Laser diodowy LightSheer, którego używamy w naszych gabinetach do trwałej depilacji, emituje fale o długości 800 nm, które wnikają w naskórek na tyle głęboko, aby trwale zniszczyć mieszki włosowe, bez ryzyka oparzenia lub uszkodzenia skóry. Nowoczesna technologia sprawia, że ilość emitowanej energii jest proporcjonalna do rozmiarów mieszka i ilości zawartego w nim barwnika – melaniny. To właśnie melanina pochłania energię emitowaną przez laser Light Sheer, doprowadzając do termicznego uszkodzenia mieszka, bez naruszania tkanek go otaczających.

DAJEMY PAŃSTWU GWARANCJĘ NIEPORÓWNYWALNEJ SKUTECZNOŚCI ZABIEGÓW ORYGINALNYMI, NIEPRZEKALIBROWANYMI GŁOWICAMI.

Na rynku światowym pojawiło się mnóstwo sprzętu do laserowego usuwania owłosienia. Niestety większość jest tanim, nieskutecznym substytutem markowego systemu, który właśnie prezentujemy. Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom oraz podążając za postępem technologicznym, oferujemy pełną gamę laserów do depilacji nadmiernego owłosienia. W swojej ofercie posiadamy wszystkie rodzaje laserów Light Sheer, między innymi model XC oraz Duet. Tak zróżnicowany asortyment oraz już ponad siedemnastoletnia praktyka pozwala nam indywidualnie dopasować rodzaj lasera do najbardziej wymagających i trudnych przypadków usuwania owłosienia.

 

Laser LightSheer został uznany za najskuteczniejsze urządzenie na rynku służące do depilacji niechcianego owłosienia, co potwierdzają liczne badania kliniczne przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych.

Laser Lightsheer
lightsheer

JEDNA DEPILACJA U NAS = kilka zabiegów w innym gabinecie.

Laur kosmetologii 2014

W Polsce laser diodowy LightSheer otrzymał prestiżową nagrodę Złotego Laura Kosmetologii 2014 w kategorii najlepsze urządzenie do trwałej depilacji owłosienia.

Usuwanie owłosienia pachy
Ustawienia lasera do depilacji

Niechciane owłosienie wywołuje frustrację zarówno u osób zdrowych, jak i cierpiących na różnorodne zaburzenia hormonalne.

Potrzeba skutecznego i trwałego usuwania włosów z różnych części ciała jest więc bardzo powszechna. Zanim wynaleziono i udoskonalono depilację laserową, jedynymi sposobami na usuwanie włosów na stałe były zabiegi elektrolizy oraz termolizy (elektrokolagulacji). Podczas tych zabiegów każdy włos usuwa się osobno, co sprawia, że muszą być one wielokrotnie powtarzane. Ponadto zabiegi te są bardzo bolesne i mogą pozostawiać po sobie blizny.

Golenie lub wyrywanie włosów oraz stosowanie chemicznych depilatorów przynosi oczekiwane rezultaty, ale niestety na bardzo krótki okres – od kilku dni do kilku tygodni, po których konieczna jest ponowna depilacja. Ponadto skóra często zostaje mocno podrażniona, pojawiają się alergie, zapalenie mieszka włosowego lub wrastające włosy.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się fotoepilacja wykonywana na urządzeniach IPL. Depilacja światłem wymaga wykonania serii około 10-12 zabiegów. Powoduje ona osłabienie, rozjaśnienie i przerzedzenie włosów, ale niestety nie usuwa ich na stałe. Po serii zabiegów i odczekaniu 3-4 miesięcy około 80% włosów odrasta – efekty długofalowe są bardzo słabe.

Nowoczesna depilacja laserowa laserem diodowym Light Sheer trwale niszczy mieszki włosowe, bez ryzyka uszkodzenia skóry. To doskonała metoda szybkiego usuwania niechcianego owłosienia nawet z dużych partii ciała u mężczyzn, czy delikatnych okolic bikini u kobiet.

PRZED ZABIEGIEM

Klatka piersiowa przed depilacją

PO 5 ZABIEGACH

Klatka piersiowa po depilacji

Warto pamiętać, że dla pełnej satysfakcji z usuwania owłosienia za pomocą lasera, należy wybrać odpowiednie urządzenie.

Polskie gabinety medycyny estetycznej oferują cztery urządzenia laserowe, które różnią się skutecznością:

 

Rodzaj lasera Długość fali Energia stosowana Czas trwania impulsu Średnica promienowania Skuteczność po 4 zabiegach
Rubinowy 694nm10-60J/cm20,5-22ms4x10mm20-60%
Aleksandrytowy 755nm25-40J/cm22-40ms5x10mm80%
Diodowy 800nm 10-100J/cm2 30-400ms

ET, ST 9x9mm,
XC 12x12mm,
HS 22x35mm

98%
98%
80%

Yagowy 1064nm2,5-4J/cm215-50ms20-32mm44-66%

 

Amerykański specjalista w dziedzinie medycyny laserowej dr Rox Anderson potwierdza najwyższą skuteczność trwałej depilacji laserem diodowym Light Sheer. Działaniem jest on zbliżony do funkcjonowania laserów rubinowego oraz aleksandrytowego, natomiast fala lasera diodowego o długości 800 nm pozwala na głębsze wniknięcie w naskórek i skuteczne usunięcie owłosienia. Zgodnie z ustaleniami przeprowadzonych badań histologicznych, strumień lasera diodowego Light Sheer pozwala na termiczne zniszczenie mieszka włosowego, proporcjonalnie do jego rozmiarów i ilości elementów barwnikowych, które w nim się znajdują, co skutkuje jego zniszczeniem i zanikiem. Operując takim sprzętem jesteśmy w stanie wykonać depilację bikini, nóg, pach, twarzy, czy wąsika zupełnie bezboleśnie, a co najważniejsze - trwale.

PRZED ZABIEGIEM

Okolice bikini przed zabiegiem

PO 3 ZABIEGACH

Okolice bikini po zabiegu

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów urządzeń laserowych na świecie, amerykańska firma COHERENT, prowadzi swoją działalność już od 1966 roku.

Obecnie jest liderem w swojej branży i dostarcza urządzenia laserowe zarówno na potrzeby kosmetyki, jak i medycyny. Wszystkie nasze gabinety (Warszawa, Poznań, Częstochowa) otrzymały rekomendacje przez COHERENT , oznacza to, że pracujemy wyłącznie na oryginalnych i sprawnych laserach LightSheer, stworzonych do skutecznej depilacji.

Urządzenie LightSheer™ Diode Laser System posiada uznawany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości, przyznawany przez organizację U.S. FDA (Food and Drug Administration). Dlatego zabieg usuwania włosów w jednym z naszych salonów jest bezpieczny dla zdrowia i praktycznie bezbolesny.

Emitowana przez laser LightSheer fala o długości 800 nm przenika do 2 mm wewnątrz skóry.

Działanie lasera jest więc powierzchniowe i nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu. Emitowana łagodna wiązka promieni laserowych wnika do mieszka włosowego i nieodwracalnie go niszczy. Decydując się na zabieg laserem diodowym, należy jednak pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie. Tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu (anagen) mogą zostać zniszczone przy pomocy lasera. Pozostałe włosy przez 3 do 8 tygodni utrzymywane są w tzw. fazie uśpienia (telogen). Będą mogły zostać usunięte dopiero, gdy ponownie znajdą się w fazie aktywnego wzrostu. Wówczas następuje konieczność powtórzenia zabiegu. Pierwsze laserowe usuwanie włosów LightSheer niszczy od 40 do 60% owłosienia, natomiast trzykrotne powtórzenie całej procedury daje skuteczność na poziomie 92%. Pozostałe włosy są delikatne, jasne i praktycznie niedostrzegalne.

 

Jeśli przed wykonaniem zabiegu laserem korzystałaś z innych metod usuwania włosów (np. depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem, IPL, IRF), może pojawić się potrzeba wykonania kolejnych zabiegów, aby osiągnąć jak najlepsze efekty.

PRZED ZABIEGIEM

Depilacja twarzy

PO 6 ZABIEGACH

Depilacja twarzy po zabiegu

Przed pierwszym zabiegiem depilacji zapraszamy na bezpłatną konsultację oraz wykonanie próby laserowej.

Reakcja skóry na laserowe usuwanie owłosienia LightSheer jest sprawą bardzo indywidualną. W zależności od tego, jaki obszar ciała chcesz poddać depilacji - nogi, pachy, twarz, czy okolice bikini, reakcja może być inna. Czasami pojawia się rumień lub obrzęk okołomieszkowy. Wszelkie zaczerwienienia, małe strupki czy przebarwienia znikają już po kilku dniach. Jeśli jednak skóra okaże się wyjątkowo nadwrażliwa, mogą się one utrzymywać nawet do kilku tygodni.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta depilacji laserowej, sprawdź dane kontaktowe naszych gabinetów w Warszawie, Poznaniu i Częstochowie.

PRZED ZABIEGIEM

Depilacja pleców - przed zabiegiem

PO 5 ZABIEGACH

Depilacja pleców - po 5 zabiegach

Częstochowa

Studio Laser

ul. Waszyngtona 58 lok. 1

42-217 Częstochowa

tel. +48 34 367 15 93

kom. +48 604 261 661